gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

'Taşınabilir Anaokulları’na kavuşacak iller...

Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, nüfusu yoğunluğu az olan ve göçün fazla yaşandığı bölgelerde kullanılmak üzere tasarladığı ‘Taşınabilir Anaokulları’ projesini uygulamaya koydu.
    Okul öncesi eğitimde yüzde 50 hedefine emin adımlarla koşan Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), bu alanda bir projeyi daha hayata geçirmeye başladı. Daha önce ilköğretim okulları için uygulamaya konulan “taşınabilir okul” okul öncesi eğitim için de yapılacak.
    MEB, çelik konstrüksiyonla yapılan “taşınabilir ilköğretim okulları”ndan sonra “taşınabilir anakolu” projesini uygulamaya koydu. Özellikle fazla göç alan veya nüfus yoğunluğu az olan yerleşim birimlerine betonarme yerine çelik konstrüksiyonla yapılan ilköğretim okulları projesini anaokullarına da yaygınlaştıracak.
    OKUL ÖNCESİ EĞİTİM
    Projenin okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak amacıyla hazırlandığını belirten MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı , konstrüksiyonlu taşınabilir anaokullarının ihtiyaç karşılandıktan sonra başka bir yere nakledilebileceğini söyledi. Remzi İnanlı, “Böylece hem daha fazla öğrencinin okul öncesi eğitimden yararlanacağını hem de maliyeti azalacak” dedi.
    KURULACAK İLLER
    İnanlı, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı verilerine göre okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 28.5 olduğunu belirterek, bunu yüzde 50’ye çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi. İnanlı’nın verdiği bilgiye göre, her biri 100 öğrenci kapasiteli olması öngörülen çelik konstrüksiyonlu taşınabilir anaokullarının, Muş, Adıyaman, Malatya, Kastamonu, Bingöl, Çorum, Kars, Ordu, Sivas, Diyarbakır, Batman, Kahramanmaraş, Mardin, Şırnak, Hakkari, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ağrı ve göç alan illerden İstanbul, Bursa, Adana, Konya, Gaziantep ve Hatay’a kurulması planlanıyor. Taşınabilir anaokulları, bu illerdeki mevcut okul öncesi eğitimi hizmetlerine tahsisli arsalar ile ilköğretim okullarından bahçesi uygun bulunanlara yapılacak.

'Taşınabilir Anaokulları’na kavuşacak iller... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AMD yeni taşınabilir işlemcisi Griffin'in ayrıntılarını yayınladı

AMD yeni taşınabilir işlemcisi Griffin'in ayrıntılarını yayınladı

AMD'nin iddiasına göre firma, geçtiğimiz iki yıl boyunca Turion taşınabilir işlemcileriyle pazar payını artırdı ancak bu işlemci Intel'in Core 2 Duo modellerine rakip olmaktan çok uzaktı. 2008'de firma "Puma" platformunun bir parçası olarak çift çekirdekli "Griffin" taşınabilir işlemcilerini duyuracak. Yeni işlemci daha güçlü olacak ve önemli başarım geliştirmeleri sunacak....
  2. İllerimiz neyi ile ünlüdür??

İllerimiz neyi ile ünlüdür??

ısparta neyi ile ünlüdür ısparta ne ile ünlüdür neyiyle ünlü neyi ünlü ADANA Pamuk ( Beyaz altın ), Adana Kebabı, Çukurova, Anavarza Kalesi, Misis Antik Kenti, Tekir Yaylası, Yaşar Kemal, Sakıp Sabancı ADIYAMAN Nemrut Dağı, Besni Üzümü, Pirin-Gümüşkaya Mağaraları, Kahta Çayı AFYON Haşhaş, Kaymak, Afyon Sucuğu, Afyon Mermeri, Çağlayan Mesire Yeri, İscehisar Kayalıkları, Bayat Kilimleri,...
  3. burun estetiği tarihe kavuşacak

burun estetiği tarihe kavuşacak

yakup avşarın yaptığı burunlar hatay burun estetiği yakup avşar yaptığı burunlar Artık kırılmadan,tampon kullanılmadan istediğiniz buruna kavuşabileceksiniz..... Estetik plastik cerrahi uzmanı Dr. Yakup Avşar, tasarladığı tıbbi aletlerle kırmadan ve tampon kullanmadan başarılı burun ameliyatları gerçekleştirmeyi başardı. Levent'teki bir klinikte uluslararası hizmet veren Uzm. Dr. Avşar, AA...
  4. Mobil Taşınabilir Klima Airfel İndirimde !

Mobil Taşınabilir Klima Airfel İndirimde !

airfel dış ünitesiz klima taşınabilir klima mobil soru forum mobil klimalar tavsiye taşınabilir mobil klimalar, fiyatları, modelleri, klima, tavsiyesi Sıcak olan yere taşıyın orasını hemen başlasın soğutmaya. Nasıl ama meleklerim. Kablo derdi yok yahu ayarlayayım da ayaklarıma göbüşüme gelsin soğuk hava, dur karşısında yatayım gibi şeylerde artık tarih oldu. Zira uzun zamandır piyasada olan ve...
  5. Harddisk nedir?

Harddisk nedir?

Harddisk, kısaca HDD ya da sabit disk olarak da ifade edilir. Bilgisayar ortamlarında veri saklama ihtiyacını karşılayan donanımdır. Sabit diskler bilgisayarınızı açtığınızda işletim sistemini ve diğer yazılımları sistem belleğine yükler ve kalıcı olarak saklamaya karar verdiğiniz bilgileri PC’niz kapalı bile olsa korumaya devam eder. Harddiskler saklanması gereken verileri disk üzerinde...

Sayfayı Paylaş