gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Tedbir paketi yarın devrede

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Bakan Çağlayan, Ekonomik tedbir paketinin yarından itibaren devreye gireceğini söyledi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, motorlu araçlarda ÖTV'nin indirilmesine ilişkin kararın, muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe gireceğini söyledi.
    Bakan Çağlayan, MÜSİAD Ankara Şubesi Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada, ''Dördüncü tedbir paketiyle otomotiv sektöründe iç tüketime yönelik çok önemli tedbir getirilmiştir. ÖTV'de yapılacak indirim kararı muhtemelen yarın sabah itibariyle Resmi Gazete'de yayımlanacak'' dedi.

Çağlayan, ''1600 CC'nin altındaki otomobillerde yüzde 37 olan ÖTV yüzde 18'e düşecek. Bu son derece önemli bir gelişmedir. Ticari araçlardaki ÖTV yüzde 10'dan yüzde 1'e düşürülecek. Kamyon ve otobüste ÖTV yüzde 4'ten yüzde 1'e ve motosiklette yüzde 22'den yüzde 11'e düşecek'' bilgisini verdi.

OTOMOTİV 3 BİN TL UCUZLAYACAK

Başbakan Tayip Erdoğan’ın açıkladığı 5.5 milyar tl’lik “4’üncü Paket” kapsamında yer alan otomotivde ÖTV indirimi desteği netleşti. Pazartesi günü yürürlüğe girmesi beklenen kararnameye göre, 1600 cc ve altındaki araçlarda halen yüzde 37 olarak uygulanan ÖTV oranı yüzde 18’e, 1600 ve 2000 cc arasındaki araçlara uygulanan yüzde 60’lık ÖTV oranı yüzde 54’e, 2000 cc ve üzerindeki araçlara uygulanan yüzde 84’lük vergi ise yüzde 80’e çekiliyor. Paket kapsamında hafif ticari araçlara uygulanan ÖTV oranı ise yüzde 10’dan yüzde 1’e indiriliyor.

Hükümetin bu desteğiyle birlikte Türkiye’de bu toplam satışların yüde 78’ini oluşturan 1600 cc ve altındaki motor hacmine sahip otomotivlerin fiyatları en az 3 bin TL ucuzlayacak. Bu rakam otomotiv firmalarının mart ayında başlattıkları kampanyalarla 5 bin TL’ye kadar çıkacak.

ÖTV indiriminde hükümet orta sınıfta yer alan araçların vergilerini yüzde 50 indirirken, 1600 cc üzerindeki araçları lüks sınıfta değerlendirerek indirim oranını sınırlı tuttu.Fiyatları 100 bin Euro’ları aşan araçların fiyatlarında büyük düşüşler olmayacağını ortaya koydu.

Tedbir paketi yarın devrede konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kısa devre

kısa devre

tıkla oyun oyna... mause'yle aşagı yukarı klevye sag sol la sag ve sola dönme..
  2. Paket

Paket

İçi dolu paket sırları gizlemeye, dağınıklığı gidermeye, Eşya paketlemek yolculuğa yahut evlenmeye, Paketteki eşyaları çıkarıp yerleştirmek, orada ev bark edinrmeye ve orada yaşamaya delalet eder.Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara uğrayacağınızı belirtir. Bazı güzelliklerle karşılaşacaksınız. Birine paket yollamak, işinizde ufak zararlara...
  3. Ekonomik tedbir paketi yasalaştı

Ekonomik tedbir paketi yasalaştı

Ekonomik krizi önlemeye ilişkin düzenlemeler içeren tasarı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Bazı kanunlarda değişiklik yapan tedbir paketinin öne çıkan düzenlemeleri şöyle: Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma süresi, 6 aya çıkartılacak. Bakanlar Kurulu, bu süreyi 6 ay daha uzatabilecek. Kısa çalışma ödeneğinin miktarı, yüzde 50 oranında artırılacak. Sağlık hizmeti veren...
  4. çok zor bir devreydi...

çok zor bir devreydi...

arkadaşlar benim bademcik sorunum vardı çok hastaydım dr gittim beni hastaneye yatırdı ben orda 2 gün yattım birsürü antibiyotik iğne ilaç serum verildi bana hamilemisin diye sordu hemşire bende yeni test yaptım korunmuyoruz ama değilim dedim. hastaneden çıkıncada yine bir süre antibiyotik kullandım.neyse ben iyileştim aradan 1 ay geçti bende miğde bulantıları başladı. hemen test yaptım...
  5. Paralel devre nedir

Paralel devre nedir

paralel devre nedir paralel devre nedir, örnekleri, nasıl yapılır, yapımı, nasıl bağlanır, özellikleri, soruları hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burda arkadaşlar. Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere paralel devre hakkında bilgiler sunuyoruz. Paralel devre nedir, diye merak edenler buyrun lütfen:) İki üretici veya tüketicinin önce birbirlerine sonra da devreye bağlandığı devre...

Sayfayı Paylaş