gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Taş Kürenin Diğer Adı Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Taş Kürenin Diğer Adı Nedir evet cevabı bilenleri bu sayfaya cevap vermeleri için bekliyorum:)

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Taş Kürenin Diğer İsmi Nedir,

Canlıların üzerinde yaşadığı çeşitli taşlar ve topraktan oluşan katmana taşküre (Litosfer) denir.
    Taşküre tabakası dünyanın en dıştaki tabakası olduğu için çevremizde gördüğümüz taş,toprak ve kayalar bu tabakanın bileşenleridir. Dolayısıyla üzerinde evler yaptığımız,bahçelerde bitkiler yetiştirdiğimiz tabaka taşküre tabakasıdır.

Kimyasal ve minerolojik bakımdan iki kayaç grubundan oluşmuştur. Granit, kumtaşı ve kireçtaşı gibi alüminyum oksit silisyum oksit yönünden zengin kayaçlar birinci grubu, demir oksit ve magnezyum oksit yönünden zengin bazalt cinsinden kayaçlar ise ikinci grubu oluşturur. Karasal nitelikli yer kabuğunda her ikisi de bulunurken, okyanus altında ise sadece ikinci grup kayaçlar vardır. Bu nedenle günümüz yerbilimlerinde yerkabuğu “okyanusal” ve “kıtasal” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Si ve al yönünden zengin olduğu için (Taş Küre -Litosfer’e) “SiAl” de denmektedir.

Taş Kürenin Diğer Adı Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hüznün diğer adı Aşk

Hüznün diğer adı Aşk

uzun aşk resimleri aşk adları " Aşktır bir kibrit alevinde tutuşan karanlık. Bana sevdayı anlatma ben o romanın yıllardır derbeder rolünde oynuyorum. Bana sorarsan çilenin damıtılmamış hüzünlerinde, yürek gemisini fırtınalı denizlerde yüzdürme. An kadar yakın asır kadar uzun, aşkın diğer adı hüzün. Vuslatı kader adlı bir hırsız tarafından çalınmış bir şarkının nakaratlarında teli...
  2. Topkapı Sarayının Diğer Adları...

Topkapı Sarayının Diğer Adları...

topkapı sarayı, diğer adları, nelerdir, hangileridir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Osmanlı İmparatorluğunun ihtişamlı sarayını gezmeyen yoktur. İstanbul Sarayburnu'nda, Osmanlı İmparatorluğu'nun 600 yıllık tarihinin 400 yılı boyunca, devletin idare merkezi olarak kullanılan ve Osmanlı Padişahları'nın yaşadığı saraydır Topkapı Sarayı. Bir...
  3. Taş Kürenin Özellikleri Nelerdir

Taş Kürenin Özellikleri Nelerdir

Taş Kürenin Özellikleri Nelerdir kızlar bu konuda acilen bilgi almam lazım.
  4. damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir

damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir

damada ve satrançta taş sürmeye ne ad verilir lütfen bu sorumun cevabını verin bana:)

Sayfayı Paylaş