gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Tarot öğrenmek istiyorum 1. Ders (56 Minör Arkana Kartlar)

Konu, 'Tarot Özel Bölümü' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

tarot öğren tarot dersleri öğrenmek istiyorum dersi öğreniyorum [​IMG]

Arkadaşlar Tarot desteniz varsa bende burdan size Temelde bilmeniz gereken birşeyleri 2 Derste anlatmaya çalışacağım.
    Öncelikle bir Tarot destesinin 78 karttan ibaret olduğunu unutmayın.

22 Majör Arana (diğer derste anlatılacak)
    56 Minör Arkana olmak üzere 78'dir.

56 Minör (küçük) arkada kartlar, aynı 52 'lik normal kağıt destesindeki gibi 4 gruba ayrılmıştır.

52'lik destede ; Kupa, Karo, Sinek, Maça vardır.

56'lık Tarot destede ; Kılıç (Maça), Değnek (Sinek), Kupa (Kupa), Para (Karo)

Bu dört grubun olduğu Tarot destemizin Kral, Kraliçe, Şovalye ve Prens'ten oluşan 16 adet saraylı kartları ve 40 adet as ile başlayıp 10 'la biten Kılıç, Değnek, Kupa, Para gruplarına ait diğer kartlarımız bulunur.

Dikkat ettiyseniz Tarot açarken Burcunuzuda isterim. Bunun nedeni bu kartların astrolojik karşılıklarının olmasıdır.

Nasılmı?
    Hava, Toprak, Su , Ateş Elementleri'de burçları etkiliyor.

Önce karşılıkları öğrenelim.

Tarotta 56 Minör destede 4 grup vardı. Astrolik karşılıklarını ve etkisindeki burçlarıda şöyle sıralamamız mümkün.

Kart Grubu/ Elementi/ Hangi Burcun Simgesi***** /Temsil Yeri
    Kılıçlar***** Hava ****Kova, terazi, İkizler ***Fikir ve Hareketler
    Değnek ****Ateş***** Aslan, Koç, Yay****** istek, hırs, mücadele
    Kupalar**** Su****** Akrep, Yengeç, Balık*** duygusal etki,tepki
    Para***** Toprak**** Başak, Boğa, Oğlak**** Gerçek Bakış,Finansal Konular

Yani 22 Ana kart dışında 56 Küçük karttan elinize hangisi açılırsa önce bakın; Kartın içinde Kılıç yada değnek, yada kupa veya Para 4'ünden biri mutlaka olacaktır. Bunlarda tabiki sayılı gelir. Mesela 6'lı Kupa, Yada 2'li Kılıç.

Bu derste Minör (küçük) kartları, kapsadığı elementleri ve burçları,
    bunun yanında hangi davranışlarımızda etki verdiğini ezberleğin.
    Açılım yaparken işinize yarayacak.

2. Derste görüşmek üzere:)

Son düzenleme: 26 Haziran 2009
  2. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Cevap: Tarot öğrenmek istiyorum 1. Ders

işte bunlarda kartlarımızdan bazıları. Bakın sembollere her gruptan bulunuyor değilmi?

Son düzenleme: 25 Haziran 2009
  3. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Handanca bu konuyu açarak çok iyi yapmışsın tarot öğrenmek isteyenler için çok faydalı bir konu. Aslında bende öğrenmeyi çok isterim ama geçen de dediğin gibi hislerininde kuvvatli olması gerekiyor:küstüm: Neyse herkes bakacak olursa dinlemeye kimse kalmaz ki bende dinleyen taraf olurum napalım :D:)

emeklerine ellerine sağlık cidden çok güzel bir konu :ar4fd:

4. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

yürü be kapişim kim tutar seni güzel sözler etmişsin :hhh:

Gerçektende merak edenler için çok iyi bir anlatım handancam :kiss:

5. burkuksac7

burkuksac7 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Tarot öğrenmek istiyorum 1. Ders (56 Minör Arkana Kartlar) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarot Kartlarina Nasil Sormali

Tarot Kartlarina Nasil Sormali

Tarot kartlarınıza başvurduğunuz çoğu zaman bir sorunla karşı karşıyasınızdır. Hayatınızda size acı veren birsey olabilir bu. Bunun neden böyle olduğunu ve bu konuda ne yapabileceğinizi öğrenmek istersiniz. Bu durumda durumunuzla ilgili bir soru belirlemelisiniz. Bu yazıda bunu nasıl yapmanız gerektiği açıklanacaktır. İlk adim bu duruma doğrudan ve açık bir şekilde...
  2. Arka Sıradakiler 56. BöLüm Özeti

Arka Sıradakiler 56. BöLüm Özeti

SAFFET GAMZE’YE EVLENME TEKLİFİ EDER Kemal polisin baskın yapmasına çok üzülür. Ali’yi teslim olması için ikna edememiş, öğrencilerin gözündeki güvenilirliğini kaybetmiştir. Diğer yanda Barış’ın bir şeyler sakladığından şüphelenmektedir. Barış’ın evindeki aramalar sırasında bulduğu cd’nin şüphelerini haklı çıkarıp çıkarmayacağını anlamak için cd’yi izlemeye karar verir. Özge Tamer’in...
  3. Tarot öğrenmek istiyroum 2. Ders (22 Majör Arana Kartlar)

Tarot öğrenmek istiyroum 2. Ders (22 Majör Arana Kartlar)

tarot öğren tarot öğrenmek istiyorum öğreniyorum kartlarının resimli anlamları Arkadaşlar bu dersimizde Büyük arkana kartları tanımanızı istedim. Romen rakamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Toplam 22 adettir. Bu destede, Yukardaki kartların isimleri sırasıyla şöyledir. Deli, Büyücü, Baş rahibe, İmparatoriçe, İmparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Ermiş,...
  4. Tarotta Ruh Kartınızı bulabilirsiniz.

Tarotta Ruh Kartınızı bulabilirsiniz.

Tarotta 22 arcana kartla yapacağınız bu yöntem çok zevkli.. Öncelikle nasıl yapacağınızı anlatayım. Doğum tarihimizdeki tüm sayıları topluyoruz;örneğin 05.11.1990 tarihinde doğan biri için; 5+11+1990=2006 şimdi de çıkan sayıdaki rakamları kendi arasında topluyoruz 2+0+0+6=8 demekki bu kişinin ruh kartı Major Arcana da 8 numaralı kart olan Güç kartıymış... Daha sonra sonucunzda çıkan...
  5. Tarot kartlarımı hediye ediyorum

Tarot kartlarımı hediye ediyorum

Arkadaşlar elimde Kitabı ile birlikte Deste Katina Tarot kartları var.. Bunu sitemizden Tarota meraklı olan vede anlayan bir meleğimize hediye etmek istiyorum.. Bununda tek şartı ; Öncelikle 1 ayda hergün günlük 10 kaliteli konu açmalısınız.. Konularınıza kendiniz yorum yapmamalısınız.. Bu konuya mesaj yazıp katılıp katılamayacağınızı bildiriniz. Bende Adminlerimizin takibi...

Sayfayı Paylaş