gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Teheccüd Namazına Kalkıldığında Okunacak Dua

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

teheccüd teheccüd namazı teheccüd duası teheccüd namazı duası ile ilgili bilgiler burada melekler. Tatlı uykudan ayrılıp ta gece namazı yani teheccüd namazı kılmak çok faziletlidir melekler :) Bu yüzden de sevabı çok fazladır, kıymeti çok büyüktür. Farz namazlarından sonra en değerli namaz olduğu hadiste bildirilen teheccüd namazı sonrasonda okunacak bir duadan bahsetmek istiyoruz sizlere melekler. İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma- dan rivâyet olunduğuna göre Peyganber Efendimiz, gece teheccüd için kalktığında teheccüd namazı duası olarak şöyle dermiş;

"Hamd olsun sana ya Rabb! Sen bütün semâları, arzı ve onlardakileri ayakda tutansın. Hamd sana mahsûsdur ey Rabbim! Sen semâlarda, arzda ve onlarda ne varsa hepsinin nûrusun. Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın. Senin va'din de hakk, sana kavuşmak da hakk, sözün de hakk, cennet de hakk, ateş de hak, nebîler de hak, Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-de hak, kıyamet saati de hak. Sana teslîm oldum ey Rabbim! Sana îmân etdim, sana tevekkül etdim ve sana yöneldim, inanmayanlara karşı, sana dayanarak mücâdele etdim ve neticede ancak seni hakem olarak kabul etdim, benim evvelki yapdıklarımı da, sonradan yapacaklarımı da, gizli yaptıklarımı da açık yapdıklarımı da mağfiret et. Öne alan da sensin, geriye bırakan da sensin. Senden başka ilâh yoktur. Kuvvet ve kudret ancak, Allah'a dayanmakladır. "

Teheccüd Namazına Kalkıldığında Okunacak Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sabah namazından sonra okunacak dua..

sabah namazından sonra okunacak dua..

bir dilek için okunacak dua sabah namazından sonra okunacak dilek duası sabah namazından sonra duası okunan okunan hacet Sabah Namazından Sonra Okunacak Duâ Ayetleri "Kim sabahleyin üç def'a diyerek Sûre-i Haşr'ın sonundan üç âyet okursa Allah Teâlâ onun için yetmiş bin melek vazifelendirir, akşama kadar ona duâ ederler, o gün ölürse şehîd olarak ölür, akşamleyin bunu yapan da aynı...
  2. Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua

Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua

Vitir Namazından Sonra Okunacak Dua hangi duadır lütfen bana o duayı yazın arkadaşlar
  3. Namazlardan Sonra okunacak Türkçe Dua...

Namazlardan Sonra okunacak Türkçe Dua...

namaz, namazdan sonra yapilacak dua, namaz dualari Namazlardan sonra birde her istegimizi kapsayan, samimi bir kalple okuyabilecegmiz ve anladigimiz dua olsa ne güzel olur degilmi? Iste size Namazdan sonra okunacak Türkce dua... Allahım! Kıldığım namazımı, eksik ve kusurları ile birlikte kabul eyle. Ey kalpleri evirip çeviren Allahım! Kalbimi dinin ve itaatin üzere sabit kıl. Allahım!...
  4. Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

Sabah Namazına Kalkmak İçin Okunacak Dua

bu konu sabah namazına kalkamayanların okuması gereken dualara yer vermektedir. İslamın 5 şartından biri olan namaz her müslümana farz kılınan bir vazifedir. Özellikle sabah namazını kılmak biz kullar için çok sevap ve hayırlıdır. Bazen sabah namazını kılmak için uyanıp kalkamayabilirsiniz. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed s.a.v den bu ayeti uyumadan önce okuyanın istediği saatte...
  5. Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

teheccüd namazı teheccüd namazı nedir teheccüd namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, gece namazı da denilen teheccüd namazı nedir, nasıl kılınır, hangi dualar okunur, merak edenler ve öğrenmek isteyenler için tüm bilgileri bu konuda bulabilirsiniz... Yatsı namazından sonra , daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza "gece namazı"denir. Bir...

Sayfayı Paylaş