Temiz Ev Kadını Nasıl Olunur?

öyle bir yazıyorsunuz ki insanınin içi açılıyor tavsiyelerinizi okuduktan sonra gecenin şu vakti kalkıp temizlik yapasım geldi:)))
üşengeçliğim kayboldu inanın iş ilhamım geldi:Dheveslendim ayol sabah olsada temizliğe başlasam heheyyttt uyanın milleeeeet temizlik aşkım kabardııı hemen bi yerleri silmeliyim yoksa patlıcam kendimi durduramıyacaaam:DDD

hakkaten işin şakası temizlik iştahım kabardı yarın büyük temizlik var bende.ayrıca bu dediğiniz çok doğru bi işi anında yapmak gerekiyor bekletince hem zorlaşıyor hep birikiyor hemde hevesiniz kaçıyor ben mesela bulaşık ve çamaşır mak.hiç dolu bırakmam hemen boşaltır yerlerine yerleştirirm ozaman çıkan bulaşuklar hooop hemen işim kolaylaşıyor.önceden yere bişi düşünce üşenirdim hiç almazdım zaman geçince gelip o brnim ayağıma dolaşırdı sinir olurdum şimdi bu huyumu %50 azaltabildim (azimliyim %100 olucam:)baya rahat oluyor bende 2 küçük çocuk var dağınıklığım hiç bitmez budurumdan çok rahatsızım.sevgiyle kalın tavsiyeleriniz çok işime yarıyor. AYRICA BENDEN DE KÜÇÜK Bİ TAVSİYE EVİ SÜPÜRÜRKEN BÜYÜK CEPLİ Bİ ÖNLÜK AYARLAYIN KENDİZE ELİNİZE GELEN IVIR ZIVIR ÇÖP VS. İÇİNE KOYARSINIZ BENİM GİBİ 20 DEFA ÇÖPE GİDİP GELMEZ ZAMAN KAYBETMEZSİNİZ not.bende yeni keşfettim...

yahu bu nasıl forum hiç kimse uğramıyormu bu foruma bir allahın kulu yokmu burda böyle güzel ve devamlılığı olan bir konu neden nasıl görmezden gelinir.

öyle bir yazıyorsunuz ki insanınin içi açılıyor tavsiyelerinizi okuduktan sonra gecenin şu vakti kalkıp temizlik yapasım geldi:)))
üşengeçliğim kayboldu inanın iş ilhamım geldi:Dheveslendim ayol sabah olsada temizliğe başlasam heheyyttt uyanın milleeeeet temizlik aşkım kabardııı hemen bi yerleri silmeliyim yoksa patlıcam kendimi durduramıyacaaam:DDD

hakkaten işin şakası temizlik iştahım kabardı yarın büyük temizlik var bende.ayrıca bu dediğiniz çok doğru bi işi anında yapmak gerekiyor bekletince hem zorlaşıyor hep birikiyor hemde hevesiniz kaçıyor ben mesela bulaşık ve çamaşır mak.hiç dolu bırakmam hemen boşaltır yerlerine yerleştirirm ozaman çıkan bulaşuklar hooop hemen işim kolaylaşıyor.önceden yere bişi düşünce üşenirdim hiç almazdım zaman geçince gelip o brnim ayağıma dolaşırdı sinir olurdum şimdi bu huyumu %50 azaltabildim (azimliyim %100 olucam:)baya rahat oluyor bende 2 küçük çocuk var dağınıklığım hiç bitmez budurumdan çok rahatsızım.sevgiyle kalın tavsiyeleriniz çok işime yarıyor. AYRICA BENDEN DE KÜÇÜK Bİ TAVSİYE EVİ SÜPÜRÜRKEN BÜYÜK CEPLİ Bİ ÖNLÜK AYARLAYIN KENDİZE ELİNİZE GELEN IVIR ZIVIR ÇÖP VS. İÇİNE KOYARSINIZ BENİM GİBİ 20 DEFA ÇÖPE GİDİP GELMEZ ZAMAN KAYBETMEZSİNİZ not.bende yeni keşfettim...

güzel fikir teşekkürler

- - - Updated - - -

yahu bu nasıl forum hiç kimse uğramıyormu bu foruma bir allahın kulu yokmu burda böyle güzel ve devamlılığı olan bir konu neden nasıl görmezden gelinir.

işte geldim burdayım:)

bi tavsiye daha halılardaki saç kıl vs.kolay temizlemek için halı yıkama fırçasıyla kuru olarak dairesel hareketlerle fırçalarsanız hemen kurtulursunuz ardından elektrikli süpürge ile süpürün...ve halınız tertemiizzz.

