Temmuz 2013 anne adaylari....

valla benim kizim evde Horoz görevini yapiyor, saat 8 olmadan uyandiriyor :) son bir ay kaldi artik, islerimi falan bitirmessem rahat edemem, yeni Stajer(Azubi) görüsmelerim falan var. ben hem depresyona girerim hem calisirim :)

Aslinda ben daha kizimdan annelik iznindeydim, ama haftada bi iki gün geliyordum, kagitlari kontrol, imza falan :) hamile oldugumu ögrenince tüm gün basladim, biraz annelik Maasi (Elterngeld) alim diye :) üc bes idare etcez artik.

- - - Updated - - -

smileycim dogum sonrasi cocugun vatandasligini secebiliyorsun, sen hangi vatandasligi sececeksin?

cifte vatandasligi canim. ben dogumdan sonra trye gidecegim, sorun cikmasin iki taraftada ileride kendisi secip karar versin. sen hangisini sececeksin

kizim ve ben alman vatandasiyiz. oglumdada öyle yapcam, Kagit kürek isleri daha kolay oluyor :)
bende mavi kart var, Trdeki hakklarimin ölmemesi icin.
kizimda alman olarak kagitlarda ama babasi türk vatandasi oldugu icin konsolosluga bildirdik, ve Nufus cüzdani verdiler. yanlis bilmiyorsam 16 veya 18 yasina kadar nufüz cüzdani gecerli...
bakalim simdi yine cifte vatandaslik konulari dönüyor politikada, onlar büyüyene kadar degisir herhalde :)

kizim ve ben alman vatandasiyiz. oglumdada öyle yapcam, Kagit kürek isleri daha kolay oluyor :)
bende mavi kart var, Trdeki hakklarimin ölmemesi icin.
kizimda alman olarak kagitlarda ama babasi türk vatandasi oldugu icin konsolosluga bildirdik, ve Nufus cüzdani verdiler. yanlis bilmiyorsam 16 veya 18 yasina kadar nufüz cüzdani gecerli...
bakalim simdi yine cifte vatandaslik konulari dönüyor politikada, onlar büyüyene kadar degisir herhalde :)

anladim canim bakalim nolcak :D:D
benim esimde türk vatandasi ben alman ama türkiyede mavi kartim var aynen :D
ben dogumdan sonra türkiyeye tasinacagim icin cift olmasi daha iyi bizim icin. :D bakalim oglusum nasil karar verecek hangi vatandasligi isteyecek :D

selam kızlarr nasılsınız?bugün kontrolum var bakalım meleğimi görücem buarada bende 9 kilo almışım :S şimdi kahvaltıyı yarım bıraktım midem çok fena yaaa :S bugün yakın arkadaşım doğuma giriyor epidural olacak bakalım nasıl rahatmı tavsiye edicekmi bende meraktayım...buarada miniğime kavuşmama 77 gün kaldıııı :dp8:

Son düzenleme:
selam kızlarr nasılsınız?bugün kontrolum var bakalım meleğimi görücem buarada bende 9 kilo almışım :S şimdi kahvaltıyı yarım bıraktım midem çok fena yaaa :S bugün yakın arkadaşım doğuma giriyor epidural olacak bakalım nasıl rahatmı tavsiye edicekmi bende meraktayım...buarada miniğime kavuşmama 77 gün kaldıııı :dp8:

hay masallah hadi hayirlisi canim, bende simdi yürüse cikacagim 16kg oldu benimki, benimkide senden bir hafta sonra gelecek Allah kismet ederse...
Pazartesi Dr. gidecegim gögüs alti agrilarim fazlalasiyor. Dr aradim randevu aldim. Yardimcisi dediki 1 günden uzun süren sikayetlerde hemen dr a gidilmesi gerekmis... Ama benim bugün hic canim dr gitmek istemiyoru o yüzden randevuyu pazartesi sabaha aldim ... Hayirlisi olur insallah...

