gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Tavuklu Börek Harcı Yapılışı

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

tavuklu börek harcı, nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, ile ilgili bilgiler burada melekler

Hiç böreğinizi tavuklu yapmayı düşündünüz mü melekler? :)

Bir de böyle deneyin, pişman olmayacaksınız..:)

Tavuklu Börek Harcı için Malzemeler şunlardır;

1 tavuk göğüsü,
    2 adet havuç,
    2 çay bardağı bezelye
    tuz,
    karabiber,
    1 çay bardağı un,
    1 çay bardağı süt

Tavuklu Börek Harcı Tarifi

1 tavuk göğüsünü haşlayıp didikleyin, içine 2 adet haşlanmış ve küp küp doğranmış havuç, 2 çay bardağı bezelye, tuz, karabiber (isteğe göre diğer baharatlar) ekleyip az yağda kavurun. Karışıma 1 çay bardağı un ve 1 çay bardağı süt ekleyip 10 dk. daha kavurun. Çıkan bu karışımı yapacağınız tüm böreklerde iç olarak kullanabilirsiniz.
    Afiyet olsun...

Tavuklu Börek Harcı Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. beşamel soslu tavuklu börek

beşamel soslu tavuklu börek

beşamel soslu makarna böreği beşamel soslu tavuklu börek tavuklu börek sucuklu malzemeler: 3 adet tavuk göğsü (ya da 1 tavuk göğsü + 2 but) tuz karabiber 1,5 çorba kaşığı tereyağı 3 çorba kaşığı un 1 su bardağı süt 4 yufka su zeytinyağı hazırlanması: 1. tavuk etlerini haşlayın. haşlandıktan sonra hepsini didikleyip tuz ve karabiberle karıştırın. 2. beşamel sosu hazırlamak için...
  2. Tavuklu Muska Böreği:

Tavuklu Muska Böreği:

Malzemeler: 1 tavuk göğsü + 1 tavuk but 1kg yufka 1 pırasa 1 küçük kavanoz mantar 2 domates 2-3 diş sarımsak 100gr kaşar tuz karabiber sıvıyağ Hazırlanması: Tavukları çok küçük doğrayıp sarımsakla kavurun. Pırasayı ve mantarı da doğrayıp tavaya ilave edin, kavrulsun. Domatesleri doğrayıp ekleyerek kavurun. Tuz ve karabiber serpin, kaşarı ekleyip soğutun. Yufkaları kalın şeritler...
  3. tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği tavuklu bezelyeli yufka böreği bezelyeli börek börek yufkalı Malzemeler 3 adet yufka Haşlanmış tavuk bezelye Havuç yoğurt tereyağı Tavuğu haşlıyorum ve küçük küçük parçalara ayırıyorum. Haşlama suyu ile fırın tepsisine yaydığım 1.yufkayı ıslatıyorum.kenarlarını katlıyorum ki tepsinin şeklini alıyor. 2. ve 3. yufkayı da ıslatıp üst üste koyup fırında kızartıyorum. Kızaran...
  4. Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

börek İsmi bile benim iştahımı kabartmaya yetiyor kızlar... Hele hele o resim yok mu o resim =)) hem besleyici hemde lezzetli bir tarif bu... Gönül rahatlığı içinde tüm ailenizle birlikte yiyebileceğiniz harika bir börek... Türü: Tavuk Pişirme Süresi: 45 dk Pişirme Şekli: Fırın, Tencere, Kavurma Zorluk: Kolay Kişi Sayısı: 4-6 Mlazemeler: 2 adet hazır yufka 2...
  5. Tavuklu Börek Harcı Nasıl Yapılır Resimli

Tavuklu Börek Harcı Nasıl Yapılır Resimli

Diyorum ki bu akşama kocişime Tavuklu Börek yapayım. Ama bu tavuklu börekte harcı tam olarak nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Bu konuda uzman meleklerden yadım rica ediyorum. Resimli anlatım olursa daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş