gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tarot Kartlarina Nasil Sormali

Konu, 'Tarot Özel Bölümü' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Tarot kartlarınıza başvurduğunuz çoğu zaman bir sorunla karşı karşıyasınızdır. Hayatınızda size acı veren birsey olabilir bu. Bunun neden böyle olduğunu ve bu konuda ne yapabileceğinizi öğrenmek istersiniz. Bu durumda durumunuzla ilgili bir soru belirlemelisiniz. Bu yazıda bunu nasıl yapmanız gerektiği açıklanacaktır. İlk adim bu duruma doğrudan ve açık bir şekilde yaklaşmanız gerektiğidir. Olayın içindeki tüm dolaylı ya da dolaysız kişileri ve etkileri hesaba katmalısınız. Bir takım ön yargılar ya da kısıtlamalar getirmemelisiniz. TAROT KARTLARI SIZIN İÇİN SEÇEMEZ

Örneğin su iki soruyu ele alalım :
    Babamı bir yaslılar evine mi yerleştirmeli, yoksa kendi evimde mi bakmalıyım ?
    Babamın en iyi şartlarda yasayabilmesine karar vermek için bilmem gerekenler nedir ?
    İlk soruda Tarot'a danışan kişi bir karar verebilmek için sorumluluğunu kartlara bırakmaktadır. İster ki kartlar ona ne yapacağını söylesin. İkinci soruda ise, basit bir şekilde kartlardan bilgi istemektedir. Bilir ki sorumluluk ondadır.
    Birinci soru türü gerçekten daha cezp edici görünmektedir. Hepimiz iyi secimler yapabilmek için kesinliğe ihtiyaç duyarız, ama Tarot kartları bizim için seçemez. Sorumluluktan kaçan bu tip sorulardan bu nedenle uzak durmalıyız, tıpkı şunlar gibi.
    "Evet" ya da "Hayır" cevapları istenen sorular:
    Bu ay diyetimi layıkıyla uygulayabilecek miyim ?
    İs bulabilecek miyim ?
    Hazır mıyım ?
    "Yapmalı mıyım" sorusunu içerenler
    Birden fazla üniversiteye gitmeli miyim?
    Deniz'le beraber olmalı mıyım?
    Kız kardeşimin ayrı bir eve geçmesi ne izin vermeli miyim ?
    Sadece zamanla ilgili olanlar[​IMG]
    Deniz ne zaman bana evlilik teklif edecek ?
    Yeni bir arabayı ne zaman satın alabileceğim ?
    Ne zaman ikramiyemi alacağım ?
    Bunların yerine, soruları su şekilde sormak gereklidir :
    ... neden böyle olmuştur ?
    ... yi anlamak için bilgi verir misin ?
    ... 'nin anlamı nedir ?
    ... nin amacı nedir ?
    ... olayının ardındaki sebepler nelerdir?
    ... yi tamamlayabilmek için nasıl davranmalı ?
    ... konusundaki şansımı nasıl arttırabilirim ?

BÜTÜN SEÇENEKLERE ACIK OLMAK

Soruları bastan bir takım yargıları kabul ederek belirlememek gerekir.
    Örneğin:
    Kaynanamın evden gitmesini nasıl sağlarım?
    Kaynanamla daha iyi ilişkiler kurmak için neleri bilmem gerekiyor?
    İlk soruda, soruyu soran kişi bütün seçeneklere hazır değil. Bastan bazı şeyleri kabul etmiş. Kaynanasının gitmesini tek çözüm olarak görüyor. İkinci soru ise daha geniş tabanlı. Aslında sınırlı sorular da sorulabilir Tarot kartlarına, tabii bastan bazı şeyleri kabul etmediysek.

EN İYİ DETAY SEVİYESİNİ BULMAK

Çok genel ve çok detaylı sorular sormamalıyız. Bununla ilgili bazı örnekler:
    İsimde nasıl daha basarili olurum ?
    Çağatay'ın istediğinde dosyalara kolayca ulaşabilmesi için masamı nasıl yeniden düzenlemeliyim ?
    Çağatay'la aramdaki is ilişkilerini nasıl daha iyi bir duruma taşırım?
    İlk soru çok genel. İsin hangi alanda olduğunu bile belirlemiyor.
    İkincisi çok detaylı. Olaya sadece bir yönüyle yaklaşıyor.
    Üçüncü en iyisi çünkü ilk iki soru arasındaki dengeyi buluyor. Bilmek istediğiniz şeyleri daha net görebilmek için yalnızca gerekli detayları isin içine sokmalısınız.

KENDİNİZ ÜZERİNE YOĞUNLASIN

[​IMG]Sadece kendiniz için Tarot kartlarını açtığınızda, daima merkezdeki kişide sizsinizdir. Ama bazen başkalarının durumları üzerine de bunu kullanmak istersiniz. Bu duruma söyle bir örnek verilebilir:
    Çağdaş'ın alkol probleminin ardında ne var ?
    Çağdaş'a alkol probleminden kurtulması için nasıl yardımcı olabilirim ?
    Çağdaş'ın alkol probleminde nasıl bir rol oynamalıyım ?
    Buradaki ilk soru tamamen Çağdaş ve onun problemi hakkında.
    İkincisi sizi de kapsıyor ama merkezde bulunan hala Çağdaş.
    Üçüncüsü en iyisi, çünkü belki de rol oynamanız iyi olmayacaktır. Bu tamamen onunla ilgilidir...

