gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Tek Başımıza Ahu Türkpençe ve Başak Köklükaya

Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

tek başımıza dizisi hikayesi oyuncuları tek başımıza ahu türkpençe tek başımıza başak köklükaya röportajı haberleri burada arkadaşlar. Star Tv'nin yeni dizisi Tek Başımıza iki ünlü ve güzel oyuncuyu bir araya getirdi Melek'lerim. Ahu Türkpençe Tek başımıza dizisi ile ekranlara geliyor ve rol arkadaşı Başak Köklükaya Tek Başımıza dizisi ile kadınların şiddete hayır diyebilmesi için görsel örnekler sergiliyor.

Star TV’nin yeni dizisi “Tek Başımıza”, ekranların iki güzel yüzü Ahu Türkpençe ve Başak Köklükaya’yı bir araya getirdi. İkili, bu dizinin ‘kadına şiddet’ konusunda farkındalık yaratacağı inancında.

Ahu Türkpençe (Zehra) / Bu dizide keder yok

Dizinin kadrosuna nasıl dahil oldunuz?
    - Birçok senaryo okudum ama bu projenin senaryosu çok samimiydi. Benim canlandıracağım Zehra karakteri de o kadar gerçekti ki, okurken bile çok heyecanlandım. Yapımcılarımız da reyting için hikâyeyi çekiştirmeyeceklerini söylediler. Bu yüzden içinde bulunmam gerektiğini düşündüm.

Zehra’yı bu kadar gerçekçi bulmanızın nedeni neydi?
    - 13 yaşındaki çocuğa 26 tane yaratığın tecavüz ettiği, yargının da “Ama kızın rızası varmış” diye saçma bir cümle kurarak onlara en hafif cezayı verdiği bir ülkede yaşıyoruz. Zehra, bu vahim durumu örnekleyen başka bir karakter. Evinde şiddet gören bir kadın. Zaten “Kocadır döver” diyen bir ailede yetişmiş. Annesi de babasından hep dayak yemiş, o da bunun kaderi olduğunu düşünüyor. Sonra öyle bir noktaya geliyor ki, “Bu kader değil” diyor, ona kimsenin şiddet uygulamaya hakkı olmadığının farkına varıyor. Bu yüzden çok cesur ve gerçek bir karakter. Şiddet var ama umutsuzluk, elem, keder yok bu dizide.

Zehra karakteri şiddet konusunda bir farkındalık yaratır mı sizce?
    - Ne yazık ki dizilerde karakterlere “Ne giymiş, ne takmış?” diye bakılıyor. Bizim dizide ise bunların yerine duygu devamlılığını merak etmelerini, “Ne hissetti? Tavrı ne oldu?” demelerini çok istiyorum. Kadınlar zaten hak veriyor Zehra gibi şiddet gören kadınlara, ben istiyorum ki bu dizi erkeklerin de bu konudaki farkındalığını yükseltsin. Onlar da kadınların yanında olsun. O erkeklerin de eşleri, sevgilileri, anneleri, kızları var. Onlar da istemezler yarın öbür gün şiddete, tacize uğramalarını...

Yakın çevrenizde şiddet gören birisi oldu mu hiç?
    - Yakın çevremde değil ama arada bir karşılaştığım bir arkadaşım sokakta saldırıya uğramıştı. Neyse ki etraftaki duyarlı insanların yardımıyla kurtuldu ama büyük bir travma yaşadı. Tacizin, şiddetin normal bir durum gibi kanıksanıyor olması beni sinirlendiriyor. “Benim başıma gelmedi, o zaman ben kafamı şu tarafa çevireyim” çok yanlış bir tavır. Yarın öbür gün aynı şey sizin ya da yakınlarınızın da başına gelebilir.

Dizide Zehra ve Hande’nin yolu nasıl kesişiyor?
    - Zehra, Hande’nin işyerinde çaycılık yapıyor. Bir dönem Hande’nin evine temizliğe de gitmiş, oradan gelen özel bir bağ var aralarında.
    Çoğu kişi Hande’yi mesafeli buluyor, Zehra ise aksini düşünüyor. Çünkü Hande’nin mesafeli duruşunun nedeni kendi içinde yaşadığı acı durumlar. Her ikisinin de kaçışı denk düşüyor ve bir yolculuğa çıkıyorlar birlikte.

BAŞAK KÖKLÜKAYA (Hande) / Bebeğim kısmetiyle geldi

Hande, zengin olduğu için Zehra’dan daha mı iyi durumda?
    - Öyle görünüyor. Zehra çok baskı altında, ekonomik özgürlüğünü sağlayamıyor, kocasından şiddet görüyor. Hande de zengin, şirket sahibi, güvendiği bir eşi var. Ancak bir anda hayatı tepetaklak oluyor. Sonradan görüyoruz ki Hande’nin de travmalarla dolu bir geçmişi var.

