gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Taze biberiye ve kekik sadece yemeklerin tadını güzelleştirmiyor.

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

Kekik ve biberiyenin faydaları, Kekik ve biberiye çayı neye iyi geliyor?Kekik ve taze biberiye labaratuvar çalışmaları sonucunda elde edilen bulgulara göre kan şekerinin düşürülmesinde kullanılan ilaçlar kadar etkili olan sağlığa yararlı bileşenler içeriyor. kekik biberiye melekler mekanı.jpg

İllinois Üniversitesi’nde görevli araştırmacılar taze kekik ve biberiye otlarının polifenol ve flavonoid bileşenleri içerdiğini ortaya çıkardı.

Bu bileşenler kan şekerini kontrol etmek amacıyla kullanılan reçeteli ilaçların hedef aldığı diyabetle ilgili enzimle etkileşime giriyor.

Araştırmacılar, taze baharatların yetişme şekline göre etkilerinin farklılık gösterdiğini de keşfetti. Yunan kekiği, Meksika kekiği ve biberiyesinin özünün Tip 2 şeker hastalığı riskini azaltmak için, diyabet enzimlerini engellemede sera baharatlarına göre daha iyi sonuç verdiği anlaşıldı.

Tip 2 veya yaşlılıkta görülen şeker hastalıklarının tüm dunyada görülme sıklığının artışı, ucuz hazır gıdalara ulaşmanın kolaylaşmasıyla doğru orantılı.
    Araştırmanın sonuçları Amerikan Kimya Derneği’nin Tarım ve Gıda Kimyası (Journal of Agricultural and Food Chemistry) adlı bilimsel dergisinde yayınlandı.

Elvira Gonzalez do Mejia önderliğinde araştırmacılar sera baharatlarının, kuru baharatlardan daha fazla polifenol ve flavonoid içerdiğini, ancak her iki durumda da baharatın enzimi engelleme özelliğinin değişmediğini keşfetti.

Uzmanlara göre, bazı toplumlar için hastalıkları yeme alışkanlıklarını değiştirek ve egzersiz yaparak kontrol altına almak daha kolay. Bazıları ise de şeker hastalığı için kullanılan ilaçların maliyetini karşılamakta zorluk çekiyor. Uzmanlar, bu yüzden kan şekeri seviyesinin düşürülmesinde doğal bir yol olduğu anlaşılan taze baharatların çok daha ucuza bulunabileceğine dikkati çekiyor.

Taze biberiye ve kekik sadece yemeklerin tadını güzelleştirmiyor. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kekik Yağı ve Faydaları

Kekik Yağı ve Faydaları

kekik yağının faydaları kekik yağı faydaları yagi yağı yaginin faydalari Bronşit. nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına. Diş eti iltihaplarına. şeker hastalığına, romatizmaya önerilir. Kurt düşürücü olarak kullanılabilir. Alyuvar oluşumunu arttırır. Yara ve yarıklara antiseptik olarak kullanılabilir. Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına da yardımcı olur. Kolesterol ve yüksek tansiyon...
  2. Nane ve Kekiğin Faydaları

Nane ve Kekiğin Faydaları

Nane’nin Faydaları Hazmı kolaylaştırır. Gaz sokturur. karaciğer yetersizliğini giderir. Safra akışını düzenler. Mide ağrılarını keser. Bağırsak spazmını giderir. Nefes almayı kolaylaştırır. Astım, grip, bronşit ve öksürükte faydalıdır. Sinirleri kuvvetlendirir. Sükunet verir. Heyecanlandırıcı ve korkuyu yatıştırır. Migren, uykusuzluk ve bas dönmelerine faydalıdır. El ayak titremesi, dil...
  3. Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları

Kekik suyu ve kekik yağının faydaları kekik yağının faydaları Özellikle et yemeklerinde ki tavuk yemeklerinde daha bir lezzetli oluyor kekik bence :) Belkide benim damak tadıma göre bilmiyorum ama kekik severim ben. Neyse diyor ve bu sayfamızda kekik yağının ve kekik suyunun faydalarını sizlerle paylaşıyorum Melek'ler. Kekik suyu faydaları nelerdir? Damıtma işlemi sırasında yağın...
  4. Biberiye ve Biberiye Çayı Hakkında Bilgiler

Biberiye ve Biberiye Çayı Hakkında Bilgiler

Biberiye ve Biberiyenin Faydaları Biberiye her daim elinizin altında olsun Biberiye Çayı Nasıl Demlenir Mutfaklarda olduğu kadar alternatif tıp tedavilerinde de kullanılan biberiye hakkında ki bilgileri şöyle sıralayabiliriz melekler :) Et yemeklerinin vazgeçilmezi biberiye sağlık yönünden de oldukça etkili bir bitkidir Biberiye her dönem yeşil kalan bir bitkidir. Koyu yeşil renkteki...
  5. Kekik ve Faydaları

Kekik ve Faydaları

Kekiğin Yararları kekik Faydaları Kekik Hangi hastalıklara iyi gelir Özellikle et yemeklerine ve ızgaralara inanılmaz lezzet veren, zeytinyağın kadim dostu kekiğin faydalarını sizler için derledik melekler :tik: Vücudu kuvvetlendirir. İştah açar. Sindirime faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır, idrar ve gaz söktürür. Böbreklerdeki ve bağırsaklardaki mikropları öldürür. Derideki yaralara ve...

Sayfayı Paylaş