gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Tembel Ülkeler arasında Türkiye kaçıncı oldu?

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Sonunda bununda yarışması yapılmış:D

Dünyanın en "tembel" ülkeleri belirlendi. Peki Türkiye kaçıncı sırada dersiniz?

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]2009 yılı istatistiklerine bakılarak, Dünyanın en "tembel" ülkeleri belirlendi. Listede Türkiye üst sıralarda![/FONT]

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Amerikan haber sitesi Daily Beast, bir araştırma yazısı yayımlayarak dünyanın en tembel ülkelerini seçti. Değerlendirme 4 ayrı kategori üzerinden üzerinden yapıldı. Buna göre günlük alınan kalori ortalaması, günlük ortalama televiyon izleme süresi, spor yapma süresi ve internet kullanma süresi temel kriterler olarak belirlendi. Bu kriterlerle ilgili temel bilgiler ise Birleşmiş Milletler ve Avrupa Briliğine bağlı kurumlardan edinildi.[/FONT]

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Tüm bunlar gözönüne alındığında;[/FONT]
    [FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]ABD en fazla yemek yenilen en çok televizyon karşısında vakit geçirilen ülke olarak 1 numaraya oturdu ve dünyanın en tembel ülkesi seçildi. ABD'yi sırasıyla Kanada ve Belçika takip etti.[/FONT]
    [FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Sıralamanın dördüncü sırasında ise Türkiye yer aldı. Türkiyedeki futbol sevgisine vurgu yapılarak, ülkemizin spora vakit ayırma konusunda birinci sırada olduğunu belirtildi. Buna rağmen televizyon ve internet başında çok vakit geçirildiği gerekçesiyle Türkiye dünyanın en tembel 4. ülkesi seçildi.:n028:[/FONT]

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    aaaa kim demiş onu ayol :D heççç tatil yaptığımız görülmüşmü :D

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Şekerim valla ben takvime elime alınca şöyle ay ay bakarım. Hangi ay kaç gün tatil olacak diye:D

4. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    sanırım bende dahil her Türk yapıyor bunu :D

Tembel Ülkeler arasında Türkiye kaçıncı oldu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hangi ülkeler Türkiye ye vize uygulamıyor?

Hangi ülkeler Türkiye ye vize uygulamıyor?

azerbaycan vize istiyor mu fas vize istiyor mu makedonya istiyormu fas istiyormu tayland Hangi ülkeler Türkiye ye vize uygulamıyor? İşte elinizi kolunuzu sallayarak girilen ülkeler! Türk vatandaşları taşıdıkları pasaportun türü ne olursa olsun yaklaşık 40 ülkeye vize almadan gidebilirken, bunun iki katı kadar ülke ise bütün Türk vatandaşlarına vize uyguluyor. Türk vatandaşları şu ülkelere...
  2. Türkiye en mutlu 67. ülke

Türkiye en mutlu 67. ülke

0XFORD ve Cambridge üniversitelerinin kriterlerine göre yapılan geleneksel “En Mutlu Ülkeler” sıralamasında Türkiye, 95 ülke arasında 67’nci sırada yer aldı.Gelir, eğitim, beslenme kalitesi, seçim özgürlüğü, cinsiyet eşitliği gibi kriterlerle belirlenen mutluluk endeksinde Türkler 10 puan üzerinden 5.2 puan aldı. Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı ülke 10 üzerinden8.2 puanla Danimarka...
  3. 'Türkiye okşanacak bir ülke değil'

'Türkiye okşanacak bir ülke değil'

Başbakan Erdoğan, "Türkiye el bebek, gül bebek okşanacak, aldatılacak bir ülke değildir" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında iç ve dış gelişmeleri değerlendirdi. Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama'nın 1915 olayları ile ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Erdoğan, “1915 olayları üzerinden birçok siyasetçinin oy kazanma...
  4. Tarlusal kullananlar kullanıp kaçıncı gün adet oldunuz ?

Tarlusal kullananlar kullanıp kaçıncı gün adet oldunuz ?

Selam kızlar bu polistik yüzünden ben yaklaşık 3 aydır adet olamıyorum yani adet oluyorumda çok gecikiyor sizden ricam şudur, tarlusal kulanan varmı aranızda ben kullanıyorum, bu adet söktürücü tarlusal dan günde 2 sabah 2 akşam olmak üzere üç gün kullandım ve biteli bir hafta oldu hala adet olmadım. Bunu kullanan var mı teşekkür ediyorum. Bu normal bir durum mu kızlar merak ediyorum ???
  5. Türkiye : Kaçıncı Dünya Ülkesiyiz ?

Türkiye : Kaçıncı Dünya Ülkesiyiz ?

Israrla Türkiye'yi 3. dünya ülkesi olarak göstermek isteyen bir kitle var.Sadece ülke dışı değil bu yakıştırma bilakis ülke içi siyaset oyunlarına malzeme olmuş bir söylem olmuş '' üçüncü dünya ülkesiyiz '' demek. Peki gerçek ? 1. Dünya ülkeleri: ABD ve müttefikleri (Batı Bloku) 2. Dünya ülkeleri: Sovyetler Birliği ve müttefikleri (Doğu Bloku) 3. Dünya ülkeleri: Tarafsız ülkeler...

Sayfayı Paylaş