tecrübeli olanlar yada bilgisi olanlar yardım edebilirmisiniz

makber

Yeni Üye
Üye
tecrübeli olanlar yada bilgisi olanlar yardım edebilirmisiniz
melişler ben tahminen 5 yada 6 haftalık hamileyim dr. gittim net bişey söylemedi...şekerim 113 çıkmış dr. yüksek olduğunu söyledi ama ilaç diyet filan vermedi.haftaya bi daha gelmemi söyledi o kadar...

ben hamilelikte şekerin son aylarda çıktığını duymuştum ama ilk aylarda hiç duymamıştım..acaba 113 şeker değeri gerçekten çok mu..bilgisi olan lütfen paylaşsın..çok korkuyorum :S ayrıca bana şeker yüklemesi yapılmadı direk kan testinde bu sonuç çıktı..

acele cevaplarınızı bekliyorum..teşekkürler...

Merhaba makber;
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Benim eşim şeker hastası 113 yüksek bir değer değil.Evet dediğin gibi hamileliğin son aylarında şeker yükseliyormuş bende öyle biliyorum.

öncelikle tebrik ederim, allah kucağına almayı da nasip etsin.
şekerle ilgili testler en erken 24. haftada yapılıyor hatta tam tarihi 24-28. haftalar arası.
sana neden öyle birşey söylendi ki?
umarım herşey yolunda gider

merhaba öncelikle hayırlı olsun allah kucağına almayı nasip etsin :) benim doktorumda 6-7 haftalıkken genel bi test yaptırmıştı ( tam idrar, tahlili tam kan tahlili ,toxoplasma,rubella vs. ) tam kan tahlilinde kanında neler esik yada neler fazla diye bakıyo otomatik olarak şekerede bakıyolar benimkide 117 çıktı mesela. normal olanıda açken 70-105 çıkması. ben şeker bakıldığını bilmediğimden tok karnına kan verdiğimden dolayı doktorum bana normal dedi. 24. haftada şeker yüklemesi testi yaptırdım ondada bi sorun çıkmadı. acaba sende mi benim gibi tok karnına mı kan verdin?

ailede şeker hastası varsa doktor ilk mmuayenede ister bunu.gebelikteki şeker de tansiyon da normal insanlardakinden daha farklı aralıklarda olur.bende 25. haftada çıktı.inşaallah sende çıkmaz.sağlıklı bir hamilelik geçirirsin inşaallah.bu arada meryem ben

Geri