gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Tema Park Yapımı İhalesine İlgi Olmadı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Ankara’da Disneyland benzeri tema park yapımı için ayrılan Ballıkuyumcu’daki arazinin satışı amacıyla düzenlenen ihalede araziye alıcı çıkmazken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul’da tema parkı yapımı için ihaleye çıkıyor. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, geçen hafta ABD’de yaptığı temaslarda, firmaların İstanbul Halkalı’da tema park yapımı işine büyük ilgi gösterdiğini belirterek, "Bir hafta içinde ihaleye çıkıyoruz" dedi.

Üstüne para alacağız

Bayraktar, İstanbul’da tema parkının Halkalı’daki eski çöplük alanının bulunduğu 1.5 milyon metrekare alanda kurulmasının planlandığını belirterek, şunları söyledi: "ABD’de yaptığım görüşmelerde firmalar konuya büyük ilgi gösterdi. Ben orada tema parkını yaptırmak için üstüne para alacağım. Halkalı’daki bu yer çok kıymetli. Ben aslında Ankara’ya öncelik veriyordum. Ama müşteriler İstanbul’daki projeye daha fazla ilgi gösterdi. Halkalı’da 25 bin konut yapıyorum, konutların iyi paraya satılması için değişik projeler uygulamam lazım. Orada büyük şehir belediyesi bir proje uygulayacaktı. Ancak arsayı almadan ihale edince mahkemelik oldu. Şimdi biz arsayı aldık, kendi tapulu malımız üzerinde, 1.5 milyon metrekare alanda büyük eğlence merkezi kuracağız. Bir hafta içinde ihaleye çıkacağız."

Ankara’daki ne olacak

Ankara’da tema park alanı olarak ayrılan Ballıkuyumcu’daki 3.8 milyon metrekarelik arazinin satışı için açılan ihalede alıcı çıkmamasını da değerlendiren TOKİ Başkanı Bayraktar, projeye ilişkin çalışmaların devam ettiğini, yeni açılacak ihalede kim kendilerine uygun teklif verirse ona satacaklarını söyledi. Bayraktar, şöyle devam etti: "Benim birisiyle anlaşmak gibi bir kaygım da lüksüm de yok. İhaleye çıkacağız, biri gelip alırsa yapar, almazsa yapmaz. Devletin malını bedavaya kimseye verecek halimiz yok. Onlar, ’Bize arsaları ver, biz arsalara konut yapalım’ diyorlar. Sonra millete, ’Biz burada Disneyland yapacağız, burada konutlar çok kıymetli’ diyelim ve konutları satıp, oradan para kazanalım, Disneyland’ı yapalım’ diyorlar. Bu şartlarda olmaz. Derenin taşıyla derenin kuşunu vurmaya çalışıyorlar."

1 milyar dolar

ABD’de Dünya Bankası yetkilileriyle görüştüğünü ve 1 milyar dolar kredi sağlanması konusunda anlaşma sağlandığını bildiren Bayraktar, ancak kredinin kullanımı için Hazine garantisi gerektiğini, bu konuda çalışmalar yapıldığını söyledi.

En uygun teklifi veren ihaleyi alır

ANKARA’da tema park alanı olarak ayrılan Ballıkuyumcu’daki 3.8 milyon metrekarelik arazinin satışı için açılan ihalede alıcı çıkmamasını da değerlendiren TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yeni açılacak ihalede kim uygun teklif verirse ona satacaklarını söyledi. Bayraktar, "Benim birisiyle anlaşmak gibi bir kaygım da lüksüm de yok. İhaleye çıkacağız, biri gelip alırsa yapar, almazsa yapmaz. Devletin malını bedavaya kimseye verecek halimiz yok. Onlar, ’Bize arsaları ver, konut yapalım, konutları satıp, Disneyland’ı yapalım’ diyorlar. Oolmaz" diye konuştu.

hurriyet.com

Tema Park Yapımı İhalesine İlgi Olmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TOKİ'den konut ihaleleri

TOKİ'den konut ihaleleri

kütahya toki teslim tarihi kütahya toki evleri teslim tarihi TOKi, Antalya, Erzurum, Erzincan ve Kütahya'da konut ve sosyal donatı ile altyapı işlerini ihaleye çıkardı.. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Antalya-Sütçüler, Erzurum-Palandöken Yıldızkent, Erzincan-Çayırlı ile Kütahya-İnköy konut ve sosyal donatı ile altyapı işlerini ihaleye çıkardı. Antalya Merkez Sütçüler...
  2. Park

Park

Rüyada insanın parkta dolaşması çok eğlenceli bir tatile; kapıların üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzülüp gözyaşı dökeceğine veya kapalı kapıdan içeri girememişse, önemli bir fırsatı kaçıracağını haber verir. Rüyada parkta dolaşmak çok eğlenceli bir tatile yorumlanır. Park kapılarının üzerine kapanıp içeride kalması, bir arkadaşı için çok üzüleceğine ve onun için...
  3. Turkcell MP ihalesine katılıyor

Turkcell MP ihalesine katılıyor

Turkcell, Milli Piyango'nun özelleştirme ihalesine katılmaya karar verdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, “Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait olan Şans Oyunlarının Lisans Verilmesi Suretiyle Özelleştirilmesi İhalesi”ne yüzde 100 oranında iştirak ettiği Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.’nin iştiraki olan Şans Oyunları Yatırım Holding A.Ş. aracılığı ile teklif...
  4. 2 ay önce doğum yaptım adet olmadım neden?

2 ay önce doğum yaptım adet olmadım neden?

doğum sonrası ne zaman adet olunur,doğumdan sonra ilk adet kanaması,doğumdan sonra ne zaman adet olucam,doğum ve adet kanaması hakkında bilgiler Doğum sonrası süreci her kadında farklı etkiler gösteren bir dönemdir. Bazı kadınlar 40. Çıktıktan sonra regl olurken bazıları çok daha uzu süre hatta 2 yıla yakın hamile kalma şanslarını yakalayamayabilirler. Bu durum karşısında akıllara ilk gelen...
  5. Test yaptım negatif çıktı ama hala adet olmadım

Test yaptım negatif çıktı ama hala adet olmadım

Yeni evliyim genelde adetim hep 3/5 gün gecikir ama bu sefer çok gecikti normalde ayın 16sında adet olmam gerekiyordu fakat olmadım dün test yaptım negatif ama hala hasta olmadım ve belirti de yok sadece gergin ve agresifim onun dışında hiç bi afet belirtisi yok sürekli bi uyku isteğim var sizce arkadaşlar

Sayfayı Paylaş