gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tayland'da olağanüstü hal ilan edildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Siyasi karışıklıklarla boğuşan Tayland'da bugün olağanüstü hal ilan edildi. Başbakan Abhisit Vejjajiva, protestocuların dün Pattaya kentinde Asya zirvesinin yapılacağı binayı basması üzerine zirvenin iptal edilmek zorunda kalmasından bir gün sonra, geçen hafta da büyük gösterilerin olduğu başkentte olağanüstü hal ilan etti.
    Olağanüstü hal yasasınca 5 kişiden fazla kişinin toplanması ve kamu düzenini tehdit edeceği düşünülen haberlerin yayımlanması yasaklanıyor.

Göstericiler geçen hafta başkentte de günlerce önde gelen bir kavşağı kapatmış, yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı gösteriler düzenlenmişti.

PROTESTOCULARIN LİDERİ TUTUKLANDI

Tayland'da dün Asya zirvesinin yapılacağı binayı basan ve zirvenin iptal edilmesine yol açan hükümet karşıtı protestocuların liderinin tutuklandığı bildirildi.

Polis, protestocuların lideri Arisman Pongruengrong'un bugün tutuklandığını açıkladı.

Tayland'da olağanüstü hal ilan edildi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ilam

ilam

Bir mahkemeden sonra kendisine resmi hüküm sureti verildiğini görmek hacamat yaptırmaya (kan aldırmaya) delalet eder.Rüyada hakim tarafindan kendisine bir ilam yazildigini gören kimseye, doktor tarafindan kan aldirmasi emredilir
  2. Tayland'ın Filleri

Tayland'ın Filleri

Seyisleri tarafından acımasız bir terbiye eğitimine tabi tutulan evcil filler, ormansızlaşma ve kentsel gelişimin daralttığı yaşam alanlarında, belirsiz bir gelecekle karşı karşıya. Khon Kaen kentinde Bom adlı 40 yaşındaki fil ile onun 3 yaşındaki kocaman, huysuz oğlu Minimax'ı ziyaret ettim. Sahipleri tarafından iki seyis ve üç yardımcısına kiralanmışlardı. Anne ve oğlu iyi durumda...
  3. Yas ilan edilsin istiyorum�

Yas ilan edilsin istiyorum�

On beş aile için için yanarken, �hayat devam ediyor� gibi saçma bir cümle kurulmasın istiyorum� On beş askerimiz için ve onların aileleri için hayat durmuşken onlara destek olmak adına biz de hayatlarımızı durduralım istiyorum� Onların acısını anlayabildiğimizi, onlarla birlikte yandığımızı bilsinler diye onlarla kucaklaşalım istiyorum� *** Camdan dışarı bakıyorum� Bir düğün alayı...
  4. Dünya kadınlar günü neden 8 martta ilan edildi neden çıktı kızlar

Dünya kadınlar günü neden 8 martta ilan edildi neden çıktı kızlar

8 Mart günü Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanır. Bu gün kadınlar tarafından ve / ya da kadınlar için konferans, gösteri ve eğlence gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kadınlar arası dayanışma ve kadınların toplumdan beklentileri vurgulanır. Kadınlara özgü bir günün var olması düşüncesi ilk kez, 26-27 Ağustos 1910’da Kopenhag’da düzenlenen Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında ortaya...
  5. Maden Kazası Sebebiyle 3 Günlük Milli Yas İlan Edildi...

Maden Kazası Sebebiyle 3 Günlük Milli Yas İlan Edildi...

maden kazası soma, soma maden kazası, manisa soma maden faciası Sevgili melekler, BAŞBAKANLIK tarafından 13 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 3 günlük milli yas ilan edildi. Bugün tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde bayraklar yarıya indirilecek. Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; "Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan ve aziz milletimizi hüzne boğan maden faciası...

Sayfayı Paylaş