gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Tembel tatlısı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; tembel tatlısı tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Biliyorum ismi pek bir tuhaf hahaha ama bu tatlı çok çok kolay yapılıyor o zaman da ‘tembel’ yakıştırmasına maruz kalıyor :D:D Her zaman limonlu susamlı tatlılarımız olmayabiliyor :DAma biz tembel tatlısı demeyelim de çalışan kadınlara kolay bir tatlı tarifi diyelim :D:D Bazen olur ya çat kapı misafirlerimizin gelesi tutar, işte o zamanlarda pratikçe bir patates salatası yanına da bu tatlıyı eklerseniz ikram etmeye bir şeyleriniz olur tabi bir de “ ne becerikli kadın 20dk önce haber vermişiz hemen hazırlamış her şeyi” desinler dikkat edin meleklerim kimse tembel tatlısı demez o zaman :hhh:

Malzemeler

1 su bardağı irmik ,
    2 su bardağı un ,
    1 yumurta ,
    1 çay b. yoğurt,
    1 çay b. sıvıyağ,
    1 paket kabartma tozu
    1 fiske tuz
    Ayrıca üzerine sürmek için: 1 adet yumurta sarısı (tarifte yoktu)
    Fındık
    Şerbeti için (şerbet kaynatılmayacak)
    2.5 su bardağı şeker
    2.5 su bardağı su
    çeyrek limon suyu
    Hazırlanışı

Bütün malzemeleri karıştırıp yumuşak bir hamur yapın. Unu eklerken yavaş ekleyin.
    Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayın. Fırın tepsisine aralıklı olarak dizin.
    Üzerine yumurta sarısı sürüp birer fındık batırın.
    180 derecelik önceden ısıtılmış fırında nar gibi kızartın. (burası çok önemli. Az kızarmış tatlı hamursu olabilir)
    Tatlılar kızarırken şerbet malzemelerini bir kaba alın şeker eriyene kadar karıştırın.
    Fırından çıkan tatlıların üzerine şerbeti dökün ve yeniden çalışmayan fırına koyup 5 dakika bekletin.
    Sonra fırından alın. Bu tatlı bir gün sonra nefis oluyor. İlk gün pek iyi değildi. Fakat ertesi gün gerçekten harika bir tadı vardı.

Tembel tatlısı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ay tatlısı tarif resimli

Ay tatlısı tarif resimli

ay tatlısı nasıl yapılır ay tatlısı yapılışı Ay tatlısı vrmış meleklerim bunun tarifini biliyor musunuz resimli olarak bana vermeniz mümkün mü ?
  2. Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli - Kızlar sizden biliyorsanız tabi Lalanga Tatlısı Tarifini istiyorum bilenler tarifi verirse ben ve benim gibi bilmeyenlerde o muhteşem lezzeti keşfedebilir:)
  3. Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi

Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi

Resimli Mutluluk Yolu Tarifi mutluluk yolu tatlısı tarifi mutluluk yolu tarifi Kanyaklı tarifleri beğeniyorsanız, sizlere vereceğimiz mutluluk yolu tatlısı tam size göre melekler :) Deneyin bakalım beğenecek misiniz ? Malzemeler 3 Yaprak Jelatin 4 Yumurta 3 Kahve Fincanı Kahve 1 Paket Vanilya 2,5 Çay Bardağı Tozşeker 1 Çorba Kaşığı Konyak 300 gr Krem Şanti 300 gr Böğürtlen (dondurulmuş)...
  4. Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli

Samsa Tatlısı Tarifi Resimli Selam kızlar sizden bir tarif istiyorum Samsa Tatlısı Tarifini istiyorum yapılışını detaylı yazın ama
  5. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)

Sayfayı Paylaş