gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

tek kelimelik hayat dersi.

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Cherokee kabilesinin yaslilarindan biri hayat, ask ve evlilik uzerine konusurken... sunlari soyluyor: "Icimizde iki kurt var ve bunlarin arasinda da korkunc bir savaş.'''' Kurtlardan biri; korkuyu, ofkeyi, kiskancligi, pismanligi, acgozlulugu, kibiri, kendine acimayi, kuskunlugu, asagilik duygusunu, yalanlari, ustunluk taslamayi ve benciligi temsil ediyor. Digeri ise; zevki, huzuru, sevgiyi, umudu, paylasmayi, comertligi, dinginligi, alcak gonullulugu, nezaketi, yardimseverliligi, dostlugu, anlayisi, merhameti ve inanci temsil ediyor." Genclerden biri "hangi kurt Kazanacak?" diye soruyor ve yasli adam kisaca cevap veriyor: "Beslediginiz"

tek kelimelik hayat dersi. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hayat dersi

hayat dersi

Neler yedi bu diş, ne altın oldu ne gümüş. Gençler ihtiyarların aptal olduklarını sanırlar. Ama ihtiyarlar gençlerin aptal olduklarını bilirler... Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle...
  2. Hayat Dersi

Hayat Dersi

On dokuz yıl evveldi. Stockholm'e gitmiştim. Bir otele indim. Geceydi. Sabahleyin, traş olmak için lavaboya gittiğimde, aynanın yanında ilginç bir not gördüm. Lütfen diyordu, trastan sonra jiletinizi çöpe atmayın. Yanda bir kutu var,oraya bırakın. Bir tek jiletle dahi olsa, İsveç çelik sanayisine yardımcı olun. Doğrusu hayretler içinde kaldım. Çocukluğumdan beri çelik eşya denince akla İsveç...
  3. bir hayat dersi...

bir hayat dersi...

Hayat dersleri : İNSANLARI KUSURLARIYLA SEVMEK Vietnam'da savaştan sonra sonunda evine dönmekte olan bir asker hakkında bir hikaye anlatılır. San Francisco’dan ailesini aradı : 'anne baba eve dönüyorum ama sizden bir şey rica ediyorum yanımda bir arkadaşımı da getirmek istiyorum' 'memnuniyetle onunla tanışmak isteriz diye cevapladılar' oğulları: "Bilmeniz gereken bir şey var"...
  4. Albert Einstein'dan Hayat Dersi

Albert Einstein'dan Hayat Dersi

albert einstein, hayat dersi, nedir, öğütleri, tavsiyeleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bu güne kadar yşamış en ünlü bilim adamlarından fizikçi Albert Einstein hayata dair 10 maddelik tavsiyelerde bulunmuş.Bakalım neler demiş? 1. Merakınızın peşinden gidin “Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.”Sizin merakınızı çeken...
  5. Bambu ağacındaki hayat dersi

Bambu ağacındaki hayat dersi

bambu ağacı , hayat dersi , hikaye , kişisel gelişim , bambu , ile ilgili hikayeyi burdan okuyabilirsiniz Çin Bambu ağacının yetişmesi, olumlu ısrar için güzel bir örnektir.Çinliler bu ağacı şöyle yetiştirir:Önce ağacın tohumu ekilir, sulanır ve gübrelenir. Birinci yıl tohumda herhangi bir değişiklik olmaz. Tohum yeniden sulanıp gübrelenir. Bambu ağacı ikinci yılda da...

Sayfayı Paylaş