tek bir doktora güvenmeyin lütfen!

hazan_11

Hamiş Melek
Üye
tek bir doktora güvenmeyin lütfen!
Slm kızlar bilen arkadaşlarım var ben iki yıldır bebeğim olsun diye uğraşıyorum sabit sürekli gittiğim doktor var rahim filmi hariç tüm testler yapıldı eşim de yaptırdı eşime sizin sonuçlar güzel dedi benimse prolaktinim yüksek çıktı ilaç verdi ve düştü bu ay yine adetim gecikti sonra regl oldum ben yine prolaktinden şüphelenip adetimin 3. gün test yaptırmak için bana daha yakın başka bir hastaneye gittim ben kendi doktorum olmadığı için direkt kan testi yaptırmak istedim bana olmz sizi doktorun görmesi gerekiyor dediler o doktora sorunumu yapılan testleri anlattım ve hepsini gösterdim sonra eşimin testini istedi neyseki hepsini yanıma almıştım yıkıldığım an eşimin üroloji bölümüne gitmesi gerektiğini söyledi % 96 sperm şekil bozukluğu varmış aşılama yada tüp bebekten başka şansımız yokmuş aşılama bile çok zormuş mahvolduk ya ayladır uğraşıyoruz önceki doktor neden söylemedi benim anlayamadığım bu insanlar nasıl doktor oluyor zaten herşeyi makinalar yapıyor bir kağıt parçasında gördüğünü söylemek bukadar zormu ya çoook üzgünüm sadece içimi dökmek birazcık olsun rahatlamak istedim Allaha emanet olun.

Bir benzeri de bizim başımıza geldi. Doktor eşinin sperm değerleri düşük, hareketli sıfır, sende de çikolata kistimsi bir yapı var, üstelik yaşında dejavantaj, tüp bebek yapalım dedi. Sonra bir başka dTüp bebek merkezi önüne gelene tüp bebek yapıyor. Aman dikkat edelim arkadaşlar, hassas noktamızı biliyorlar ya. Benzeri eltimin başına da geldi. Yazık onlar mahvoldular, çocuğumuz olmuyor diye. Şİmdi ise normal yolla eşi hamile.

evet arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum zaten seninle ilgilenen sana değer veren bütün sıkıntılarını dinleyen doktor sayısı çok az bunlardan birine denk geldiğinde de körüne bağlanıp sadece onun dediğinin yapmayacaksın sağlık bu sonuçta her zaman ikinci hatta üçüncü bir doktora da görünmek gerek rabbim sana ve eşine sabır sağlık versin

bence iki dr da yetmez gerekirse bir kac yerde daha muayene olunmali bana gore.

Benim de basima geldi. Ilk once devlet hastanesinde bir doktora gittik esimde bende muayene olduk. Hersey normal demisti ordakiler. sperm sayisi 17 milyon cikmisti dusuk bir rakam ama olmaz denemez artik normal ortalamasi da hemen hemen bu civarlara cekiliyor zaten dedi.Sonra kayinpederimin israri uzerine birde ozele gittik. orda da testler esimin sperm sayisinda muthis bir dusus cikardi. 17 milyondan 3 milyona indi. sonra dr tekrar test istedi ya bizim testler yanlis ya da onlarin ki diye emin olmak icin. o testte de 3 milyon cikti sperm sayisi. sonra direk tup bebek dedi dr bize asilama bile olamaz cunku 5 milyonun altindakilere onermiyoruz demisti. Bizi tup bebek merkezine yonlendirmisti ama gec kalmistim adetli iken gelmem gerekiyormus her iste bir hayir vardir bir sonraki aya da tr den ayrilmis olacaktim tatilimiz bitiyordu. burda da yaptirmam mumkun degil saglik kadar pahali olan bisey yok cunku. temelli olarak tr ye donene kadar tup bebegi bile dusunemezdim artik bu bekleyiisi tamamen bitirmistimartik her ay acaba mi bu ay mi diyecek bir bekleyisim olmayacakti.Cok uzulmustum kimselere soyleyemedik sadece ben esim ve kayinpederim biliyordu.

Ama ben bir sonraki ay hamile kalmisim yani tr de kalsaydim da o ay zaten adet olmayacakmisim. Adetim gecmisti ama beni yolculuk felan etkiledi herhalde demistim o yuzden gecikti. ama degilmis. supriz bir yumuurtam varmis icimde. simdi 3. ayimizi doldurduk. Hangisi dogru bilmiyorum tekrar gitme imkanim olmadi o dr a cunku tr den donmustum hamile oldugumu ogrendigimde. Cok mutlu olduk en cok da ben esim ve kayinpederim bu sirri bilenler yani :)

Hepsi bahane tabii Rabbimin hediyesi o istediginde yoktan var edendir Rabbim dualarimizi kabul etti. Biraz uzulmemiz kosturmamiz gerekiyormus. Hakkimizda her zaman hayirlisini versin ins.

Ah hurish çim, tüp bebek merkezleri para kazanacak diye bizlerin psikolojileri ile oynuyorlar. Çok sevindim adına, tüm çekilenlere değiyor o minik şeyler. Darısı tüm bebek isteyenlerin başına

Amiiin kozacim, Aci gerceklerimiz bunlar malesef. Rabbim kimsenin umidini bu sekilde kirmasin hic bir yere guvenim kalmadi bu konuda. Rabbim herkesin yardimcisi olsun

tum isteyenlere en kisa zamanda nasip etsin ins :D

Kesinlikle tek doktora sabit kalmama fikrine katılıyorum kızlar.Bende 6 haftalık falanken gittiğim doktorum ki bu doktor daha önceki iki oğlumunda doktoru ve Mersin'de ün yapmış deneyimli bir doktor.Bana bebeğini kalbinin atmadığını büyük ihtimal ölü olduğunu söylemişti.Ve bunu direk yüzüme rahat bir şekilde söyledi o an dünyam başıma yıkıldı sanki yaşadığımı çektiğimi bir ben bilirim..Ertesi gün farklı bir özel hastaneye rasgele bir doktora gittik ve çok şükür o doktor bebeğin kalp atışlarını aldı şükürler olsun.Bana o an dünyaları bağışlasalar bu kadar sevinmezdim..O yüzden ilk doktorumu bıraktım kızlar onun söylediği kelime benim psikolojimi bozmak için yeterli ve fazla bile gelmişti eşimde gitmemi istemedi zaten bir daha ona.Eğer bu tür olaylar başınıza gelirse lütfen hemen umutsuluğa kapılmadan farklı doktorlarıda dinleyin gerçekten bazen sonuç o kadar farklı çıkabiliyor ki..

Geri