gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    961
    Ödül Puanları:
    113

Telefon hafızasını geride bırakan adam

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

telefon numarası bırakan bayanlar [​IMG]
    Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi'nin görme engelli santral memuru Rıza Apaydın, santral memuru olabilmek için büyük bir başarı sergileyerek ilk önce telefonun tuşlarını öğrendi, ardından 2 bin numaralık fihristi beyninde oluşturdu.

2 yaşında geçirdiği rahatsızlık nedeniyle gözlerini kaybeden 36 yaşındaki Rıza Apaydın, 15 yıl önce evlendi ve iki çocuk sahibi oldu. Bu zaman içerisinde çeşitli işlerde çalışan Apaydın, 6 yıl önce Atakum Belediyesi'nde işe başladı. İş sahibi olmak için yoğun çaba harcayan Apaydın, hangi işi yapacağı konusunda tereddüt yaşarken, santral memuru olarak çalışmaya karar verdi.
    Evine ekmek götürmek için zorlukları üstlenmede kararlı olan görme engelli Apaydın, ilk önce 'telefonun nasıl kullanıldığı, dahili hatların nereler olduğu' gibi temel görevlerini öğrendi. Arkadaşlarının yardımıyla belediyenin günlük çalışmalarda diyaloga girdiği kamu, sivil toplum kuruluşları özel sektörlerin numaralarını ezberlemeye başladı. Telefon fihristini beyninde oluşturan Apaydın, bu zamana kadar 2 bin numarayı hafızasında tutmayı başardı.
    İlk günlerde zorluk çektiğini belirten Rıza Apaydın, önce seri bir şekilde telefon numaralarını çevirmeyi ve dahili hatları öğrendiğini söyledi. Zaman içinde il dışı ve il içindeki belediye ile çalışanlar için gerekli yaklaşık 2 bin numarayı ezberlediğini ifade eden Apaydın, görme engelli olmasının çalışmasına ve başarı sağlamasına engel olmadığını, tüm engellilerin her işi başarabileceğini kaydetti. Apaydın, "Görevimde şuan hiçbir sorun yaşamıyorum. Görme engelli olduğum için birçok şeyi aklımda tutmaya çalışıyorum. Görme engelliden santral memuru olmayacağı düşüncesini yıktım. Evime ekmek götürebiliyorum" dedi. Görme engelli santral memurunun mesai arkadaşları ise Apaydın'ı takdir izlediklerini kaydetti.

Telefon hafızasını geride bırakan adam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. --->: Geriye Dönen Adam

--->: Geriye Dönen Adam

Yağmur yağıyordu Benim saçlarımda kırağılar vardı Onun omzuna konmuş bir gül Sana kendimi getirdim,belki unutmuşsundur Birlikte söylediğimiz şarkıları getirdim Bir kaç gömlek bir pijama altı Tuttuğum notları,serin volta boylarında adımları sayıp susuşlarımı Elimle büyüttüğüm nazlı bir menekşeyi Gökyüzüne verdiğim dualarımı Çakmağımı,sigaramı,tabakamı ve kitaplarımı...
  2. sigarayı bırakan adamın günlüğü

sigarayı bırakan adamın günlüğü

Tiryakinin Sigara Bırakma Günlüğü Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya karar verdim. Kararım kesin, sigarayı bırakıyorum. Bu kararımın vücuduma etkilerini gösteren tabloyu başucuma astım. İçimin zehirden temizlenmesini...
  3. Hafızanın İşleyişi

Hafızanın İşleyişi

laroksil yan etki laroksil nedir içeriği kullananlar Genel hafıza Hayatınızın tüm alanlarında kullanabileceğiniz güçlü bir hafızaya sahip olmaya hazır mısınız? Güçlü bir hafızayı gerçekten istiyor musunuz? Bunu gönülden, heyecanla, tüm kalbinizle istemelisiniz. Şu halde doğru yerdesiniz. Sizi tebrik ediyor ve mutlulukla karşılıyoruz. Bu işi kolaylıkla ve çok yorulmadan gerçekleştirebilme...
  4. Hafızayı Kaybı

Hafızayı Kaybı

Hafıza kaybı da menopoz belirtilerinden biridir. Eskiden okuduklarımın hemen hepsi aklımda kalırdı; artık bir sayfayı birkaç kez okumak zorunda kalıyorum. Özellikle de, araştırma amacıyla okurken bir türlü dikkatimi okuduğum şeye veremiyorum. İncelediğim bir metni tam olarak anlamak için üst üste birkaç kez okumak zorunda kalıyorum. Hayatınızı seminer vererek kazanıyorsanız, bu durum tam...
  5. İz Bırakan Kadınlar

İz Bırakan Kadınlar

hindistan dansözleri Simone de Beauvoir Simone Lucie-Ernestine-Marie-Bertrand de Beauvoir (9 Haziran , 1908 – 14 Nisan, 1986) Fransız yazar ve filozof. Roman, felsefe politik ve sosyal deneme, biyografi ve otobiyografi yazarı, gazeteci. En önemli eseri 1949’da yazdığı, kadınların gördüğü baskıların bilimsel incelenmesini yaptığı ve modern feminizmin temellerini kurduğu İkinci Cins (Le...

Sayfayı Paylaş