gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Konu, 'Çorbalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Taze Fasulye Çorbası Tarifi Taze Fasulye Çorbası Yapılışı
    Zeytinyağlı taze fasülye, etli taze fasülye, fasülye kavurması yedim de hiç taze fasülye çorbası içmemiştim melekler :) Bu tarifi görür görmez de daha denemeden hemen sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun taze fasülye çorbası tarifine.. :)

Malzemeler:
    500 gr taze fasulye
    1 adet domates
    1 adet yumurta
    2 çorba kaşığı un
    2 çorba kaşığı tereyağ
    3 çorba kaşığı yoğurt

Çorbanın Hazırlanışı:
    Fasulyeleri yıkadıktan sonra uçlarını kesip, küp küp doğrayıp, tencereye koyun. Üzerine domates rendeleyip, iki kaşık tereyağı ve tuz ilave edip tencerenin kapağını örtün. Fasulyeleri ağır ağır, suyunu çekinceye dek kavurun ve daha sonra bir miktar su ilave edin. 25-30 dakika fasulyeler pişinceye dek kaynatın.
    Diğer yanda bir kapta yoğurt, un ve yumurtayı su ile ezip, kaynayan fasulyenin üzerine ağır ağır karıştırarak kökün. Topak olmamasına özen gösterin. On dakika kaynatıp, servis yapın.

afiyet olsun....

2. ayça aydın

ayça aydın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    geçen tv de görmüştüm, değişik gelmişti, gerçi mevsimi geçti ama arşivimde bulunsun teşekkürler

Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Taze Fasülye Turşusu

Taze Fasülye Turşusu

taze fasulye turşusu taze fasulye turşusu nasıl yapılır nasıl yapılır kurulur fasülye yapılışı Malzemeler Taze fasulye, tuz, sarımsak Yemeğin Tarifi Fasulyelerin baş ve uç kısımları bıçakla kesilip, varsa kılçıkları ayıklanır. Kaynamakta olan suya atılıp 2-3 dakika haşlanır. Soğuk su içinde soğutulur. Turşu kabına konulurken sarımsak, limon ve soğan dilimleri ve isteğe göre çeşitli baharat...
  2. Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde)

Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde)

taze fasulye düdüklüde kaç dakika yeşil fasulye düdüklüde kaç dakikada pişer düdüklü tencerede taze fasülye düdüklü tencerede dakikada pişer zeytinyağlı taze fasülye, düdüklüde nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben ,gerek etli gerek zeytinyağlı olsun , pek çok yemekte de olduğu gibi,fasülyeyi her zaman düdüklü...
  3. Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :) Etli taze fasulye için gerekli olan...
  4. Taze Fasulye Çorbası Tarifi Resimli yapılışı

Taze Fasulye Çorbası Tarifi Resimli yapılışı

Selam arkadaşlar ben sizden Taze Fasulye Çorbası Tarifi Resimli yapılışını istiyorum ramazana özel bildiğim yemek menülerini zenginleştireceğim:)
  5. Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun

Değişik Bir Lezzet Badem Çorbası Tarifine Buyrun

Badem Çorbası Tarifi Resimli Badem Çorbası Tarifi Sevgili melekler, özellikle Ramazan ayında olduğumuz şu günlerde iftar menülerimiz için öncelikle çorba yaparız. Hal böyle olunca yap yap, dönüp dolaşıp aynı çorbaya talim ederiz. Bu durum karşısında biz de sizlere yardımcı olmak istedik ve değişik bir çorba ile size fikir vermek istedik. İşte badem çorbası tarifi :) Badem Çorbası Badem...

Sayfayı Paylaş