gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Tek vücuda çift karne

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde yaşayan ve sırtlarından birbirine yapışık olarak doğdukları için siyam ikizi olarak adlandırılan 7 yaşındaki Ayşe ve Sema Tanrıkulu, karnelerini almanın sevincini yaşadı. [​IMG]
    İlçeye bağlı Kırmakaya İlköğretim Okulunda ikinci sınıfta okuyan ikizlere, Türkoğlu Kaymakamı Gazi Levent Kurtoğlu tarafından karneleri verildi.
    Kaymakam Kurtoğlu, Milli Eğitim Müdürü Gülnur Parlar ile birlikte okula giderek, siyam ikizleri ile yakından ilgilendi ve karneleri ile birlikte kitap ve oyuncak hediye etti.
    Kaymakam Kurtoğlu, karnelerindeki notları çok iyi olan siyam ikizlerini tebrik etti ve durumları hakkında öğretmenleri Suat Güneş'ten bilgi aldı. Siyam ikizlerinin öğretmeni olan Suat Güneş, öğrencilerinin durumunun iyi olduğunu belirtti.
    İkiz kardeşler ise karne aldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ettiler. İkizlerden Ayşe doktor, kardeşi Sema ise hemşire olmak istediğini belirtti.

hürriyet.com

Tek vücuda çift karne konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. karne!

karne!

Baba, ortaokul üçüncü sınıfa giden oğlunun elinde karneyle salona girdiğini görür. "Allah allah, dönem ne çabuk bitmiş..." diye düşünür ve oğluna seslenir: -"Getir bakayım şu karneyi!" -"Al baba..." Adam karneye bir bakar ki, beden eğitimi ve resim dışındaki tüm dersler zayıf. -"Bir dediğini iki etmiyoruz, bilgisayar dedin, bilgisayar aldık, ingilizce...
  2. her ay tek çizgi görüp hüsrana uğrayan çift çizgi mağdurları

her ay tek çizgi görüp hüsrana uğrayan çift çizgi mağdurları

artık bizim de minik bir yüreğimiz olsun istiyorum;) :hamile:
  3. tek isimmi çift isimmi?sizce hangisi?

tek isimmi çift isimmi?sizce hangisi?

kız isimleri erkek isimleri bebek isimleri kızlar selam; bebeğinize tekmi iki isimmi kuyucaksınız malum artık herkes kocasının soyısmı ıle kendı soyısmınıde kullanıyor ıkı ısım olunca bırde ıkı soyısım sankı fazl gıbı gelıyor bana kızımın ısmınıde tek ve kısa bır ısım koydum :)
  4. Tek Yumurta Çift Yumurta İkizleri İle İlgili Bilgiler

Tek Yumurta Çift Yumurta İkizleri İle İlgili Bilgiler

tek yumurta ikizleri çift yumurta ikizleri Sevgili melekler, özellikle tedavi yöntemiyle gebelik yaşayanlarda çoğul gebelik görülme sıklığı daha fazladır. Eğer siz de tedavi görerek gebe kaldıysanız sizin de tek yumurta ikizi, çift yumurta ikizi ya da daha fazla bebeğiniz olabilir. Bu yazımızda ikiz gebelikler hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :) Tıp literatüründe çoklu doğum...
  5. Tek Yumurta veya Çift Yumurta İkizi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tek Yumurta veya Çift Yumurta İkizi Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İkiz gebelik (hamilelik) ne zaman belli olur? kaçıncı haftada anlaşılır? tek yada çift yumurta ikizleri oldukları hangi haftada belli olur konusunda anne adaylarının sıkça sorduğu sorular cevapları detaylarıyla birlikte yazımızın devamında. İkiz gebelik kaçıncı haftada belli olur? Gebeliğin ilk haftasında yapılan ultrason muayenesinde ikiz gebelik olduğu saptanabilir ancak, daha net olarak...

Sayfayı Paylaş