gebe
?

Telefona Nasıl Cevap Veriyorsunuz?

1. Alo

4,8%
  2. Efendim

61,9%
  3. Bazen Alo, Bazen de Efendim

33,3%
  4. Diğer

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Telefonu Nasıl Açıyorsunuz?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Melekler, telefonları nası açıyorsunuz? Nasıl cevap veriyorsunuz?

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Telefonu Nasıl Açıyorsunuz?

Ben genelde "efendim" diye açarım, eşim veya annem arayınca farklı açabiliyorum mesela...

3. banu23

banu23 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

:becky:ruh durumuma ve arayan kişiye göre açarım genelde efendimi kullanırım:becky:

4. kördügüm

kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Ben alismisim almancadan " Ja " diye cikiyorum telefona, türkcesi efendim anlamina geliyor:hhh:

5. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

o gunku pıskolojıme göre deyısıyo:D
    normande efendım dıye acıyorum
    sinirliyken HAA dıye acıyorum
    mutluyken efenddddiiiiiiiimmmmm dıye acıyorum:D
    cok sınırlıysem arıyanda gızlı numaraysa NEVAR BE dıye acıyorum
    bazende buyurun türktelekom dıye acıyorum :D:D:D:D

6. Misafir

Misafir Forum Okuru

genelde normal insanlar gibi efendim derim ama ruh halime göre değişir sinirliysem teli sessizce açarım hiç konuşmam beklerim karşı taraf anlasın açtığımıda konuşsun:Dböyle çok yapmışımdır:Dyada buyrun cinayet masası diye açarım:becky:neşemde yerindeysi ciniiiiimmmm diye açarım yada süleee diye açarım ne bilim işte ya değişir :D:D

7. AlbertEinstein

AlbertEinstein Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Adamına göre değişiyor. Artık kimin aradığını normal telefonlarda bile gördüğümüzden cevabım değişiyor. Hatta ses tonum bile.

8. Misafir

Misafir Forum Okuru

hiç alo dıye acmadım telefonu efendım dıye acarım ben.

9. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

arayan numara belli ise açışıma göre değişir:26:ama belli değilse alo veye efendim derim..

10. melegimeren

melegimeren Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

eşime hiç efendim veya alo diye açmam ona telefon açmam başkadır ama başkalarına genelde efendim diye açarım

11. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: Telefonu Nasıl Açıyorsunuz?

her zaman efendim derim:D

12. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

normalde efendim diye açarım ama yakın arkadaşımsa arayan ne var derim:D:D

13. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

espiri olsun diye bazen bıyırrr derim:hhh:genelde efendim derim annemse sultanım babamsa baboş derim:)

14. denizce

denizce Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben efendim diye açarım...

Peki neden ALO denildiğini biliyor muyuz ?

Telefonu açışımızda kullandığımız “Alo” sözcüğünün Allessandra Lolita Oswaldo isimli kişinin kısaltılmış adı olduğunu biliyor muydunuz?
    Peki, neden bir başkasının değil de Allessandra Lolita Oswaldo’nun ismi?
    Telefonu icat eden Graham Bell, ilk hattı sevgilisinin evine çekmişti. Atölyesinde telefon çalınca arayanın Allessandra Lolita Oswaldo’dan başkası olamayacağını bildiğinden Graham Bell, telefonu açar açmaz “Allessandra Lolita Oswaldo” diyordu. Bell, zamanla sevgilisine, adını kısaltarak hitap etmeye başladı ve telefonu her açışında onu “Ale Lolos” diye karşıladı. Çalışmaları uzadıkça Bell, sevgilisinin adını daha da kısalttı ve öne iki heceli bir ad buldu: “Alo!” Allessandra Lolita Oswaldo, geliştirip, tüm kente yaymaya çalıştığı telefondan başka bir şey düşünmeyen sevgilisinin bitmek tükenmek bilmeyen deneylerinden rahatsız olmaya başlayınca Graham Bell’i telefonuyla baş başa bırakıp onu terk etti. Yaşlı Bell, sevgilisinin bir gün onu arayacağı umuduyla telefonun başından ayrılmadı. Kentte çekilen telefon hatlarının sayısı da giderek artmaya başlamıştı. Bell’i artık başka kişiler de arıyordu. Fakat o, telefonun her çalışında kendisini sevgilisinin aradığını sanarak telefonunu “Alo” diyerek açıyor ve herkes “Alo” diyordu. O günlerde hemen herkes telefonu açtıklarında Alexander Graham Bell’in anısına saygı olarak “Alo” demeye başladı. Bugün hepimizin kullandığı “Alo” sözcüğü işte buradan geliyor.

Telefonu Nasıl Açıyorsunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Telefon nasıl icat edildi

Telefon nasıl icat edildi

cep telefonu ne zaman icat edildi mikrofon ne zaman icat edildi cep telefonu nasıl telefon nasıl telefon gelişti XIX. yüzyılın son çeyreğinde Morse telgrafı standart araçları, kuralları ve uzmanlarıyla tam örgütlenmiş bir kamu hizmeti durumuna gelmişti. Ve sayısız araştırmacılar daha da geliştirmek için harıl harıl çalışmaktaydılar. Çabaları özellikle iki yön izlemekteydi: En kısa zamanda...
  2. Açılmaz Denen Kiliti Nasıl Açıyorlar?(video)

Açılmaz Denen Kiliti Nasıl Açıyorlar?(video)

kilitli kapı nasıl açılır açılmaz kilit, nasıl açılır, hırsızlar, kilit açma yöntemi, videosu, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Asla açılmaz sandığım,otel odalarında dahi kullanılan bir kapı kilidinin nasıl açıldığını gördüm ve hayretler içinde kaldım. Artık nasıl bir kilit takmak lazım ben bilemiyorum:S http://www.youtube.com/watch?v=WiC_8_z2v7I&feature=related
  3. ev telefonu nasıl yönlendirilir

ev telefonu nasıl yönlendirilir

ev telefonu nasıl yönlendirilir lütfen bu konuda bana yardımcı olun ev telefonumuzu yönlendirmem lazım.
  4. Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır?

Bu konu; Suya Düşen Telefon Nasıl Kurtarılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, hepimiz zaman zaman türlü sakarlıklar yaparız, önemli olan bu sakarlıkların bedelinin ağır olmaması :) Teknolojinin hızlı gelişimiyle artık herkesin elinde olan cep telefonları da bu sakarlıklara arada sırada konu olabiliyorlar. En çok yapılan da cep telefonunu suya düşürmek oluyor. Biz de bu...
  5. Telefonum Dinleniyor mu Nasıl Anlarım?

Telefonum Dinleniyor mu Nasıl Anlarım?

Son zamanlar da birçok kişinin kafasını karıştıran sorulardan biride kullandıkları telefonun dinlenip dinlenmediği yolunda... Bununla ilgili sizlere merak ettiğiniz bilgileri bu yazımız da paylaşıyoruz. Eğer telefonunuza kişi tarafından casus yazılım yüklenmişse mesajlaşmalarınız bu kişiye otomatik olarak gönderilir. Bu sebeple yapmanız gereken sahip olduğunuz operatörün internet...

Sayfayı Paylaş