Teneke kutudan mumluk yapımı

tesadüf

Yeni Üye
Üye
Teneke kutudan mumluk yapımı
İnternette sörf yaparken zeka fışkıran bir beynin icadı teneke kutudan konserve yapımına rastladım. Ee benim meleklerimde tasarrufludur, atmaz değerlendirir dedim ve yapılışını sizlerle paylaşmaya karar verdim.

Öncelikle ihtiyacımız olan malzemelerden başlıyoruz.

- Bir adet teneke kutu. Konserve kutusu bu iş için uygundur.

- Çivi

- Çekiç

mumluk1-269.jpg

Her meleğin rahatlıkla temin edeceği malzeme listesini verdikten sonra sıra geldi biz bu mumluğu nasıl yapacağız.

Öncelikle kafamızda bir desen tasarlıyoruz. Ve bu deseni teneke kutumuzun üzerine kalemle işaretliyoruz. Bu işlem için şablonda kullanabiliriz.

Daha sonra çivimizi kullanarak tasarladığımız desen çerçevesinde teneke kutumuz üzerinde delikler açıyoruz.

mumluk3-e1.jpg

mumluk4-1be.jpg

Mumluğumuz hazır, sıra geldi bu mumluğu nasıl kullanacağımıza. İçine tealight mumlardan koyuyoruz.Bu mumluk karanlık bir ortamda, mesela akşam balkon keyfi yaparken size romantik dakikalar yaşatacaktır.

mumluk5-ea.jpg

Projenin orjinaline ulaşmak için tık tık DIY Can Lanterns | Weddingbee

Bende çok beğendim. Işıklı hali çok şık. Farklı desenlerle çok daha orjinal şeyler çıkabilir ortaya. Sen de yaparsan bizimle paylaşırsın dimi lavinyam

yarından itibarennn teneke kutu topluyorum hahahaha ayy çok güzeller yaaa kıymet bileyip çöpe attığımızz tenekelerr nede güzel işe yarıyormuşş
paylaşım için teşekkürler canımm

Geri