gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Tavuklu - Körili Pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

körili tavuklu pilav körili pilav Malzemeler :
    Soğan 200 gr
    Sarmısak dişi 2 adet
    Havuç 200 gr
    Tereyağı 100 gr
    Amerikan pirinci 700 gr
    Köri Tozu 20 gr
    Tavuk suyu 1.4 lt
    Yeşil limon 1 adet
    Tuz
    Biber
    Maydanoz
    Tavuk göğsü 1 kg

Yapılışı :

Soğanları ve sarmısağı, dilimlenmiş havuçlarla birlikte tereyağında kısa bir süre kızartın. Pirinci ilave edin ve birkaç dakika daha kızartın. Karışımın üzerine köri tozu serpin ve sıcak tavuk suyunu ilave edin. Pirinç sıvıyı emene kadar pişirin. Yarım misket limonunun suyunu sıkın. Pirince limon suyu, tuz ve biber ilave edin ve sonra da kıyılmış maydanozu ilave edin. Tavuk göğsüne tuz ve biber serpin ve eritilmiş tereyağında hızla kavurun. Sonra düşük ısıda pişirin. Dilimleyin ve körili pilav üzerine yerleştirin; garnitür olarak maydanoz ilave edin.

Tavuklu - Körili Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  2. Tavuklu Şehriye Pilavı

Tavuklu Şehriye Pilavı

tavuklu şehriye pilavı Malzemeler 1 adet tavuk göğsü 2 adet yemek kaşığı margarin 1 adet çarliston biber 1 yemek kaşığı biber salçası 1,5 Su bardağı Arpa şehriye tuz Hazırlanışı önce biberleri ince ince doğrayın.Tavuk göğsünü küp küp kesin. Margarini bir kapta eritip içine salçayla beraber kavurun. Sonra biberleri ve tavukları koyup kızartın.
  3. Tavuklu ve mantarlı pilav

Tavuklu ve mantarlı pilav

Arkadaşlarım ben daha önce denemedim bu pilavı ama sizlerle paylaşmak istedim en yakın zamanda denicem:)) Malzemeler: 2 su bardağı pirinç 4 su bardağı su 200 gr tavuk göğüs eti Yarım demet dereotu 3 çorba kaşığı zeytinyağı 200 gr mantar Tuz Hazırlanışı: * Pirinci tuzlu sıcak suda 30 dakika bekletin. Süzüp bol suyla yıkayın. Dereotunu temizleyip kıyın....
  4. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....
  5. Köri Soslu Tavuklu Pilav

Köri Soslu Tavuklu Pilav

köri soslu tavuklu pilav köri soslu tavuklu pilav tarifi köri soslu tavuklu pilav nasıl yapılır Amerikan mutfağından bir yemek tarifiyle karşınızdayız melekler :) bu makalemizde tarifini vereceğimiz pilav, amerikan pirinciyle yapılan köri soslu tavuklu pilav. Tarifimize geçelim :tik: MALZEMELER 2 su bardağı Amerikan Pirinci 1 şeker kaşığı karabiber 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı soya...

Sayfayı Paylaş