Kısa süre önce anne oldunuz, çekimler sizi zorlamıyor mu?
    - Ben en son pek uzun ömürlü olmayan bir projede yer aldım. Sonra ara vermek istedim, o ara yurtdışına gittim. Sonra sürpriz bir şekilde bebek beklediğimi öğrendim. “Bebek kısmetiyle gelir” derler ya, proje üstüne proje teklifi gelmeye başladı. Aslında dizi yapmak gibi bir düşüncem yoktu. “Tek Başımıza”nın bir amaca hizmet etmesi de içinde yer almamın sebebiydi. Bebeğim daha çok küçük ama ekip olarak altından kalkabileceğimizi söylediler, ikna oldum.

Yurtdışına gitmenizin nedeni neydi?
    - Bir restoran açtık, macera gibi başladı ama iyi gidiyor. Hatta Ali’nin varlığını orada öğrendik.

Dizide bir kaçış hikâyesi var. Macera ve aksiyon da bol olacak sanırım...
    - Bu hikâyede hem aşk var, hem polisiye var hem de televizyonda izleyebileceğiniz en iyi aksiyon sahneleri var. Ben daha önce hiç bu kadar iddialı sahneler seyretmedim. Bu dizide heyecan hiç bitmeyecek.

MESLEĞİMİ BIRAKMAM

Anne olmak, bir oyuncu için daha mı zor?
    - Her meslek için zordur bence. Bu benim tercihim, sonuçta istemesem yapmazdım. Ali de oyuncu ve çalışan bir annesi olduğunu öğrenecek. Mesleği bırakmam söz konusu olamaz. Zaten ara verseydim, Ali büyüdüğünde “Anneciğim teşekkür ederim, benim için bu kadar ara vermişsin” demeyecekti. Yeni bir işe başlamak için hep küçük olacaktı benim gözümde. Çocuğunuz hep çocuk kalır ya...

TOLGA'YLA YİNE FİLM ÇEKECEĞİZ

“Kaybedenler Kulübü” çok beğenildi. O filmin bu kadar ilgi görmesini bekliyor muydunuz?
    Ahu: Evet, bekliyorduk... Her sahnesini, her cümlesini ezbere bilen bir ekip olarak filme çok sahip çıktık ve sevdik. Bunda Tolga’nın (Örnek) çok iyi bir yönetmen olmasının da payı var. Yakında onunla bir film daha çekeceğiz.

Tek Başımıza Ahu Türkpençe ve Başak Köklükaya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahu Türkpençe

Ahu Türkpençe

AHU TÜRKPENÇE Hayatı Yaşamı Biyografisi Kısa bir özgeçmişi Ahu Türkpençe 02-01-1977 tarihinde Samsunda doğdu . Tiyatroya büyük bir haz duyan fakat 18 yaşına kadar tiyatro ile hiç uğraşmayan Ahu , bu yaşından sonra çok yakın bir arkadaşının yardımı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezinin elemelerine girdi ve kazandı . Msmye girdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesindeki gördüğü Fizik eğitimini...
  2. Karamel Dizisinin Zehrası Ahu Türkpençe

Karamel Dizisinin Zehrası Ahu Türkpençe

arka sıradakiler zehranın gerçek ismi arka sıradakilerin zehrası sıradakilerdeki zehranın gerçek ismi ahu türkpençe ayak ahu türkpençe ayakları Ahu Türkpençe 02-01-1977 tarihinde Samsunda doğdu . Tiyatroya büyük bir haz duyan fakat 18 yaşına kadar Tiyatro ile hiç uğraşmayan Ahu , bu yaşından sonra çok yakın bir arkadaşının yardımı ile Müjdat Gezen Sanat Merkezinin elemelerine girdi ve...
  3. Ahu Türkpençe kimdir

Ahu Türkpençe kimdir

ahu türkpençe kimdir ahu türkpençe kimdir, hayatı, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, dizileri, filmleri 2005'de yayınlanan "Şöhret" adlı dizide başrol oynayan ünlü ve başarılı oyuncu Ahu Türkpençe hakkında merak edilen tüm bilgiler burada Melek'ler! Ahu Türkpençe (d. 2 Ocak 1977, Samsun), Türk kadın oyuncu. Ahu Türkpençe 2 Ocak 1977 tarihinde Samsun şehrinde doğdu....
  4. Başak Köklükaya kimdir

Başak Köklükaya kimdir

oya başak kimdir basak köklükaya kimdir, hayatı, biyografi, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada. Ünlü oyuncu Başak Köklükaya hakkında merak ettiğiniz ve bilmediğiniz tüm bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Başak Köklükaya (19 Nisan 1974, Ankara), Türk sinema ve TV oyuncusu. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent...
  5. Ahu Türkpençe ve Timuçin Esen "Vicdan" Dizisi İle Geliyor!

Ahu Türkpençe ve Timuçin Esen "Vicdan" Dizisi İle Geliyor!

vicdan dizisi, ahu türkpençe haberleri, timuçin esen haberleri Sevgili melekler, bir süredir sesleri solukları çıkmayan iki ünlü oyuncunun hayranlarını sevindirecek bir haberle karşınızdayız. Ahu Türkpençe ve Timuçin yepyeni bir projeyle ekranlara dönüyor. Müzik çalışmaları nedeniyle son dönemde oyunculuğu ikinci plana atan Timuçin Esen, Kanal D’nin yeni dizisi “Vicdan”la ekrana dönüyor....

Sayfayı Paylaş