gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tavuk ciğerin nasıl pişirecem

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam hanımlar akşama yapmak için tavuk ciğeri aldım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum bana tavuk ciğeri ile ilgili yemek tarifleri verebilirmisiniz tavuk ciğeri nasıl pişiriliyor yazarsanız sevinirim

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113
    Merhabalar bize tavuk ciğerini nasıl pişreceğinizi sormuşsunuz sizin için Oktay ustadan tavuk ciğeri kavurma tarifini paylaşıyorum. Şimdiden afiyet olsun, kolay gelsin.
    Malzemeler:

1 paket tavuk ciğeri
    3-4 yemek kaşığı sıvıyağ
    1 yemek kaşığı un
    3 adet ince kıyılmış taze soğan
    1/2 demet maydonoz
    1 tutam karabiber
    1 tutam kırmızı pul biber
    1 tutam kimyon
    1 tutam tuz

Hazırlanışı:

Ciğerler ile beraber olan yürekleri yağlarından arındırarak, her ikisini beraber küçük doğrayıp yıkayarak süzdürün>

Tavaya yağı koyup ciğerleri ekleyerek kavurup üzerine bir kaşık unu serpiştirin> Unu ciğer ile 2 dk> kadar çevirdikten sonra baharatlarını ve tuzunu katıp tekrar karıştırarak ateşin üzerinden alın>

Servis tabağına yerleştirdiğiniz ciğerlerin üzerine kıyılmış taze soğan ve maydanoz karışımını serpiştirin>

tavuk ciğerin nasıl pişirecem konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Arnavut Ciğeri nasıl yapılır

Arnavut Ciğeri nasıl yapılır

Arnavut Ciğeri Malzemeler SOĞAN MAYDANOZ TUZ, KARABİBER 3 YEMEK KAŞIĞI TEREYAĞI 2 YEMEK KAŞIĞI UN 1 KUZU CİĞERİ Yapılışı KARACİĞERİN ZARINI SOYUN, DAMARLARINI ÇIKARIN, EZMEDEN KUŞBAŞI ŞEKLİNDE DOĞRAYIN.YIKAMAYIN, ANCAK KANININ AKMASI İÇİN BİR MÜDDET SÜZGÜDE BIRAKIN.KURU HALE GELİNCE UNU SERPİŞTİRİN, ELİNİZLE KARIŞTIRARAK CİĞERİN UNA BULANMASINI SAĞLAYIN. TEREYAĞINI TAVADA ISITI,...
  2. Ciğer

Ciğer

Evlada, mala ve insanın hayatına, Ciğerde görülen olumlu durumlar, yukarıdakilerin iyi olmasına, yara vs. gibi olumsuzluklar günah ve masiyete; Ciğerci görmek kordudan emin olmaya, sıhhat ve namusa, düşmana galip gelmeye yahut insanları yolculuğa teşvik eden kimseye delalet eder.Rüyada ciger görmek korkudan emin olmaya, sihhata ve düsmana galip gelmeye isarettir. Rüyada ciğer görmek; cesarete,...
  3. Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır? Mutfakta henüz acemi bir ev kadınıyım ve sizden yardım bekliyorum acaba Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?
  4. Ciğer taplaması nasıl yapılır?

Ciğer taplaması nasıl yapılır?

Bu konu;ciğer taplaması nedir,ciğer taplamasının tarifi nasıldır hakkında bilgiler vermektedir Diyarbakırın yöresel misafir ikramlıklarından biride ciğer taplamasıdır.Taplama,kuzu ciğeri,çiğköftelik bulgur ve aromatik baharatlarla tatlandırılarak yoğurulur..Tıpkı çiğ köfte gibi kıvam bulana kadar yoğrulması gerekiyor.Daha sonra elde yuvarlanarak bastırılır.Taplama ismini burdan alır.....
  5. arnavut ciğeri en güzel nasıl yapılır

arnavut ciğeri en güzel nasıl yapılır

O kadar yerde yedim, Edirnedeki gibi güzel değil.Acaba şöyle tam usulünce arnavut ciğeri nasıl yapılır, tarifi bilen yazabilirmi?

Sayfayı Paylaş