gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Tavuklu fırın makarna...

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1/2 Paket Fırın Makarnası 1 Parça Kemikli Tavuk Göğsü
    1 Paket Kremalı Mantar Çorbası
    3 Yemek Kaşığı Tereyağı
    l Çay Bardağı Rende Kaşar
    1 Su Bardağı Süt
    1 Su Bardağı Tavuk Suyu
    1 Yumurta
    Tuz, Karabiber

Yemeğin Tarifi
    Makarnayı kaynar tuzlu suda haşlayıp, süzün. Tavuğu haşladıktan sonra, ayıklayın ve etlerini didikleyin.
    Kremalı Mantar Çorbasını bir tencereye dökün. Üzerine süt, tavuk suyu ve tereyağı ilave ederek pişirin. Koyulaşınca, tavuk parçalarını, çırpılmış yumurtayı, kaşar rendesinin yarısını, tuz ve karabiberi ekleyip karıştırın. İçine süzülmüş makarnaları da ilave edip iyice harmanlayın.
    Hazırladığınız karışımı tereyağı ile yağlanmış fırın kabına dökün. Üzerine kalan rende kaşarı serpin. Isıtılmış firında kızarana kadar pişirin. Sıcak servis yapın.

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Tavuklu fırın makarna...
    teşekkürler paylaşım için, deniycem=)

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Tavuklu fırın makarna...

paylaşım için tşklerr

Tavuklu fırın makarna... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  2. fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuklu püre

fırında mantarlı tavuk fırında mantarlı tavuk sarma patatesli mantar patates Şimdi efenim, öncelikle 5-6 orta boy patatesi yassı doğrayıp haşlayın ve biraz da süt ekleyip püre halinde ezin. Bir taraftan da dilediğiniz kadar mantarı (ben hazır paket mantarlardan kullandım, cevizden küçüktü mantarlarım)yıkayıp dilerseniz ikiye bölün, 3-4 çarliston biberi doğrayın ve kuşbaşı tavuk ekleyerek...
  3. Tavuklu makarna çorbası

Tavuklu makarna çorbası

İlk defa gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim :) Malzemeler, Yarım su bardağı burgu makarna 1 adet haşlanmış tavuk but 1 adet havuç 1 su bardağı tavuk suyu 5 su bardağı su 3 yemek kaşığı tereyağı 3-4 dal maydanoz 1 yemek kaşığı limon suyu Damak tadına göre tuz, karabiber Hazırlanışı, Havucun kabuklarını soyup küp şeklinde doğrayın. Çorba tenceresine...
  4. Fırında Beşamel Soslu Makarna

Fırında Beşamel Soslu Makarna

Beşamel sosun malzemeleri 2 yemek kaşığı margarin Yarım su bardağı un 2 su bardağı süt Hazırlanışı Tencerede suyu kaynatın. Spagettileri içine atıp 8-10 dakika kadar haşlayın. Haşlanmış spagettiyi süzdükten sonra suların iyice gitmesi için süzgeçte bırakın. Beşamel sos için bir tencerede unu rengi değişene kadar yağla birlikte karıştırıp kavurun. Kavrulmuş unun üzerine yavaş yavaş süt...
  5. Fırında Makarna Tarifi Resimli

Fırında Makarna Tarifi Resimli

Kızlar sizden yine bir tarif istiyorum ve bu kez Fırında Makarna Tarifi Resimli olursa sevinirim

Sayfayı Paylaş