gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Tavuklu Şehriye Pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

tavuklu şehriye pilavı Malzemeler 1 adet tavuk göğsü
    2 adet yemek kaşığı margarin
    1 adet çarliston biber
    1 yemek kaşığı biber salçası
    1,5 Su bardağı Arpa şehriye
    tuz

Hazırlanışı
    önce biberleri ince ince doğrayın.Tavuk göğsünü küp küp kesin. Margarini bir kapta eritip içine salçayla beraber kavurun. Sonra biberleri ve tavukları koyup kızartın.

Tavuklu Şehriye Pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fırında tavuklu pilav

Fırında tavuklu pilav

fırında tavuklu pilav firinda tavuklu pilav fırında tarifi tavuk Fırında tavuklu pilav malzemeler.. 2 subardağı pirinç(10 dk sıcak suyla ve tuzla ıslatılmış sonra yıkanmış) 3 kaşık arpa şehriye 4 adet tavuk butu (küçük parçalara ayrılmış) 1adet sogan(incecik doğramış) 1 adet domates(kabuğu soyulmuş küp doğranmış) 2 kaşık tereyağı 4 kaşık sıvı yağ tuz karabiber kimyon 1.5bardak tavuk suyu 1...
  2. Tavuklu - Körili Pilav

Tavuklu - Körili Pilav

körili tavuklu pilav körili pilav Malzemeler : Soğan 200 gr Sarmısak dişi 2 adet Havuç 200 gr Tereyağı 100 gr Amerikan pirinci 700 gr Köri Tozu 20 gr Tavuk suyu 1.4 lt Yeşil limon 1 adet Tuz Biber Maydanoz Tavuk göğsü 1 kg Yapılışı : Soğanları ve sarmısağı, dilimlenmiş havuçlarla birlikte tereyağında kısa bir süre kızartın. Pirinci ilave edin ve birkaç dakika...
  3. Tavuklu Pilav

Tavuklu Pilav

ben pilavın icinde artı olarak nohut ve şehriye olunca cok seviyorum ve sizlere de öneriyorum :) ayrıca acı biber yada damak tadına göre pul biber kara biber :) ve birde ayraan of şahane gece gece olsada yesek :) Malzemeler : 2 bardak pirinç 3 bardak tavuk suyu 2 çorba kaşığı margarin 1/2 tavuk Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye 3 bardak su ile tavuğu haşlayın....
  4. Tavuklu+Nohutlu Şehriye Çorbası

Tavuklu+Nohutlu Şehriye Çorbası

5-6 kişilik tavuklu şehriye çorbasını 15 dakikada pişirip servise hazır hale getirebilirsiniz. Gerekli malzemeler: - 1/4 (çeyrek) tavuk göğsü - 1 su bardağı nohut - 1/2 (yarım) su bardağı şehriye - 5-6 su bardağı tavuk suyu veya normal su - 1 yumurtanın sarısı - 1/4 (çeyrek) limonun suyu - Tuz, kırmızı biber ve kuru nane Tavuklu Şehriye Çorbasının Yapılışı 1) Çeyrek tavuk göğsünü...
  5. Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Tavuklu garnitürlü şehriye pilavı tarifi

Bu konu; tavuklu garnitürlü şehriye pilavı ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim son dönemlerde pirinç pilavını nerdeyse hiç pişirmiyorum desem yeridir. Pirinç pilavının saltanatına şehriye pilavıyla son verdik. Biz evde severek yiyoruz ve içine birkaç malzeme katarak daha da zenginleştirince misafirlerim için de soframda ağır bir yemek hazır bulunmuş oluyor. Siz de farklı bir pilav...

Sayfayı Paylaş