gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tarık Akan'ın oğlu Barış Üregül Pis Yedili dizisinde

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tarık akanın oğlu barış üregül pis yedili dizisi pis 7 li dizisi barış üregül röportajı haberleri burada arkadaşlar. Yeşil Çam'ın yakışıklı usta oyuncularından Tarık Akan'ın oğlu Barış Üregül Pis 7'li dizisinde rol alıyor Melek'lerim. Ekranların yeni dizilerinden Pis Yedili dizisinde küçükbeyi olarak izleyicinin karşısına geçecek olan Tarık Akan'ın oğlu kendisi gibi yakışlık doğrusu:) 60'lı yıllar da genç kızların sevgilisi olan Tarık Akan'ın oğlu Barış Üregül, babasından aldığı yakışıklılığıyla günümüzün genç kızlarının kalbini fethetmeye geliyor:) Bence yani:) [​IMG]

Barış Üregül, onun tüm itirazlarına rağmen babası Tarık Akan’ın izinden yürümeyi seçti, oyunculukta karar kıldı. Daha önce “Deli Deli Olma” filminde babasıyla birlikte kamera karşısına geçen Üregül, şimdi de “Pis 7’li”nin Küçükbey’i olarak izleyici karşısına çıkıyor.

* “Deli Deli Olma”da babanız Tarık Akan’ın gençliğini canlandırmıştınız. şimdi de “Pis 7’li” ekibindesiniz. Siz Bilkent mezunu bir yazılım mühendisi değil miydiniz?
    - Evet, dört sene Bilkent’te yazılım mühendisliği okudum. Turkcell ve Digiturk’te çalıştım. Sonra, çalışma hayatına iyice dalarsam bir daha yapamam deyip yüksek lisans için Amerika’ya gittim. Ama onun öncesinde “Deli Deli Olma”da rol alacak fırsatı buldum.

* Amerika’da ne kadar kaldınız?

- ıki seneliğine gitmişken üç sene kaldım. Bunun bir yılı çalışarak geçti. Palm Viva adlı bir şirketin Boston ofisinde yazılım ve web pazarlama işi yapıyordum. Tam çalışma iznim alınıyordu ki ailem “Artık geri dön oğlum” dedi.

* Döndüğünüzde neler yapacağınıza dair planlarınız var mıydı?

- Yine eğitim aldığım alanda bir işe girer çalışırım diyordum ki “Pis 7’li” gibi bir fırsat çıktı karşıma. 3,5 aydır İstanbul’dayım, gelişimin ikinci haftasında bu dizi için teklif geldi. Ben de özel okulda okudum, o ortamları bilirim.

* Ama başrollerden biri değil sanırım Küçükbey...

- Rol küçükten başlayıp büyüğe doğru gidecek. Hem kendimi zorlamayacağım, hem de yavaş yavaş işi öğrenebileceğim.

* Kendinizi geliştirmek için bir yandan da oyunculuk eğitimi alıyor musunuz?

- Evet, Ümit Çırak’tan eğitim alıyorum. Set haftada üç-dört gün... Haftada bir gün altı saat de oyunculuk eğitimi alıyorum.

KIZ PEŞİNDE KOŞAN BİRİ OLMADIM HİÇ

* Küçükbey nasıl bir genç?

- Özel lisede okuyan bir genç... “Herkes eşit olsun”cu, sosyalist yapıda bir lise öğrencisi. Son derece de duygusal. Ama kötü niyetli bir grup arkadaşı var.

* Siz nasıl birisiniz? Küçükbey kadar duygusal mısınızdır mesela?

- ılişkilerim hep uzun vadeli oldu. Çıkıp kız peşinde koşan bir insan olmadım hiç... Ailenin ve yaşam tarzının bunda büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Ailemin değerleri çok sağlamdı, bizi de aynı şekilde yetiştirdiler. Uçarı insanlar olmadık hiçbir zaman...

* Babanız sayesinde zaten bu işin, bu sanatın içine doğdunuz. Peki Tarık Bey oyuncu olmanız yönünde sizi yüreklendirdi mi hiç? Destek verdi mi?

- Aksine, babam benim ve kardeşlerimin bu işe girmesini başından beri hiç istemedi.

* Neden?

- Bu işte hem para yok, hem de tutmazsa çabuk tükeniyorsun. ışin garantisi de yok. Bu yüzden hepimizin farklı meslekleri olmasını istedi. Kardeşim inşaat mühendisi, kız kardeşim işletme okudu. Ben yazılım mühendisliği... Kendi mesleğimin olması iyi bir şey, babamın doğruyu bildiğini anladım.

* Destek olmak bir yana engel koydu diyorsunuz yani...

- Engel demeyelim de... Babam bizi sete götürmezdi mesela...

* Niye?

- Alışmayalım diye... En son “Eylül Fırtınası”nı çekerken gitmiştim. Bir daha çağırmadı, gitmemizi de istemedi. Ama şimdi tam destek veriyor.

BABAMIN KARİYERİNİ TEMSİL ETMİYORUM

* Bütün ailenin sayısal mesleklere yönelmesi dikkat çekici bu arada...

- Annem eletronik mühendisi... Babamla iki yaşımdayken boşandılar ama haftanın beş günü yanındaydık. Onun mesleği seçimlerimizde etkili olmuş olabilir.

* Tarık Akan mesleğe uzun yıllarını verdi, konumu belli. Onun oğlu olarak onunla aynı işi yapmak büyük bir sorumluluk değil mi?

