gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Teoman - İki Çocuk

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

el sallamıştı annesine bayram izni dönüşünde hissetmiş miydi oğlunu kurşun kalbi deldiğinde
    kan revan içinde yanyana
    aynı köprüde annelerinin rüyalarında öldükleri yaşlarıyla
    ateşi harlı delikanlılar,
    ne şehit ne kahramanlar
    düşmansız bir savaşta
    düştüler kalkmayacaklar
    emin değildi kendi bile dokunmuş muydu tetiğine
    kesin olan tek şeyse en yakın mahkumdu ipe.
    'kalpte kurşun ilmek boyunda
    iki çocuk ölüm karşısında
    hep çocuk kalacaklar büyümeden birer tabutta ama yaşıyorlar,
    gülüyorlar annelerinin rüyalarında.

Teoman - İki Çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Teoman - Kim

Teoman - Kim

Kim olacak bundan sonra uyandığımda soğuk yatağımda kim dinleyecek kalbimi bakacak hep yüzüme güzelmişim gibi sanki kim tutacak son anda bedenimi havada düşen uçurumlarda ben tutarken nefesimi ağzından aldığım ağzımda sakladığım uçup gitmesin diye biz büyür dünya değişirken birbirimizi düşünüp başkalarıyla sevişirken… kim sevişecek kalbiyle inandırıp sevgiye uyutup nefesiyle kim ısıtacak...
  2. Teoman - Harbe Giden Sarı Saçlı Çocuk

Teoman - Harbe Giden Sarı Saçlı Çocuk

Harbe giden sarı saçlı çocuk! Gene böyle güzel dön; Dudaklarında deniz kokusu, Kirpiklerinde tuz; Harbe giden sarı saçlı çocuk Harbe giden sarı saçlı çocuk! Gene böyle güzel dön; Dudaklarında deniz kokusu, Kirpiklerinde tuz; Harbe giden sarı saçlı çocuk
  3. Teoman - Gökdelenler

Teoman - Gökdelenler

teoman gökdelenler uzun uzun seyrettim seni diğer köşesinden barın bir karakter oturttum yüzüne,kalbine uzaktan bakıp insanlara konuşmalar yazdım dudaklarasonra kendime baktım tıklım tıklım yalnızdım. gökdelenlerden tükürdüm dünyaya ben hayatım boyunca buyüzden kupkuru ağzım bak geçmedi yıllarca kalbimi yuvarladım sana seni tanımasamda tezgahtan önüne bir yudum al diye eğer hoşuna giderse...
  4. Teoman - 17

Teoman - 17

Boşver beni Mühim değilim Bu O'nun hikayesi Çok beyazdı, kir tutardı Ömrü kelebek kadardı Mektupları şişedeyken Bir de bakmış deniz yokmuş Tek başına dans ederken Mutsuzluktan sarhoşmuş Daha 17'ymiş. Oyundan kalkmak isterken Kağıtlar dağıtılmış Bu hava boşluğunda Artık her şey satılıkmış Trafikte akmayan Hep onun seridiyken Söylediği son şarkı Elveda Zalim Dünyaymış Daha 17'miş
  5. Teoman

Teoman

dursun dünya bir çılgın gibi şimdi hayatım ne sevgim kaldı çünkü ne gözyaşlarım kurtulmak için her seferinde kaçtım koşar gibi içimdeki senden ateş düşünce hep söndüm,hep sırılsıklam şimdi dursun ister dönsün dünya dursun ister dönsün dünya etrafında hiç farketmez çünkü artık sen yoksun ya sönsün tüm mumlar bitsin sevgim ister dursun ister dönsün dünya.. mektuplar gibiyiz hiç açılmamış...

Sayfayı Paylaş