gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Tavuk Kanat

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Malzemeler - 2 büyük tabak tavuk kanat - Sos İçin:
    - 1 çorba kaşığı domates salçası
    - 2 çorba kaşığı soya sosu
    - 1 çorba kaşığı zeytinyağı
    - Peynirli Dip için:
    - 1 su bardağı yoğurt
    - 2 çorba kaşığı mayonez
    - 1 çay kaşığı kekik
    - 3 çorba kaşığı ufalanmış tulum peyniri
    - 3 adet taze soğan

Yapılışı
    Dip için bir kapta 1 su bardağı yoğurdu, 2 çorba kaşığı mayonezi, 1 çay kaşığı kekiği, 3 çorba kaşığı ufalanmış tulum peynirini ve 3 adet çok ince kıyılmış taze soğanları iyice karıştırın.

Sos için ise domates salçasını, soya sosunu ve zeytinyağını iyice karıştırın.

Tavuk kanatları çok kızgın derin yağda kızartın. Büyükçe bir kapta hazırladığınız sosa bulayıp, servis tabağına alın. Dilediğiniz şekilde peynirli diple birlikte servis yapın.

Son düzenleme: 29 Ekim 2009
  2. turquoise

turquoise Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :hungry::hungry:hmm mmm tavuk kanat süper birşey.eğer evim olursa şu bir kaç ay içinde kesinlikle ilk yapacağım şey tavuk kanat olacak
    ayrıca tarif için teşekkürler

Tavuk Kanat konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırık Kanatlar

Kırık Kanatlar

Yirmi yaşımdayken annem bana şöyle demişti: - Manastıra girseydim, hem kendim, hem başkaları için en iyisini yapmış olacaktım. - Eğer manastıra girmiş olsaydın ben dünyaya gelmezdim, dedim. - Dünyaya gelmen daha önce kararlaştırılmıştı oğlum, dedi. - Evet ama, dünyaya gelmeden çok önce seni annem olarak seçmiştim ben, diye karşılık verdim. - Dünyaya gelmeseydin cenette bir melek olaarak...
  2. Tavuk

Tavuk

Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük...
  3. Meleklerin kanatları

Meleklerin kanatları

melek kanatları resimleri melek kanadı kanatları kanat kanatlari Hiçbir melek kanatsız olmaz ama bizim kanatlarımız gizli biliyorum bizlerde birer meleğimiz ailemiz,sevdiğimiz için birer meleğiz ve dostlarımız için herkesi seviyorum sevgiler canımlarım.:):)
  4. Tavuklar :)

Tavuklar :)

tavuk karikatür tavuk karikatürleri karikatür horoz karikatürü komik Çok komik ya hahaha hahaha

Sayfayı Paylaş