Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?

çok yoruldum

evi temizliyorum ama bizim bebek emekliyor. tekrar dağılıyor. eşim de çok dağınık. üstüne üstük çalışyorum. her gün silsem süpürsem yetmiyor. olmuyor böyle gerçekten. hem çalış hem ev de her şeyi sen yap. gerçekten anlayışsızlık. bileğimde sislik meydana geldi doktor zorlamışsın dedi. ne yapayım bir akıl verin. hiç bir şeye yetişemiyorum. eşimde dağınık olan kendisi değilmiş gibi durumdan şikayet ediyor. evde sadece çöpleri atıyor.
o kadar zayıfladım ki artık morelim bozuluyor.

Camları haftada 2-3 kere (hatta daha fazla) sirkeli suyla silerim. Durulama, kurulama ve parlatma olmaksızın 5-10 dakikada hemen bitiyor. Hatta arabamın dışını bile 5 dakikada temizlerim. İşin sırrı: 1-Elma sirkesi (Ya da üzüm sirkesi) 2-Koçtaçtan aldığım oto bezi. Kenarları turuncu dikişli , koyu gri renkli mikrofiber bez. Genellikle kasaların yanında satılıyor. Her gittiğimde birkaç tane alıyorum, eşe dosta dağıtıyorum, herkes teşekkür ediyor. Çünkü hiç iz, hav, iplik bırakmıyor. Mutfakta ayrı, evin iç camlarında ayrı, dış camlarında ayrı, banyo, tuvalet aynaları ve dolap kapakları için her yerde ayrı bezim var.. Bu bezi kesinlikle sabun veya deterjanla kullanmıyorum.. Sade veya sirkeyle.. Bir kere deneyin anlıyacaksınız. İyice sıkılmış bezle camı silin Sildiğiniz yerde önce silme izini göreceksiniz ama 2 dakika sonra silme izi de kayboluyor, lekelerde... :) Rumuz Petunya..

bende normalde temiz bi kadınımdır ama benim yaramaz papağanım sağolsun tam evi süpürüp siliyorum hersey mükkemmel bi bakıyorum 1 saat sonra arkama yerler çekirdek yada yediği herhangi bi yemek :D:D bi uçuyo ardından tüyler saçılıyo etrafa.hergün hergün olunca bu durum bıkıyo insan.şimdiyse hamileyim ve üşengeçlik sardı beni valla.elimden geldiğince temizlik yapıyorum ama kendimi hırpalamadan.nasılsa benim yaramaz evi batıracak yine :D

2-Steam Cleaner- Buharlı temizleme makinesi.. Ben de Fakir'in var. Salon, mutfak, oturma odası yerler beyaz seramik. Başka neyle silersem, yerde silme izleri kalıyordu. Ama artık tertemiz. Su haznesine sadece su konuluyor. Deterjan yok!

Camları haftada 2-3 kere (hatta daha fazla) sirkeli suyla silerim. Durulama, kurulama ve parlatma olmaksızın 5-10 dakikada hemen bitiyor. Hatta arabamın dışını bile 5 dakikada temizlerim. İşin sırrı: 1-Elma sirkesi (Ya da üzüm sirkesi) 2-Koçtaçtan aldığım oto bezi. Kenarları turuncu dikişli , koyu gri renkli mikrofiber bez. Genellikle kasaların yanında satılıyor. Her gittiğimde birkaç tane alıyorum, eşe dosta dağıtıyorum, herkes teşekkür ediyor. Çünkü hiç iz, hav, iplik bırakmıyor. Mutfakta ayrı, evin iç camlarında ayrı, dış camlarında ayrı, banyo, tuvalet aynaları ve dolap kapakları için her yerde ayrı bezim var.. Bu bezi kesinlikle sabun veya deterjanla kullanmıyorum.. Sade veya sirkeyle.. Bir kere deneyin anlıyacaksınız. İyice sıkılmış bezle camı silin Sildiğiniz yerde önce silme izini göreceksiniz ama 2 dakika sonra silme izi de kayboluyor, lekelerde... :) Rumuz Petunya..

canım bişey sorucam bu sade sirke kokmuyo mu ?

Hayır sirke kokmuyor. Yani en başta biraz, sonra hemen dağılıyor.Özellikle elma sirkesi. Zaten suya katıyorsun. Kokusu azalıyor..Haa dün akşam Koçtaşa gittim, kasanın yanında kalan son 2 adet bezi yine aldım.. :)

Geri