Tayanç Ayaydın kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

tayanç ayaydın tayanç ayaydın kimdir hayatı evli mi ayaydin tayanç ayaydın kimdir, hakkında bilgiler, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, biyografisi, filmleri, dizileri,

Yine usta bir oyuncuya yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Tayanç Ayaydın kimdir, hangi dizilerde ve filmlerde rol almıştır; buyrun Melek'ler.

Tayanç Ayaydın (d. 1979, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusudur.
    Gerçek Adı : Tayanç Ayaydın Doğum Yeri : İstanbul Doğum Tarihi : 1979
    Tayanç Ayaydın televizyon dizilerinde yer aldığı rollerle kendisini sevdirmeyi başaran genç yeteneklerden biri...İstanbul'lu bir ailenin tek çocuğu. Özel Dost Koleji'yle başlayan ilkokul hayatı, Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor. Ardından Mimar Sinan Tiyatro bölümüne giriyor. "Üniversitede okuyorduk ve yapmamız gereken tek şey oynamaktı. Dünyada bundan keyifli bir şey yok" diyerek anımsıyor öğrencilik yıllarını... 2001 mezunu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu'nda oynamış. Alchera'da barmenlik de yapan Tayanç Ayaydın "Aliye" dizisinde Doktor Kahraman rolü ile ülkemizde tanınmaya başlıyor. Fatih Akın'la çalışmayı çok istiyor. Bu sebeple babasından Almanca dersleri alıyor.Gün içinde başına kötü bir şey geldiğinde hemen filmin çekim dönemlerini düşünüyor ve Kurtuluş kapısı gibi, keyifleniyor.
    Filmografi

Sakarya Fırat (2009) Osman
    Ey Aşk Nerdesin? (2009) - Evlilik terapisti Serdar
    Aşk Yakar (2008) - Selim
    Pazar - Bir Ticaret Masalı (2007) - Mihram
    Sıla (2006) - Abay
    Kalbin Zamanı (2004) - Genç Cemil
    Ziyaret (2004)
    Aliye (2004) - Kahraman
    Gece Yürüyüşü (2004)

Ödülleri

2008 Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar - Bir Ticaret Masalı)
    2008 Locarno Film Festival En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (Pazar - Bir Ticaret Masalı)

Tayanç Ayaydın televizyon dizilerinde yer aldığı rollerle kendisini sevdirmeyi başaran genç yeteneklerden biri...İstanbul'lu bir ailenin tek çocuğu. Özel Dost Koleji'yle başlayan ilkokul hayatı, Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor. Ardından Mimar Sinan Tiyatro bölümüne giriyor. "Üniversitede okuyorduk ve yapmamız gereken tek şey oynamaktı. Dünyada bundan keyifli bir şey yok" diyerek anımsıyor öğrencilik yıllarını... 2001 mezunu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu'nda oynamış. Alchera'da barmenlik de yapan Tayanç Ayaydın "Aliye" dizisinde Doktor Kahraman rolü ile ülkemizde tanınmaya başlıyor. Fatih Akın'la çalışmayı çok istiyor. Bu sebeple babasından Almanca dersleri alıyor.Gün içinde başına kötü bir şey geldiğinde hemen filmin çekim dönemlerini düşünüyor ve Kurtuluş kapısı gibi, keyifleniyor.
    Sıla, Kalbin Zamanı, Ziyaret, Aliye ve Gece Yürüyüşü adlı yapımlarda rol alan Tayanç Ayaydın, Ben Hopkins imzalı Pazar-Bir Ticaret Masalı’nın başrolünde yer aldı ve bu rol sayesinde 2008 Locarno Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü kazandı.

Tayanç Ayaydın kimdir konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Can Doğan kimdir

can doğan kimdir can doğan kimdir, hayatı, biyografi, oyunları Başarılı tiyatro yönetmeni Can Doğan hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızdadır Melek'ler! Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdikten sonra bir süre Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alan Can Doğan 1985 yılında hem Şehir Tiyatrosu'na hem de İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ne girdi. Pek çok oyunda oyuncu olarak...
  2. Ali Şen kimdir

ali şen ne iş yapar ali şen kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında özetler burada arkadaşlar. Kimi zaman huysuz ve gaddar, kimi zaman ise babacan ve sevimli rollerde gördük büyük usta Ali Şen'i... Sevgili Melek'ler, usta oyuncu Ali Şen hakkında ki bilgilere yer verdik bu yazımızda. Ali Şen, (d. 1918 Adana - ö. 15 Aralık 1989, İstanbul) Türk sinema...
  3. Bob Marley Kimdir?

