gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Tavuklu Zarf Böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] 3 Yufka 3 Yumurta
    1 Yumurta Sarısı
    1 Çay Bardağı Sıvı Yağ
    İç Malzemesi:
    1 Tavuk Göğüs Eti
    100 gr Ceviz İçi
    Karabiber , Tuz
    HAZIRLANIŞI :
    Bir kapta 3 yumurta ve sıvıyağı boza kıvamına gelinceye kadar çırpın.Yufkalardan birini tezgahın üzerine yayın.Yumurtalı karışımın bir kısmıyla yufkayı ıslatın.
    Diğer yufkayı üzerine yayın ve tekrar ıslatın.Üçüncü yufkaya da aynı işlemi uygulayıp yufkanın yuvarlak kenarlarını ortada birleştirerek kare şekli verin.
    Diğer tarafta tavuğu haşlayın.Etlerini küçük parçalara bölün.Kıyılmış ceviziçi,tuz ve karabiberle harmanlayın.
    Kare haline gelen yufkanın üzerine tavuklu harcı yayın.Karşılıklı dört köşeyi üst üste bindirmeden ortada birleştirerek zarf şekli verin.
    Tepsiye yerleştirerek keskin bir bıçak yardımıyla yufkaları zedelemeden kat yerlerinden eşit üçgen parçalara bölün.Üzerine yumurta sarısı sürerek orta ısıdaki fırında pembeleşinceye kadar pişirin.
    Sıcak servis yapın.Dilerseniz üzerine çörek otu da serpebilirsiniz.

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    süper görünüyooooooo ooooooooof

Tavuklu Zarf Böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tavuklu Muska Böreği:

Tavuklu Muska Böreği:

Malzemeler: 1 tavuk göğsü + 1 tavuk but 1kg yufka 1 pırasa 1 küçük kavanoz mantar 2 domates 2-3 diş sarımsak 100gr kaşar tuz karabiber sıvıyağ Hazırlanması: Tavukları çok küçük doğrayıp sarımsakla kavurun. Pırasayı ve mantarı da doğrayıp tavaya ilave edin, kavrulsun. Domatesleri doğrayıp ekleyerek kavurun. Tuz ve karabiber serpin, kaşarı ekleyip soğutun. Yufkaları kalın şeritler...
  2. tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği

tavuklu yufka böreği tavuklu bezelyeli yufka böreği bezelyeli börek börek yufkalı Malzemeler 3 adet yufka Haşlanmış tavuk bezelye Havuç yoğurt tereyağı Tavuğu haşlıyorum ve küçük küçük parçalara ayırıyorum. Haşlama suyu ile fırın tepsisine yaydığım 1.yufkayı ıslatıyorum.kenarlarını katlıyorum ki tepsinin şeklini alıyor. 2. ve 3. yufkayı da ıslatıp üst üste koyup fırında kızartıyorum. Kızaran...
  3. Patlıcanlı Zarf Böreği

Patlıcanlı Zarf Böreği

patlıcanlı hamur işleri MALZEMELER 2 adet yufka yarım su bardağı sıvı yağ yarım su bardağı su 1 yumurta sarısı (üzeri için) susam ve çörek otu İç malzemesi; 2 adet patlıcan 1 adet soğan 1 adet domates 1 adet sivri biber tuz ve karabiber sıvıyağ İç malzemesi için; patlıcanları alacalı soyup küp küp doğrayın ve tuzlu suda 10-15 dk. bekletin.Tencereye sıvıyağı ve yemeklik...
  4. Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

Tavuklu Sebzeli Çıtır Börek

börek İsmi bile benim iştahımı kabartmaya yetiyor kızlar... Hele hele o resim yok mu o resim =)) hem besleyici hemde lezzetli bir tarif bu... Gönül rahatlığı içinde tüm ailenizle birlikte yiyebileceğiniz harika bir börek... Türü: Tavuk Pişirme Süresi: 45 dk Pişirme Şekli: Fırın, Tencere, Kavurma Zorluk: Kolay Kişi Sayısı: 4-6 Mlazemeler: 2 adet hazır yufka 2...
  5. Tavuklu Börek Harcı Yapılışı

Tavuklu Börek Harcı Yapılışı

tavuklu börek harcı, nasıl yapılır, malzemeleri, yapılışı, reçetesi, ile ilgili bilgiler burada melekler Hiç böreğinizi tavuklu yapmayı düşündünüz mü melekler? :) Bir de böyle deneyin, pişman olmayacaksınız..:) Tavuklu Börek Harcı için Malzemeler şunlardır; 1 tavuk göğüsü, 2 adet havuç, 2 çay bardağı bezelye tuz, karabiber, 1 çay bardağı un, 1 çay bardağı süt Tavuklu Börek Harcı...

Sayfayı Paylaş