gebe
  1. tavsan-cık

tavsan-cık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

tatile gideceğim ama engelim var..

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında tavsan-cık tarafından paylaşıldı.

bu gün tatil yoluna çıkacağım. ama adetim başlamak üzere :( havuza girmek istiyorum :( tıpayı duymuştum ama evli olmayan bayanlara uygun değilmiş. geciktiricide hormanlarımı bozarmış :( sizce napabilirim meleklerim :(

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Adet Geciktirici İlaçlar
    Ya buradan ismini vermeyim ama tüm eczanelerde var kullanabilirsin. Geçen sene yazın tatilde iki kez kullanmıştım Pekte bir zararını görmedim. Geçmiş olsun.

3. Heleni

Heleni Forum Okuru

Adet Geciktirici İlaçlar

Semallar Ben Heleni,

geciktirici hapı regl olmana 1-2 gün kala alma o zamn regl olmanı engellemiyor ve yumurtalarına zarar verebilir bu kurala uyarsan hiç bir sakıncası yok bende kullandım...

angel_blue bunu beğendi.
  4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Zamanlama konusunda haklısın,sanırım en az 5 gün önce almak gerekiyor aksi taktirde değişen hiçbişey olmuyor(tecrübeyle sabit).Normalden daha yoğun geçirmiştim günlerimi üstelik

5. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Memorial Şişli Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Altuğ Semiz, “Regl tarihi tatil planı yapılan günlere denk gelen hanımlar adet kanamalarını geciktirebilmek için progesteron

hormonu olarak etki eden bir preparat kullanabilirler. Bu ilaç kullanıldığı süre zarfında adet görülmeyecektir. İlaç için ideal

başlama tarihi beklenen adet kanamasının başlangıç tarihinden 3-4 gün öncesidir. İlaç günde 3 defa birer adet kullanılır” diyor.

Adet geciktirici ilaç kullanmanın, kanama miktarında değişiklik ve vücutta şişkinlik yapabileceğini belirten Dr. Semiz, ilacın bilinen

büyük bir yan etkisinin bulunmadığını söylüyor ve şöyle devam ediyor: “İlacı karaciğer bozukluğu olan bayanlar

kullanmamalıdırlar. Daha önce emboli geçirmiş bayanlarda da kullanılmaması gerekir. Görülebilecek diğer küçük yan etkiler ise

adet kanama miktarında değişiklik, vücutta şişkinlik, göğüslerde şişkinlik yapabilmektedir. Genellikle ilacı bıraktıktan 2-3 gün

sonra kanama başlamaktadır. İlacı bıraktıktan sonraki ilk adet normalden biraz daha ağrılı ve kanama değişikliği ile beraber

olabilmektedir. Bazı kadınlarda ilaçtan sonraki adet döneminde de düzensizlik görülebilmekteyse de vakaların büyük çoğunda

ikinci adetle herşey normale dönebilmektedir”

Yani adetine 2-3 gün varsa bu tür ilaçları almanda bir sakınca yokmuş hemen yarınsa sanırım biraz geç kaldın.

6. tavsan-cık

tavsan-cık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    başka neler yapabilirim bu 2 yöntemden başka ? :(

7. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Detaylı bilgi ve değişik yöntemler için BURAYA tıklayıp konuyu inceleyebilirsin.

8. tavsan-cık

tavsan-cık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    her şey için çok teşekkür ederim :)

HaYaL bunu beğendi.
  9. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    Rica ederim umarım herşey yolunda gider :)

10. tavsan-cık

tavsan-cık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  11. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Canım tampon sadece evli bayanlar için uygundur.Onun dışında arkadaşın verdiği linki inceleyip bilgi edinebilirsin

12. Misafir

Misafir Forum Okuru

Eczaneye sor. Orga Metril diye bir tablet var, ondan bahset. Ben kullanıyorum gerektiğinde ve hiç bir yan etkisini zararını görmedim:) Ama yinede ecz. sormadan alma. Çünkü benim kendi eczacım, (çok yakın arkadaşım, aile dostumuz) benim sağlığımla ilgili herşeyi biliyor ve benim hangi ilaçları kullanıp, hangilerinden uzak durmam gerektiği konusunda oldukça titiz.

13. tavsan-cık

tavsan-cık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eczaneye sordum aslında. başka yapabilcek bi şey yok dedi :\

14. 19bjk03

19bjk03 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    101
    Ödül Puanları:
    0
    bence dert etme tatilin keyfini cikart , belki adet görmesin gecikir genelde tatilerde gecikmeler olur erkende olur sorun degil , sahilde gez yat güneslen vs..

ama herhangi hapi ilaci alipda adetini gecikdirme saglik icin iyi degil...güzel tatiler dilerim...

15. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    evli bayanlar o denilen şeyi takıyolarmısta eevli olmayanlar için biraz zorr umarım tatilin güzel geçer

tatile gideceğim ama engelim var.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. leman sam-daha gidecek çok yolumuz var

leman sam-daha gidecek çok yolumuz var

bİr Salkim SÖĞÜdÜn Altinda Sen Bana Ben Sana KavuŞalim Bedenmİ Ruhumu Al Alkİ Kurtulsun Bu Can BenlİĞİmİ HerŞeyİmİ Alkİ Kurtulsun Can Daha Gİdecek Çok Yolumuz Var GÜzel Yarİm Daha Gİdecek Yolumuz Var DaĞlar DaĞlarin Ardinda AĞlama Su YÜzlÜ SevdİceĞİm YÜreĞİmİ,aŞkimi Al Alkİ Kurtulsun Bu Can Ellerİmİ GÖzlerİmİ Alkİ Kurtulsun Bu Can Daha Gİdecek Yolumuz Var GÜzel Yarİm Daha Gİdecek...
  2. Leman Sam - Daha Gidecek Çok Yolumuz Var

Leman Sam - Daha Gidecek Çok Yolumuz Var

bir salkım söğüdün altında,sen bana ben sana kavuşalım bedenimi ruhumu al,al ki kurtulsun bu canım benliğimi canımı al ki kurtulsun canım daha gidecek çok yolumuz var güzel yarim daha gidecek yolumuz var dağlar dağların ardında,ağlama su yüzlü sevdiceğim yüreğimi aşkınla al,al ki kurtulsun bu can ellerimi gözlerimi al ki kurtulsun can __________________
  3. Çocukla tatile gideceklere öneriler

Çocukla tatile gideceklere öneriler

tatil, çocukla tatil, nasıl gidilir, nelere dikkat edilir, neler yapmak gerekir, hakkında detaylı bilgiler burada Çocuklarıyla ilk kez tatile gidecekler nelere dikkat etmeli hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz melekler Bebek ve çocuk cildi güneş ışınlarından çok fazla etkilenir. Tatilde, keyif yerine sorun yaşamak istemeyen ailelere uzman uyarısı: "Çocuğun güneş kremi...
  4. Tatile gidecekler için güzellik tüyoları

Tatile gidecekler için güzellik tüyoları

tatil güzelliği, bakım, önerileri, bilgileri burada arkadaşlar Tatil zamanı geldi. Ve belkide şuanda bazılarınız tatilin keyfini çıkartıyordur, bazılarınız da tatil hazırlıkları yapıyordur:) Tatile gitmiş olanlar için yada henüz gitmemiş olanlar için, tatilde güzelliğin tüyolarını sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Yaz aylarında kozmetik ürünlerinizi değiştirin, yağlı kremler yerine su...

Sayfayı Paylaş