gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Tek bir yolcu...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Bahar gelmiş. Parmak uçlarımdan anlıyorum. Rengini bilmediğim çiçeklere tomurcuklanmış.
    Hayata kalmaya dair, ölüme teğet çığlıklarla şarkılar söylüyor Latin bir kadın. Anneme inat şarkılar söylüyorum. Ölseydim diye geçiriyorum aklımdan, mezarıma diktikleri fidan da tomurcuklanır mıydı? Müziğin sesini daha da açıyorum. Babama inat eteklerimi savurup dans ediyorum.

Kelebekler konuyor yitik saçlarıma. Renk renk oluyorum. Umulmadık bir şeklide ıhlamur sarısına dönüyorum... Mimoza sarısına… Beklemiyorum bunu kendimden ama bahar gelmiş damarlarıma. Kaç salgından şerbetli damarlarıma… Kendimi tutamıyorum gökkuşağına dönüyorum ya, sarıyı ne kadar sevdiğimi unutmaktan sanık oluveriyorum. Sonra kimse için bir şey yapmadan öylece duruyorum. Rüzgârların esmesini, çiğlerin ıslatmasını, sislerin gizlemesini umarak duruyorum. Durduğum yerin hep bir “gitme” hali olduğunu bağırarak. Kim tutsa ellerimi onula gideceğim sanki. Kimse tutmuyor ellerimi. Şaşırıyorum.

Kendimi ütü tutmaz, işaretli yerlerimden katlayıp kâğıttan bir gemi yapıyorum.

Tek bir yolcu...
    Son bir yolcu bekliyorum.
    Vakit geç oluyor onu da almadan gidiyorum.

Tek bir yolcu... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gece Yolcuları - Seninle Bir Dakika

Gece Yolcuları - Seninle Bir Dakika

Seninle bir dakika Umutlandırıyor beni Bir dakika siliyor canım Yıllarin özlemini 2x Hasret tükenmez gibi Kavuşmak bir dakika Sevmek bir ömür sürer Sevişmek bir dakika 2x Seninle buluşmamız Bir dakikada geçti Gözlerin gözlerimi canim Bir dakikada içti(2x) hasret tükenmez gibi kavuşmak bir dakika sevmek bir ömür sürer sevişmek bir dakika(3x)
  2. Gece Yolcuları - Aşk Bir Şeydir

Gece Yolcuları - Aşk Bir Şeydir

Aşk herşeyi değiştirir Seni beni mevsimleri Değiştirir dönüştürür O yalnızca bir sözcük değildir O yalnızca bir sözcük değildir Aşk herşeyi değiştirir Yaşlandırır yıprandırır Çılgınlara dönüştürür O yalnızca bir sözcük değildir O yalnızca bir sözcük değildir Aşk birşeydir Hiçbirşeydir Derin birşeydir aşk O yalnızca bir sözcük değildir O yalnızca bir sözcük değildir...
  3. Nilüfer - Bir Garip Yolcuyum

Nilüfer - Bir Garip Yolcuyum

bir garip yolcuyum hayat yolunda yolumu kaybetmiş perişanım ben mecnun misali gurbet ellerde ümitsiz sevginin kurbanıyım ben yalan dünya herşey bomboş hancı sarhoş yolcu sarhoş bir gün gibi sanki geçti seneler ümidim kayboldu perişanım ben alın yazımmış hayat yolunda ümitsiz sevginin kurbanıyım ben yalan dünya herşey bomboş hancı sarhoş yolcu sarhoş
  4. Ajda Pekkan - Bir Garip Yolcuyum

Ajda Pekkan - Bir Garip Yolcuyum

bir garip yolcuyum hayat yolunda yolunu kaybetmiş perişanım ben mecnun misali gurbet ellerde ümitsiz sevginin kurbanıyım ben yalan dünya herşey bomboş hancı sarhoş yolcu sarhoş bir gün gibi sanki geçti seneler ümidim kayboldu perişanım ben alın yazımmiş hayat yolunda ümitsiz sevginin kurbanıyım ben yalan dünya herşey bomboş hancı sarhoş yolcu sarhoş
  5. Tek bir hayatınız var

Tek bir hayatınız var

SİMURG (ZÜMRÜDÜ ANKA) EFSANESİ Rivayet olunur ki; Kuşların hükümdarı olan Simurg ( Zümrüd-ü Anka, Kaknus, ya da batıda bilinen adıyla Phoenix ), Bilgi Ağacı’nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş. Bu kuşun özelliği gözyaşlarının şifalı olması ve yanarak kül olmak suretiyle ölmesi, sonra kendi küllerinden yeniden dirilmesidir. Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını...

Sayfayı Paylaş