gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

tarık akan - ülkeme içim kan ağlıyor

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

TARIK AKAN'DAN TÜRBAN'A SÜPRİZ ÇIKIŞ Tarık Akan"Ülkeme içim kan ağlıyor. Bu halimle film bile düşünmüyorum"

Tarık Akan"Çok acı çekiyorum, inanılmaz acı çekiyorum"

-Sizde eğitimcisiniz. Üniversitelerde türban konusuna ne diyorsunuz?

Aynen şunu söylemek istiyorum. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili bana sorular sorulduğu zaman ben "içim yanıyor" ifadesini kullanmıştım. Cumhurbaşkanı seçimin de MHP'nin buna destek çıkmasının altında bunların hepsi yatıyordu zaten. O senaryo olduğu gibi şu an oynanıyor Türkiye'de. Ülkem bölündü. Maalesef ülkem çok karanlık noktalara gidiyor. Çok acı çekiyorum inanılmaz acı çekiyorum. Önü alınamayacak tehlikelerle karşı karşıyayız. 1980 dönemi daha iyiydi. Açık ve net söyleyeyim ben acı çekmiş bir insanım 1970 ve 1980 dönemi bundan daha iyiydi ama 1980 dönemi bunları yarattı. Yine de bu dönem eski yıllara rağmen en kötü bir dönem.

-Sinema filmlerinde bazı televizyon filmlerine kadar yasaklar geliyor. Ne olacak dersiniz?

Bir umudumuz Anayasa mahkemesi kaldı. İkincisi bu ülkeyi korumakla görevli olan güçler var. Korumakla görevli olan güçlerin başında Emniyet, ordu ve halk var. Halk tepkisini daha da büyüyerek gösterecek buna inanıyorum. İşte bu çok kötü bu ayrımcılığı getiriyor. Ortadan ikiye ayrılmışlığı getiriyor. Bu durumda film yapmayı bile düşünmüyorum. Süleyman Demirel bugün "Büyük ıstırap içerisindeyim" diye bir açıklama yaptı. Çok doğru. Cumhurbaşkanlığı yapmış önemli başkanlardan bir tanesi Ahmet Necdet Sezer konuşmaz ama herhalde o oturup ağlıyordur. Bana göre Türkiye şu anda başka bir kulvarda doğuya doğru dine doğru gidiyor.

-Eski dönemi yaşayan biri olarak MHP bugün hangi konumda

80 yılı öncesi tablo aynen şu idi. ABD'nin Türkiye'nin komünizme kaymaması için güç olarak kullandığı MHP her türlü sola karşı hareketini gösterdi. Acaba şimdi 2008'de MHP bu ülkeye ne yapmak istiyor halkımız ve bende bunu bilmek istiyoruz.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Ce: tarık akan - ülkeme içim kan ağlıyor
    bence ilk röportajında doğru söylemiş. emeğine sağlık canımmmm

3. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler

4. RKYglcgnyntmni

RKYglcgnyntmni Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

şu karanlığa gitme meselesini de anlamış değilim...
    saçmalık resmen.
    ülke bölünsün diye birileri bi kuyuya bi taş atıyo.yallahh bütün millette peşinden.bu tür oyunlara gelmemeli Türk insanı...
    türbanlı,sakallı,bıyıklı,mini etekli,ı vs vs.
    bunlara kimse karışamaz ki..
    dışa takılırsak asıl karanlığa gideriz.

5. gülçin

gülçin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence incelemek lazımm düşünmek düşündürmek lazım bu tür şeyleri asıl bunlara bakmazsak her elini dukunduran ezer geçer bizim watanımızı webizi...
    herkes istediği gib iyaşmalı hayatı tabikii ama ana yasamız warbiizm bu zamna kadarkorumaya çalıştığımız. ona uyarak yaşamalıyız bu dewleti bence....

6. sondamla

sondamla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

saol........

tarık akan - ülkeme içim kan ağlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarık AKAN-Anne Kafamda Bit Var

Tarık AKAN-Anne Kafamda Bit Var

1980'li yıllarda Almanya'da yaptığı bir konuşma sonrasında Tercüman gazetesinin yanlı ve yanlış haberi yüzünden Türkiye'ye girişinde tutuklanan Tarık Akan'ın haftalar süren tutukluluk günleirni anllattığı çok güzel bir kitap.Gayrettepe Birinci şube ile başlayıp Selimiye Kışlası ile son bulan bi macera.Bİr ara aklına "YOL" Filminin çekimi ve zorlukları gelir ve o hikayeyide...
  2. Yİne Kan Ağlıyoruz Yine Üzgünüz

Yİne Kan Ağlıyoruz Yine Üzgünüz

şehit haberleri şehitlerimiz 12 şehit şehit sözleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Sabaha hiçde mutlu uyanamadık. Dün Hakkariden gelen acı haberle yine yüreğimiz yandı, yine içimiz kan ağladı.... daha 17 gün önce http://www.meleklermekani.com/guncel-haberler/195027-diyarbakir-da-13-sehit.html imizin acısını unutamamışken bir acı dahaaa..... Haberimizin Detayı Şöle Sevgili...
  3. Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi!

Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi!

Bu sayfa; Tarık Akan İle Kadir İnanır Cenazede Gerildi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Şahin Gök geçtiğimiz gün kansere yenik düşmüş ve hayatını kaybetmişti. Merhum yönetmenin cenzesinde pek çok ünlü isim bir araya geldi. Ancak akil insanlar grubuyla ilgili açıklamalarıyla dikkatleri üzerine toplayan Tarık Akan ve akil insanlar...
  4. Ünlü Aktör Tarık Akan Vefat etti !

Ünlü Aktör Tarık Akan Vefat etti !

Türk sinemasının efsanevi aktörü Tarık Akan bu sabah hayatını kaybetti. Türk Sineması'nın efsane oyuncusu Tarık Akan özel bir hastanede 66 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının ölüm haberinin duyulmasıyla ailesi, sevenleri ve sanat camiası yasa boğuldu. Asıl Adı Tahsin Tarık Üregül olan ünlü sanatçının ağabeyi Turgut Üregül de sanatçının hayatını kaybettiği hastaneye gelerek basın...

Sayfayı Paylaş