9 kilo iyi gidiyorsun, bende 15´i buldum :) 100 günün altina düsdük resmen yaa, ne cabuk gecti ve geciyor günler...
epudiral´i ben ilk dogumunda planliyordum, ama dogum hazirlik kursundaki ebe, ve bi türk ebesi, yaptircan en son sey olsun dedi bende yaptirmadim... sifir agri kesiciyle dogurmustum bundada öyle niyetim var bakalim kismet. sezeryan olmasinda, ondan cok korkuyorum :)

bakalim kücük prenses ne kadar olmus, doktordan gelince yaz.

hadi hayirlisi canim, oh ne güzel bende eksik kalmadi gibi görünüyor yarin bir rafli dolaba bakacagim yatak odasi icin hesapli bulursam almayi düsünüyorum. Bebenin bezini felan koymak icin. Ama yoksa eksik kalmadi :) heyecanla bekliyorum bebimi...

günaydın kızlar..yazamadım doktordan beri geçmiş olsun smi göğüs agrısı derken kaburganın kemikleri batıyor onumu diyorsun acaba?allah şifa versin git bakalım..kızlar benim sezeryan olucagım kesinleşti ilkim sezeryan old.için direk sezeryan dedi doktor ve günümüzde 1 hafta veya 10 gün öne çekildi :S yani 74 gün gözüküyodu bugün itibariyle 64 e falan düşücez zaman daralıyor....
buarada kızım 28.haftada 1.400 gr olmuş kafası ve bacakları 2 hafta ileriden gidiyor :) 31 haftalık gözüküyomuş gelişimi gayet iyi dedi artık ultrasona sıgmıyor tabiduruş pozisyonumuz aynı kafa aşagıda ayaklar mideme doğru bu sefer bende bilemedim ultrasonda kafasımı gövdesimi :)
buarada arkadaşım doğum yaptı çok çok memnun epiduralden kesinlikle tavsiye ediyo sonuç kaçınılmaz sezeryan olcagı için düşünmek lazım napalım her ameliyatın bi riski var allah hakkımızda hayırlısını versin...buarada gece hiç uyuyamadım nedense zaten çift yastıkla zor yatıyorum bu mide öldürecek beni tek sıkıntım bu ya.buyuk alısverıs yapmadım bende daha tek tuk bir iki şey aldım okadar oda yapıcam kızlarıma büyük dolap falan dusunuyorum bakalım..kendinize iyi bakın hşçkln..:ar4fd:

hadi hayirlisi canim, oh ne güzel bende eksik kalmadi gibi görünüyor yarin bir rafli dolaba bakacagim yatak odasi icin hesapli bulursam almayi düsünüyorum. Bebenin bezini felan koymak icin. Ama yoksa eksik kalmadi :) heyecanla bekliyorum bebimi...

ohh masallah sen hizlisin :) aslinda bende alirdim ama annem frenledi beni... izine cikinca al daha erken dedi, bide riskliydiya basta onunda etkisi var tabii... güle güle giyinsinler insallahh..

günaydın kızlar..yazamadım doktordan beri geçmiş olsun smi göğüs agrısı derken kaburganın kemikleri batıyor onumu diyorsun acaba?allah şifa versin git bakalım..kızlar benim sezeryan olucagım kesinleşti ilkim sezeryan old.için direk sezeryan dedi doktor ve günümüzde 1 hafta veya 10 gün öne çekildi :S yani 74 gün gözüküyodu bugün itibariyle 64 e falan düşücez zaman daralıyor....
buarada kızım 28.haftada 1.400 gr olmuş kafası ve bacakları 2 hafta ileriden gidiyor :) 31 haftalık gözüküyomuş gelişimi gayet iyi dedi artık ultrasona sıgmıyor tabiduruş pozisyonumuz aynı kafa aşagıda ayaklar mideme doğru bu sefer bende bilemedim ultrasonda kafasımı gövdesimi :)
buarada arkadaşım doğum yaptı çok çok memnun epiduralden kesinlikle tavsiye ediyo sonuç kaçınılmaz sezeryan olcagı için düşünmek lazım napalım her ameliyatın bi riski var allah hakkımızda hayırlısını versin...buarada gece hiç uyuyamadım nedense zaten çift yastıkla zor yatıyorum bu mide öldürecek beni tek sıkıntım bu ya.buyuk alısverıs yapmadım bende daha tek tuk bir iki şey aldım okadar oda yapıcam kızlarıma büyük dolap falan dusunuyorum bakalım..kendinize iyi bakın hşçkln..:ar4fd:

hay masallahh kocaman olmus kizimiz, bakalim benim bücür ne alemde cuma ögrencem bakalim :) sezeryanda genelde erken aliyorlar, benimde basta sezeryan olma ihtimali vardi, banada demislerdi 1-2 hafta önce aliriz diye. ben cok korkuyordum sezeryandan yaa, allahdan hersey normale döndü, normal dogum gözüküyor simdilik ama 33. Haftada karar verilcek. hayirlisi olsun..

Geri