melekler mekanının fenomeniyim ama bu sayfayı ilk defa gördüm. bayılıyorum temizlik sayfalarına iştah geliyo yapasım yoksa bile iş yapmak istiyorum. boş bırakmayalım böyle sayfaları. ben kokulu deterjanlara bayılırım. benim duvarlarım parkelrim tüllerim mobilyalarım banyo dolabım beyaz. halılarım siyah beyaz mutfak dolabım kırmızı beyaz. yani evim sürekli temizlik istiyor. bazen hiç bi şey yapasım gelmiyor. bazen de bi aşk geliyoki sormayın zaman kavramını kaybediyorum. her kadının kendine özel püf noktaları vardır paylaşalım. ben 1 buçuk senelik evliyim. her türlü tavsiyeye açığım. sirke alıcam her türlü temizlik için iyi diyolar bakalım

ya ben neden hep yorgun oluyorum aslında iş yapmasını çok seviyorum ama her zaman kendimi yorgun hissediyorum kolumu kaldıracak halim olmuyor çoğu zaman acaba doktora mı görünsem ki ,?

-Halı yıkama fırçam yok aslında. Aslındaa evde bir küçük halı dışında halım bile yok! :) Tabi ki öneri kolay ve işlevsel. Mutlaka denemeye değer. Teşekkürler Selinin annesi. Haa İkeada tüy toplama bişeyi görmüştüm yapışkanlı..Bir dahaki gidişte onu da almalı..
-Cepli önlük bende de var. Gerçektende süper kolaylık.. Ayrıca yatak odamda küçük şık bir kovam var.. ( Makyaj temizleme pamukları, dökülen saçlar vs için acil durumlarda çok işe yarıyor.. Oğlumun odasında çalışma masasının altında da geri dönüşüm olabilecek her türlü atık kağıtlar için de çöp kovası var. Her gün kolaylıkla işimiz bitince tek seferde boşaltırız. On kere banyoya ya da mutfağa gitmeye gerek kalmaz..
- Geri dönüşüm demişken evimizde çok önem verdiğimiz konulardan bir de budur.. Aslında dışardan yaptığımız alışverişlerimizde dikkat ettiniz mi ne kadar çok ambalaj kağıdı, plastik ıvır zıvıt var.. Gerçek ev çöpümüzü yani mutfak çöpümüzü diğerlerinden ayırmalıyız. Organik ve doğaya zarar vermeyen ayıkladığımız sebze artıkları çay çöpleri falan.. Oğlum 10 yaşında bana bunlardan bahçemiz için gübre yapalım diyor ama henüz kompost olayına giremedim açıkçası..Belki ilerde..
-Güzel kokulu temziliği ben de çok severim Zehra Gökçe.. Ama ben elimden geldiğinde doğla yollarla bunu çözmeye çalışıyorum..Lavanta , limon yağı vs. Çünkü deterjanlar ölümüne kimyasal maddelerle dolu..

Zehra Gökçe elma sirkesi o kadar kötü kokmuyor .Uçup gidiyor kokusu.. Geçenlerde elime camsil fısfısı geçti.. Üzerini okudum son teknoloji, antibakteriyel, kullandıktan sonra tekrar kirlenmesini önler falan yazıyordu.. Sadece tek bir cama sürme gafletinde bulundum..Önce temizledi sandım ama baktım ki bez izleri duruyordu..Benim caanım deterjan değmemiş mikrofiber cam bezim helak oldu böylece..Arıtana kadar camsili camımdan canım çıktı.. Çünkü benim camlarım elma sirkesine alışkın.. :) Düşünsenize tekrar kirlenmemesi için nasıl bir teknoloji olabilir ki!! Üzerine bir film tabaka oluşturan doğaya zararlı kimyasaldan başka!!..

ya ben neden hep yorgun oluyorum aslında iş yapmasını çok seviyorum ama her zaman kendimi yorgun hissediyorum kolumu kaldıracak halim olmuyor çoğu zaman acaba doktora mı görünsem ki ,?

Rana benim tavsiyem en yakın sağlık ocağına git, ya da doktoruna .. Kan değerlerine baktır..Bazen demir eksikliği, b12 ya da diğer vitamin eksikliği ya da başka birşey yorgunluk sebebi olabiliyor gerçekten..Aslında dengeli beslensek hepsi geçecek belki de ama hayat koşturmacası içinde sağlığımızı gözardı edebiliyoruz çoğu zaman.. Bol bol taze balık ;omega-3 almalıyız mesela..

-Osman Müftüoğlu'nun yazılarında öğrendiklerime göre : omega3- alpha lipoik asit- koenzim q10-likopen...

Geri