gebe
  1. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Tavuklu Pilav

Konu, 'Pilavlar' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) [​IMG]
    Malzemeler :
    2 bardak pirinç
    3 bardak tavuk suyu
    2 çorba kaşığı margarin
    1/2 tavuk
    Tuz

Hazırlanışı :
    Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın. Tavuk iyice haşlandıktan sonra parçalara bölüp bir tarafa bırakın.
    Diğer taraftan 2 bardak pirinci ayıklayıp yıkayın, üzerini geçecek kadar su koyup, tuz ilave ederek 20-25 dakika ıslatın. Sonra pirincin duru suyu çıkıncaya kadar iyice yıkayın.
    Bir tencereye margarin koyup hafif kızdırın, sonra buna 3 bardak tavuğu haşladığınız suyu, pirinçleri, parçalara bölünmüş tavuğu ve tuzu ilave edin ve pirinçler suyunu çekene kadar önce kuvvetli sonra kısık bir ateşte pişmeye bırakın.
    Pirinçler suyunu çekince yarım saat demlendirip servis yapın.Afiyet olsun.

2. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    offfffffffffff harikaa bayadır yemiyorum beaa esas bunu dışardaki el arabasıyla gezen pilavcıdan yiceksin üstüne ketçap yanına buz gibi köpüklü ayran off offfffffff gece gece ne gidiodu yaa özledimm

3. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende öyle yemeyi seviyorum zaten :D ama kadıköyde sürekli gittiğim subeleri olan yediğim biryer var kesinlikle oraya da gitmelisin :D sadece pilav cesitlerinden ibarettt :D

4. bayan darsi

bayan darsi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayy ilkimsu aksam aksam canım cekti bayramda zaten alan alıyor kiloyuu aaa

5. Hayalet

Hayalet Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bende tavuklu pilava nohut bırakıyorum güzel ve lezzetli oluyor...

6. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    48
    bayılırımmmmmmmmmmmmmmm

7. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    hımm adı nedir canım ben genelde seyyar nohut pilavcılardan yerdim :D bayadırda yemiyordum.. Kadıköye sık sık giderim mutlaka denerim ;)

8. GizemAltun

GizemAltun Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hamarat kızım :) Mükemmel bi taaattt.. Amaaaaaa gecee yenmez ! :)

9. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    evet yoksa kilo yaparrrrrrrrrrrr :D

10. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy bayılırım olsada yesek

11. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Hehh istet canımı istett ben kilo vermeye çalıiıom hanfendii tavıklı pilav diooo.....alacagın olsun :D hahaha

tatlım evet gerçektende harika oluyo ayranla ayyhhh canım istedi ya iki gündür fark ettim korkuma acıp bakamadım canım ister die buyur dayanamadım...

Tavuklu Pilav konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  2. Tavuklu Şehriye Pilavı

Tavuklu Şehriye Pilavı

tavuklu şehriye pilavı Malzemeler 1 adet tavuk göğsü 2 adet yemek kaşığı margarin 1 adet çarliston biber 1 yemek kaşığı biber salçası 1,5 Su bardağı Arpa şehriye tuz Hazırlanışı önce biberleri ince ince doğrayın.Tavuk göğsünü küp küp kesin. Margarini bir kapta eritip içine salçayla beraber kavurun. Sonra biberleri ve tavukları koyup kızartın.
  3. Tavuklu - Körili Pilav

Tavuklu - Körili Pilav

körili tavuklu pilav körili pilav Malzemeler : Soğan 200 gr Sarmısak dişi 2 adet Havuç 200 gr Tereyağı 100 gr Amerikan pirinci 700 gr Köri Tozu 20 gr Tavuk suyu 1.4 lt Yeşil limon 1 adet Tuz Biber Maydanoz Tavuk göğsü 1 kg Yapılışı : Soğanları ve sarmısağı, dilimlenmiş havuçlarla birlikte tereyağında kısa bir süre kızartın. Pirinci ilave edin ve birkaç dakika...
  4. Tavuklu ve mantarlı pilav

Tavuklu ve mantarlı pilav

Arkadaşlarım ben daha önce denemedim bu pilavı ama sizlerle paylaşmak istedim en yakın zamanda denicem:)) Malzemeler: 2 su bardağı pirinç 4 su bardağı su 200 gr tavuk göğüs eti Yarım demet dereotu 3 çorba kaşığı zeytinyağı 200 gr mantar Tuz Hazırlanışı: * Pirinci tuzlu sıcak suda 30 dakika bekletin. Süzüp bol suyla yıkayın. Dereotunu temizleyip kıyın....
  5. Köri Soslu Tavuklu Pilav

Köri Soslu Tavuklu Pilav

köri soslu tavuklu pilav köri soslu tavuklu pilav tarifi köri soslu tavuklu pilav nasıl yapılır Amerikan mutfağından bir yemek tarifiyle karşınızdayız melekler :) bu makalemizde tarifini vereceğimiz pilav, amerikan pirinciyle yapılan köri soslu tavuklu pilav. Tarifimize geçelim :tik: MALZEMELER 2 su bardağı Amerikan Pirinci 1 şeker kaşığı karabiber 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı soya...

Sayfayı Paylaş