gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Tavuklu Patatesli Bezelye Yemeği

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tavuklu bezelye yemeği fırında bezelyeli patatesli tavuk fırında tavuklu bezelye yemeği bezelyeli tavuk Malzemeler:
    yarim kilo soyulmuş bezelye
    2-3 sari patates
    1 havuç
    250gr kıyma veya 1 adet tavuk göğüsü
    1 büyük soğan
    2 diş sarımsak
    3 çorba kasığı sıvı yağ
    2 çorba kasığı salca
    İstenilen miktarda tuz 1 tatlı kasığı kırmızı toz biber
    2 –3 su bardağı sıcak su( isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.)
    Yapılışı

Soğanı ve sarımsağı soy ve ince ince kıy.
    Sıvı yağı tencereye koyup soğanları kavurmaya başla.
    Soğanlar tam pembeleşmeden önce kıymayı ekle ve güzelce kavur.
    Tuzu da ekle. soyulmuş ve küp küp kesilmiş patatesi, havucu, sarımsakları tencereye ekleyin.(Eğer bu yemeği tavuklu yapıyorsanız tavuğu suda haşlayın ve irice doğrayın.Sebzelerle tencereye simdi ekleyin)
    2-3 bardak su ile inceltilmiş salça ve kırmızı tozbiber ilave ederek önce 10 dakika yüksek ateşte, kaynamaya başladıktan 5 dakika sonrada kısık ateşte 20-25 dakika pişir.(patatesin cinsine göre suyunu daha fazla yada az çekebilir. Bu yüzden siz suyunu yinede bir kontrol edin.Eğer az ise kaunamis biraz sıcak su üzerine ilave edebilirsiniz.)
    Pişirirken bir kere yemeği karıştır.

Tavuklu Patatesli Bezelye Yemeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bezelye Çorbası

Bezelye Çorbası

MALZEMELER Yarım kilo dondurulmuş bezelye 1 baş soğan 1 diş sarımsak 2 çorba kaşığı margarin (tereyağı tercih edilir) Yarım limon suyu Yarım demek ince kıyılmış maydanoz 1 ufak kutu çiğ krema 6 su bardağı su HAZIRLANIŞI Yağ hafifçe kızdırılır. İnce doğranmış soğan ve dövülmüş sarımsak 1-2 defa çevrilerek öldürülür. Üzerine su ilave edilir. Maydanoz ve limon suyu da eklenir....
  2. bezelye çorbası

bezelye çorbası

bebeklere bezelye çorbası sütlü bezelye çorbası bebekler için çocuklar için sütlü Malzemeler: 10 bardak et suyu 1 bardak kuru bezelye 2 orta boy soğan 1 küçük havuç 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı margarin veya terayağı 1/2 kaşığı tuz Terbiyesi: 1 bardak süt 2 yumurta sarısı Garnitürü: 125 gr un 1/2 küçük paket margarin 1 yumurta 1 çay kaşığı tuz Yapılışı: Bezelyeyi 4-5 saat suda bekletin...
  3. Diyet tavuklu iskender yemek tarifi

Diyet tavuklu iskender yemek tarifi

Sağlıklı bir diyet tarifi kızlar:) Malzemeler 2 parça ince avuç içi büyüklüğünde tavuk gögüsü 2 dilim çavdar veya kepek ekmeği 3 sivri biber 2 domates 2 diş sarımsak 1 kase yoğurt Tuz,karabiber,zencefil 1 yemek kaşığı sıvıyağ veya zeytinyağ Hazırlanışı Bir tavaya domates,biber,sarımsak,tuz,baharatları ve sıvıyağı çiğden koyun.Kapağı kapalı menemen kıvamında pişirin. Ayrı bir tavada...
  4. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...
  5. Konserve Bezelye İle Etli Bezelye Yemeği

Konserve Bezelye İle Etli Bezelye Yemeği

etli konserve bezelye konserve bezelye yemeği Sevgili melekler, henüz yazın başındayız ancak kışlık bezelyelerimizi aldık ve usulüne uygun bir şekilde şoklayarak derin dondurucularımıza yerleştirdik. Zire bezelye yaz başında çıkar ve birkaç haftada da biter. Kışın kurtarıcı yemeklerimizden biri olan bezelyeyi şimdiden şoklayıp dondurucuya atmazsak, kışın marketlerde ki konservelere muhtaç...

Sayfayı Paylaş