bob marley, kimdir, hayatı, biyografisi, şarkıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Reggaenin efsane şarkıcısı Bob Marley'in hayatı hakkında bilgiler şöyle; Asıl adı Robert Nesta Marley olan unutulmaz sanatçı, 6 Şubat 1945 tarihinde Jamaika'da dünyaya gelmiştir. 5 yaşındayken, annesi Kingston'a taşınmaya karar vermiş ve orada Bob ve ailesi, yaşamı boyunca Bob'un...
  4. Tom Cruise Kimdir?

tom cruise, kimdir, hayatı, biyografisi, filmleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Dünyaca ünlü aktör Tom Cruise'un hayatı ile ilgili bilgiler şöyle; Thomas Cruise Mapother IV (d. 3 Temmuz 1962 Syracuse, New York, ABD)3 kere Akademi Ödülüne aday gösterilmiş, Altın Küre ödüllü oyuncu. Forbes dergisi tarafından 1 yılda 67 milyon dolar kazancıyla 2006'da dünyanın en...
  5. Beyonce Kimdir?

beyonce, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Başarılı şarkıcılardan siyahi güzel Beyonce'un hayatıyla ilgili bilgilerimiz şöyle; 1981 doğumlu Beyoncé Giselle Knowles, yedi yaşında kilise korosunda şarkı söyleyerek ve çeşitli müzik yarışmalarına katılarak müzik yaşantısına başladı. Otuza yakın yerel müzik yarışmasında birinci olan...
  6. Can Bonomo Kimdir ?

can bonomo kim can bonomo hayatı can bonomo biyografi Bu yıl düzenlenecek olan eurovision şarkı yarışmasına ülkemizi temsil edecek olan Can Bonomo'yu tanımayanlar için bir kez daha hayatından kesitleri paylaşıyoruz melekler :) Can Bonomo 16 Mayıs 1987, İzmir doğumlu şarkıcı. Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Bonomo, müziğe, sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Can Bonomo...
  7. Meral Okay'ın Eşi Kimdir ?

Meral Okay eşi Meral Okay eşi Kimdir Yaman Okay Kim Bir süredir tedavi gördüğü akciğer kanserine dün yenik düşen Meral Okay'ın eşi de kanserden hayatını kaybetmişti melekler. Meral Okay'ın eşi usta aktör Yaman Okay idi.. Yaman Okay Doğum Tarihi :1951 - Giresun Vefat Tarihi : 19 Şubat 1993 Yaman Okay;İstanbul Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusudur.. 1951 yılında...
  8. Yaman Okay Kimdir

Yaman Okay Kimdir biyografi bilgilerini merak ediyorum paylaşırsanız sevinirim.
  9. Le min ho kimdir

Lee Min Ho Kimdir? Lee Min Ho (doğum:22 Haziran, 1987) Güney Kore'li aktör. Bilinen en iyi rolü Boys Over Flowers dizisinde F4 grubunun lideri Gu Jun Pyo'dur. Çok zengin bir ailenin oğlu olan Gu Jun Pyo birgün kuru temizlemecinin kızı Jan Di'ye aşık olur ve olaylar gelişmeye başlar. 25 bölümlük bir dizidir. Kariyerine küçük bir rolle 2006 yılında başlamıştır. Boys Over...
  10. Ekin Koç Kimdir ?(Benim adım gültepe seyfi kimdir )

benim adım gültepe seyfi karakteri kimdir,benim adım gültepe seyfi kimdir,ekin koç biyografisi,ekin koç hayatı,ekin koç hakkında bilgiler Ekin Koç 15 Ağustos 1986 İstanbul doğumlu`dur.Eğitim hayatını tamamladıktan sonra 35 Buçuk Sanat Akademisin`de Vahide Gördüm ve Altan Gördüm`den özel olarak oyunculuk dersleri almıştır.Yakışıklı oyuncu ilk kez Fox Tv`nin ilgi ile izlenen dizisi Sana Bir...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. tayanç ayaydın kimdir

,
  2. tayanç ayaydın evli mi

,
  3. tayac ayaydın kim