- Büyük bir sorumluluk tabii, yine de babamın kariyerini ya da önceki hayatını temsil ettiğimi düşünmüyorum. Boyum, tipim benziyor ama babam sinema sektörüne 40 yılını vermiş, bense son altı-yedi aydır bu mesleği düşünmeye başladım. Kıyaslanamayız.

* Ama gözler üzerinizde olacak...

- Evet. O yüzden eylemlerime, hareketlerime, üslubuma daha çok dikkat ediyorum tabii ki...

* Babanızın onayı sizin için çok önemli midir?

- Evet, çünkü deneyim apayrı bir şey. O da babamda var. Babamın hayatı boyunca yaptığı tüm tercihleri doğru buldum. Bu kadar doğru kararlar veren bir insanın tavsiyeleri altın değerindedir.

* Diziyi izlerken sizi epey eleştirir artık...

- Kesin eleştirecek... Ama yine de tepkisini merakla bekliyorum.

“TARIK AKAN’IN OĞLUYUM” DEMEK BANA GÖRE DEĞİL

* Babanıza fiziksel yönden gerçekten çok benziyorsunuz. ınsanlar bilmeden size “Tarık Akan’a ne kadar benziyorsun” dediklerinde tepkiniz ne oluyor?

- Teşekkür ediyorum. İlgiyi üzerime toplamak istemediğim için hiç bu konular üzerine konuşmam. Biri konuştuğunda da kızarım. Her fırsatta “Babam Tarık Akan” demenin gereği yok.

MaWiM bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

niye
    bence bu dizi çok güzel bizim okulda çğk ilgi çekiyor bende ailemde hep izliyoruz kaçırmıyoruz

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    964
    Ödül Puanları:
    113
    Yok yok oğlu Tarık Akan'ın eline su dökemez vallahi kimse kusura bakmasın. Gençliğini bilirim Tarık Akan'ın :) Yok o kadar da değil oğlu. E Bence tabiki :)

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.217
    Ödül Puanları:
    113
    Çok ilginç bilmiyordum :) Hatta bayağı uzun sırık. uzun falan diyorlardı meğer şu bizim Yeşilçam jönlerimizden Tarık Akan'ın oğluymuş tühh boyundanda bilemedim:D:D Dikkatli bakınca hakkaten benziyorlar ama sadminimin dediği gibi Tarık Akan'ın eline su dökemez oğlu:)

Tarık Akan'ın oğlu Barış Üregül Pis Yedili dizisinde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarık Akan'ın bilinmeyen yönü

Tarık Akan'ın bilinmeyen yönü

ünlü tiyatro sanatçılarımızdan Tarık Akan yeni bir filim çekimi için kamera karşısına geçiyor... bu çekimlerde ünlü sanatçının bilmediğimz bir yönü ortaya çıkıyor... ÜNLÜ OYUNCUDAN PİYANO RESİTALİ BAŞROLLERİNİ TARIK AKAN VE ŞERİF SEZER'İN PAYLAŞTIĞI 'DELİ DELİ OLMA' FİLMİ 17 NİSAN'DA VİZYONA GİRECEK. Murat Saraçoğlu'nun yönettiği, Kars'ın bir köyünde geçen ilginç bir hikayeyi...
  2. Pis yedili dizisinin oyuncu kadrosu

Pis yedili dizisinin oyuncu kadrosu

Pis Yedili dizisinde kimler oynuyor Pis yedili dizisinin oyuncu kadrosu Merhaba Sevgili Melek'lerim ve Pis Yedili dizisi izleyicisi oaln tüm misafielerim, bu sayfamızda Show Tv nin gençlik dizisi Pis Yedili dizisi oyuncu kadrosunu sizlerle paylaşıyor ve merak ettiğiniz bilgileri sunuyoruz. Esma Sultan (Ayşegül Aldinç) Esma Mısırlıoğlu Kolejin başarıya endeksli sistemine sıkı sıkıya...
  3. Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu

Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu

Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu kim hangi rolede oynuyor bana Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu hakkında bilgi verin
  4. Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu Kaan Arkın

Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu Kaan Arkın

Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu Kimdir Pis Yedili Cüneyt Arkın'ın Oğlu Hakkında Bilgi Ekranların sevilen gençlik dizisi Pis Yedili büyük bir beğeniyle izlenmeye devam ediyor melekler :) Bildiğiniz gibi bu dizide ünlü aktörümüz Cüneyt Arkın'ın oğlı Kaan Arkın da oynuyor. Cüneyt Arkın'ın oğlu Kaan Arkın Pis yedili dizisinde Rol Alıyor Kaan polat Cüreklibatır,Ünlü sinema oyuncusu Cüneyt...
  5. Özge Özberk Pis Yedili Dizisinden Ayrılıyor

Özge Özberk Pis Yedili Dizisinden Ayrılıyor

özge özberk pis yedili özge özberk haberleri Yeni yayın dönemiyle birlikte ilk olarak ekranlara dönüş yapacak olan dizilerden Pis Yedili dizisinde kadro değişiklikleri yaşanıyor. Filiz öğretmen rolünde ki Özge Özberk Pis Yedili dizisinden ayrılıyor. Haberin detayları şöyle... Pis Yedili dizisinin hoşgörülü ve yardımsever Filiz öğretmeni Özge Özberk 4 bölüm sonra diziye veda edeceği...

Sayfayı Paylaş