gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Tehlikeli ikili: Kahve ve sigara

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Kahvenin yanında içilen sigara, kalbe zarar veriyor. Sigarayı bırakamayanlar, en azından sigarayı kafeinli ilaçlarla beraber içmemeye özen göstermeli. Sigara ile kahveyi aynı anda içmenin kalbe verdiği zarar, bunların tek başına içilmesinin neden olduğundan çok daha fazla. Atina Tıp Fakültesi'nin araştırmasına göre, kahveyle içilen sigara kalp damarlarında sertleşme riskini artırıp kan akışını olumsuz etkiliyor. Araştırmacılar, kalp hastalıklarından korunmak için yapılabilecek en önemli hareketin sigarayı bırakmak olduğunu, ancak bu alışkanlıklarından kurtulamayanların da en azından sigarayı kahve gibi kafeinli içeceklerle birlikte içmemeye özen göstermeleri gerektiğini söylüyor.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Tehlikeli ikili: Kahve ve sigara
    aha benim vazgeçilmezlerim kahve ve siğara gerçi kahve içmiyorum artık ama siğara içiyorum,bırakmaya çalıştım olmadı bidaha deniyecem.paylaşımın için sağol canım

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

iki lezzet bir aradaa derler yaa ölee çitosum.. baksana ne kadar zararlıymış.. uzak durmak lazım

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ben sigara kullanıyorum ama günde bir iki tane. Ancak eskiden kahve ile sigara ikilisini epey bir arada kullanırdım. Son iki yıldır kahve içmeyi de bıraktım. Bilgiler için teşekkürler canım, ellerine sağlık.

5. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    şu sigarayıdaa bırakabilsekkk keşkeee :(

6. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Bırakabilsek gerçekten harika olur. Ben yine iyi azalttım canım ya, iki yıl öncesine kadar günde bir paket sigara içiyordum. Geçen sene bazen bir pakete çıktığım oluyordu. 6-7 aydır günde bir iki taneye düşürdüm. Nadiren günde 5-6 olduğu da oluyor ama çok az. En güzeli tamamen bırakmak tabi.

7. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    ay ben o muhteşem ikilimiydi tehlikeli ikilimiydi neydi la onu işte beraber kullanıyom vazgeçilmesim ay netcem ben yav ah ah keşke bıraksak şu sigarayı paylaşım için sağol ms cim

8. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Cemoşum bırakamıyorsan bile kahve-sigara ikilisini birlikte içmemeye çalış bari. Öyle çok daha zararlıymış...

9. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

ay bilge olmuyo ki bi olsa zati ben zaten ömrümün çok kalmadığını zannediyom kilo da var sigarada kahvede yakında yallahhhh:hhh:

10. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ne diyor bak, hey Allahım, ne biçim konuşuyorsun Cemoşum ne yallahı... Azalt bacım sen de bırakamıyorsan. Sağlığından daha mı önemli. Çocuklarını da düşün hem. Yavaş yavaş sayıyı azalt en iyisi. Ben öyle yaptım. Bir pakete yakın hatta bir paket içerken şimdi günde bir iki taneyi geçmiyor.

11. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

ay ne güzel bilge ya bende azaltam demi ay valla hiç içmesek ne güzel olurdu yeminle ciğerlerimiz soba bacası gibi olmuştur

12. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Ciğerlerimin hali nasıldır düşünemiyorum valla şu an ben sanıyorum 13 yıldır sigara kullanıyorum. Azaltsam bile önceki yılların verdiği zarar nasıl gider bilemiyorum. İnsan bile bile, göz göre göre kendini öldüren birşeyi içiyor işte. Akıllısı da içiyor, delisi de içiyor. İçiyoruz yani ve bırakmıyoruz. Hiçbir yöntem bıraktıramaz insana sigarayı; kişi kendi iradesiyle istemedikçe. Bu iş beyinde bitiyor. İsteyeceksin ve bırakacaksın. Ya da benim gibi hınzırlık yapıp ama ben azalttıııım zaten diye ortalarda dolanacaksın :D

Tehlikeli ikili: Kahve ve sigara konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hareket Halinde İçilen Sigara Tehlikeli

Hareket Halinde İçilen Sigara Tehlikeli

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Bilgin, hareket halindeyken içilen sigaranın daha çok yan etkisi olduğunu söyledi. Doç. Dr. Mehmet Bilgin, yürürken, koşarken ya da yük taşırken daha çok efor sarf edildiğini kaydetti. Bu sırada nefes alıp vermenin hem sıklaştığını hem de derinleştiğini ifade eden Bilgin, şöyle devam etti:...
  2. Silahlı ve Tehlikeli Peygamber Develeri

Silahlı ve Tehlikeli Peygamber Develeri

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. çay,kahve ve sigara reflüyü kolaylaştırıyo

çay,kahve ve sigara reflüyü kolaylaştırıyo

Mide asidinin, anormal bir şekilde yukarı doğru çıkarak yemek borusuna ve boğaza gelmesi durumunda oluşan reflüyü uzmanlar modern toplum hastalığı olarak niteliyor. Reflünün beslenme düzeninin değişimiyle bağlantılı olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Dursun Buğra, 'Günümüzde daha çok fast food, hızlı yemek yeme alışkanlığı, kötü yağlarla yapılan gıdaların tüketimi, aşırı...
  4. Kadın ve erkeğin tehlikeli virajları!

Kadın ve erkeğin tehlikeli virajları!

Kadın ve erkeğin hormonal farklılıkları onları bir araya getirdiği gibi, birbirinden uzaklaştıran tuzak ve virajlarla dolu. İşte evlilik gemisini batıran nedenler... Kadını mutsuz eden nedir? Erkeğe taht kuran kadınlar... Evliliği sağlam temellere oturtmak için kadınla erkeğin birbirlerinin özlerini anlaması şart. Sevgi, özveri ve farkındalık isteyen evlilikte erkekle kadının dünyasına...
  5. İkili Sarmal ve Kromozomlar

İkili Sarmal ve Kromozomlar

Genetik materyalin ikileşmesinin, kendini üretmesinin mekanizması uzun süre gizemli kaldı. DNA iplikçiklernin her bir parçası nasıl böylesi özdeşini,gerçekten özdeşini oluşturacak şekilde kendini eşleyebiliyordu? Oysa, bilmecenin anahtarı DNA iplikçiğinin yapısındadır. DNA,gerçekten de,bir çeşit uzun ve burgulanmış merdiven halinde birbirinin çevresinde dolanan iki ayrı zincir...

Sayfayı Paylaş