gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Tekgöz Köprü Kaplıcası

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

tek göz kaplıcası tekgöz kaplıcası tekgöz kayseri kayseri kaplıcaları Tekgöz köprü kaplıca bilgileri ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum [​IMG]
    Su sıcaklığı :34°C
    Kocasinan ilçesine bağlı Yemliha Köyü’ndedir. Tekgöz ismi kaplıcaya 200 m. kadar yakın olan Kızılırmak’ın Tekgöz Köprüsü’nden gelmektedir.

İki kaynak üzerinde iki hamamı vardır. Sular hamamlardaki havuzların dibinden gelir. Kaplıca suyu romatizma, mafsal ağrıları, kadın hastalıklarına iyi gelir. Oteli vardır.

Tekgöz Köprü Kaplıcası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. köprü

köprü

Köprü Yiğitlik, saltanat, hayır ve murada; dünya hayatına, cinsi münasebete, evin hanımına, üzüntü ve sıkıntılrdan kurtulmaya; iş bitiren, iyiliksever kimseye, doğru yola; Köprü ilme, hidayete, insanı dünya bataklığından kurtaran salih amellere; eza ve cefası sırtlanan kimseye, bu bağlamda ana ve babaya, eş ve dosta; sözünde durmaya, zenginliğe yahut uzun ömre, Köprüden geçmek muradına...
  2. Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : kırklareli Su sıcaklığı :42°C Çiçekdağı ilçesine 20 km. uzaklıkta, Yerköy yakınındadır. İki yerden kaynayan şifalı sular, bir havuzu olan hamama akar. Kaplıca çevresinde bulunan harabeler, bu kaynakların çok eski olduğunu kanıtlar. Yemeklerden önce içilirse iştahı açar, hazmı kolaylaştırır, banyosu,...
  3. Eskişehir Kaplıcası

Eskişehir Kaplıcası

eskişehir kaplıcaları Eskişehir kaplıcaları genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : eskişehir Su sıcaklığı :55°C Eskişehir il merkezindedir. Beş kaynaktan en önemlisi, kentin ortasından Porsuk çayı kenarından bir çatlaktan çıkar. Su bol olduğu için evlere de sıcak su dağıtımı yapılır. Oteli ve bir tarihi hamamı vardır. Sular en çok kalsiyum sülfat içerir. Eskişehir...
  4. kolan kaplıcası

kolan kaplıcası

Kolan kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : elazığ Su sıcaklığı :42°C Karakoçon ilçesi’ne 27 km. uzaklıktadır. Sular, etrafı fundalıkla çevrili birkaç yerden çıkar. Sodyum ve kalsiyum bikarbonatlı sulardandır. İçimi pek hoştur. Aç karnına içme iyi gelir. Banyosundan romatizma, kadın hastalıklarından şikayetçi hastalar fayda görür. Damar genişletici etkisi...

Sayfayı Paylaş