gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Konu, 'Pilavlar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; tavuklu garnitürlü şehriye pilavı ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim son dönemlerde pirinç pilavını nerdeyse hiç pişirmiyorum desem yeridir. Pirinç pilavının saltanatına şehriye pilavıyla son verdik. Biz evde severek yiyoruz ve içine birkaç malzeme katarak daha da zenginleştirince misafirlerim için de soframda ağır bir yemek hazır bulunmuş oluyor. Siz de farklı bir pilav denemek isterseniz tavsiyem şehriye pilavından yana :tik: ayrıca sadece tavuk suyuyla da pişirdiğinizde de çok güzel bir pilav elde edebilirsiniz.

Malzemeler

1.5 su bardağı arpa şehriye
    3 su bardağı su
    2 adet tavuk göğsü
    1 adet orta boy kuru soğan
    1 adet havuç
    1 çay bardağı mısır
    yarım demet maydanoz
    1 çay kaşığı karabiber
    1 çay kaşığı yeni bahar
    Tuz, zeytinyağı
    Şehriye pilavı nasıl yapılır?
    Tencereye soğanı ve küp doğranmış havuçları alıp soteleyin.
    Tavuk etlerini küp küp doğrayıp ilave edin.
    Tavukların rengi dönünce baharatlarını atıp karıştırın.
    Şehriyeleri çok az zeytinyağıyla kavurun. (ben kavruk tadı sevdiğimiz için fazla kavurdum. Siz daha az kavurabilirsiniz)
    Şehriyelerin üzerine tavuklu harcı serin. Sıcak suyu ekleyin. Tuzunu atın. Kaynamaya başlayınca kısık ateşte suyunu çekene kadar pişirin.
    Üzerine ince doğranmış maydanozları ekleyip 15 dakika kadar pilavı dinlendirin.

Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebekler için besleyici tavuklu şehriye çorba tarifi

bebekler için besleyici tavuklu şehriye çorba tarifi

bebekler için şehriye çorbası besleyici bebek çorbaları bebekler için tavuklu şehriye çorbası besleyici çorbalar tavuklu bebek corbaları Tavuklu Şehriye Çorbası 1 parça tavuk eti 1 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı tel şehriye 1 domates...
  2. Tavuklu Şehriye Pilavı

Tavuklu Şehriye Pilavı

tavuklu şehriye pilavı Malzemeler 1 adet tavuk göğsü 2 adet yemek kaşığı margarin 1 adet çarliston biber 1 yemek kaşığı biber salçası 1,5 Su bardağı Arpa şehriye tuz Hazırlanışı önce biberleri ince ince doğrayın.Tavuk göğsünü küp küp kesin. Margarini bir kapta eritip içine salçayla beraber kavurun. Sonra biberleri ve tavukları koyup kızartın.
  3. Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli

Arkadaşalr Garnitürlü Pilav Tarifi Resimli tarif istiyorum şimdiden tşk ederim
  4. Tavuklu Harem Pilavı Tarifi Resimli

Tavuklu Harem Pilavı Tarifi Resimli

Tavuklu Harem Pilavı Tarifi Resimli - Bu harem işleride dizilerle moda oldu mutfaklarımızada girdi bende merak sardım sizden Tavuklu Harem Pilavı Tarifi istiyorum bu yüzden kızlar :D
  5. Resimli Tavuklu Bademli Pilav Tarifi

Resimli Tavuklu Bademli Pilav Tarifi

Tavuklu Bademli Pilav Tarifi Resimli Tavuklu Bademli Pilav Tarifi Pilav tarifleri arasına bir yenisini daha eklemek isteyen siz sevgili bayanlar, Meleklermekani.com olarak sizler için bu sayfamızda muhteşem bir lezzet olan Tavuklu Bademli Pilav Tarifini sunuyoruz. Tavuklu Bademli Pilav Malzemeler *2 Su B. Pirinç *1 Su B. Badem *1 Su B. Et Suyu * 2 Çorba K. Tereyağı *Tuz *Su...

Sayfayı Paylaş