gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Taş çağına ait yerleşim yeri bulundu melekler

Konu, 'Doğa bilimleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Berlin (AA) - Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde arkeologlar, 120 bin yıl öncesine tarihlenen geçici bir yerleşimin kalıntılarını keşfettiler. Keşfin Avrupa arkeolojisi açısından önemine işaret eden Alman arkeologlardan Jürgen Thissen, taş çağına ait kalıntıların Almanya'da tek olduğunu belirttiler.

Aix-La-Chapelle'e yakın arkeolojik alanda, üstü açık bir madenle üç üstünkörü inşa edilmiş yerleşim ve iki hanenin kalıntılarının yanı sıra 600 kadar taştan alet bulundu.

Buluntuların geçici bir yerleşime ait olduğunu açıklayan bilim insanları, çakmak taşı yönünden zengin bir yer olması nedeniyle buranın avcılar tarafından kısa bir süre kullanıldığının sanıldığını belirttiler.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlığı güncellenmiştir.

Taş çağına ait yerleşim yeri bulundu melekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarih öncesi çağa ait hayvan fosilleri bulundu

Tarih öncesi çağa ait hayvan fosilleri bulundu

tarih öncesi fosiller hayvan fosilleri (AA) - Avustralya'nın güneyindeki kurak aaaaarbor bölgesinde, tarih öncesi çağa ait iyi korunmuş hayvan fosilleri bulundu.200-800 bin yıl öncesine ait olduğu açıklanan, kurak iklime alışmış fosillerin daha önce bilinmeyen kanguru türleriyle, kertenkele ve papağanlara ait olduğu belirtildi. Bulunan 21'i farklı döneme ait 69 omurgalı türünden çoğunun doğal...
  2. Taş çağına ait yerleşim yeri bulundu

Taş çağına ait yerleşim yeri bulundu

Berlin (AA) - Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde arkeologlar, 120 bin yıl öncesine tarihlenen geçici bir yerleşimin kalıntılarını keşfettiler. Keşfin Avrupa arkeolojisi açısından önemine işaret eden Alman arkeologlardan Jürgen Thissen, taş çağına ait kalıntıların Almanya'da tek olduğunu belirttiler. Aix-La-Chapelle'e yakın arkeolojik alanda, üstü açık bir madenle üç üstünkörü inşa...
  3. Senin ait oldugun yer..

Senin ait oldugun yer..

Günlerden biri gelmisti.. Artik kalbim kendi basina atiyordu sanki kalbimin atislari gün gectikce hizlanacak yere yavaslar gibiydi.. Peki bunun sebebi neydi? Icimde birseymi eksikti? Hastamiydim? Bunalimmi geciriyordum? Bu kalp neden yavaslasin birden bire? Sorularimin yanitlarini icimde arayip duruyorum.. Sorularim cevapsiz kalp atisim yavas atmaya devam ediyordu.. Bir eksikLik vardi...
  4. Hangi çağa aitsin??

Hangi çağa aitsin??

Hangi çağa aitsin?
  5. Dünyanın ilk yerleşim yeri..

Dünyanın ilk yerleşim yeri..

dünya resmi dünyanın resimleri dünya tarihteki ilk yerleşim yerleri dünyanın resmi Dönem ödevimdi 90 almıştım hiç unutmam neymiş efendim ansiklopedi yerine netten araştırsam daha iyi sonuçlar alabilirmişim... taaa orta 3 e gidiyorum bırak ozamanlar neti kullanmayı bile bilmiyordum ki bilen bile çok azdı....geçenlerde kuzenim bu konu hakkında ödevi olduğunu söyledi tam zamanı dedim.... 9000...

Sayfayı Paylaş