POZİTİF OLUN

Soruları belirlerken pozitif olmalısınız. su örneklere bir göz atin :
    Neden topluluk içinde konuşma fobimin hakkından gelemiyorum ?
    Topluluk içinde konuşabilme yeteneğimi nasıl arttırabilirim ?
    Bana neden her karsılaşmadan yenilgiyle çıktığımı söyleyebilir misin?
    Karsılaşmalarda beni zafere taşıyacak hangi yolu takip etmeliyim?
    Neden araştırmamı bir türlü yayımlayamıyorum?
    Araştırmamı yayımlatabilmek için nasıl bir forma sokmalıyım?
    İlk sorular bastan bir yenilgiyi kabul etmiş havada.
    İkincileriyse daha kendine güvenli. Soran kişi biliyor ki iyi bir öneri onu başarıya hala taşıyabilir.
    Belki bir soru sormak konusunda neden bu kadar detaya indiğimi merak ediyorsunuz. Bir soru sormak genellikle üç ya da dört dakikadan fazlasını almayacaktır, ama, bu küçük zaman kaybı size daha net yanıtlar sağlar ve ayni zamanda durumunuzu daha iyi anlamanıza ve kartları daha iyi yorumlamanıza vesile olur.

2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Tarot Kartlarina Nasil Sormali
    çok güzel bi paylaşım. bilinçli kullanılırsa çok doğru yanıtlar almak mümkün çünki.

Tarot Kartlarina Nasil Sormali konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarot Falina Nasil Bakacaksiniz?

Tarot Falina Nasil Bakacaksiniz?

Tarot falına 78 kartla bakılır. Fala başlarken ilk önce Tarot'a soru sormanız gerekli. Seçeceğiniz sorular "Bu durum karşısında nasıl davranmalıyım?""Beni etkiliyen bu olay için ne yapmalıyım?"şeklinde olmalıdır. Daha sonra sorunuza iyice konsantre olduktan sonra 7 kart seçmelisiniz. Mosue'nuzla seçeceğiniz kartları işaretleyin. Eğer seçtiğiniz bir karttan vazgeçerseniz...
  2. Tarot öğrenmek istiyorum 1. Ders (56 Minör Arkana Kartlar)

Tarot öğrenmek istiyorum 1. Ders (56 Minör Arkana Kartlar)

tarot öğren tarot dersleri öğrenmek istiyorum dersi öğreniyorum Arkadaşlar Tarot desteniz varsa bende burdan size Temelde bilmeniz gereken birşeyleri 2 Derste anlatmaya çalışacağım. Öncelikle bir Tarot destesinin 78 karttan ibaret olduğunu unutmayın. 22 Majör Arana (diğer derste anlatılacak) 56 Minör Arkana olmak üzere 78'dir. 56 Minör (küçük) arkada kartlar, aynı 52 'lik normal...
  3. Tarot öğrenmek istiyroum 2. Ders (22 Majör Arana Kartlar)

Tarot öğrenmek istiyroum 2. Ders (22 Majör Arana Kartlar)

tarot öğren tarot öğrenmek istiyorum öğreniyorum kartlarının resimli anlamları Arkadaşlar bu dersimizde Büyük arkana kartları tanımanızı istedim. Romen rakamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Toplam 22 adettir. Bu destede, Yukardaki kartların isimleri sırasıyla şöyledir. Deli, Büyücü, Baş rahibe, İmparatoriçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Ermiş,...
  4. Tarotta Ruh Kartınızı bulabilirsiniz.

Tarotta Ruh Kartınızı bulabilirsiniz.

Tarotta 22 arcana kartla yapacağınız bu yöntem çok zevkli.. Öncelikle nasıl yapacağınızı anlatayım. Doğum tarihimizdeki tüm sayıları topluyoruz;örneğin 05.11.1990 tarihinde doğan biri için; 5+11+1990=2006 şimdi de çıkan sayıdaki rakamları kendi arasında topluyoruz 2+0+0+6=8 demekki bu kişinin ruh kartı Major Arcana da 8 numaralı kart olan Güç kartıymış... Daha sonra sonucunzda çıkan...
  5. Tarot kartlarımı hediye ediyorum

Tarot kartlarımı hediye ediyorum

Arkadaşlar elimde Kitabı ile birlikte Deste Katina Tarot kartları var.. Bunu sitemizden Tarota meraklı olan vede anlayan bir meleğimize hediye etmek istiyorum.. Bununda tek şartı ; Öncelikle 1 ayda hergün günlük 10 kaliteli konu açmalısınız.. Konularınıza kendiniz yorum yapmamalısınız.. Bu konuya mesaj yazıp katılıp katılamayacağınızı bildiriniz. Bende Adminlerimizin takibi...

Sayfayı Paylaş