gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Teoman - Sus Konuşma

Konu, 'S-T Harfli Şarkılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

küçücüktüm , ufacıktım, bir dilenci kraldım çok yürüdüm, çok acıktım kalbim sızlar, yüzüm gizler
    bir tren camından dünyayı gördüm, haline üzüldüm

sus konuşma
    sözler kimin umurunda
    son bir öpücük
    yeter açık yaralarıma
    belki sen
    umutsuzluktan sessizsen
    zaten her zaman kaybettik senle ben

hayat bir yarış dersin hep bir meydan savaşı
    bir kavga, sakın yara alma
    sen bir kağıt gemisin gazeteden
    kıvrımların açılırken yorulmaz mısın
    hergün ölmekten

sus konuşma
    sözler kimin umurunda
    son bir öpücük
    yeter açık yaralarıma
    belki sen
    umutsuzluktan sessizsen
    zaten her zaman kaybettik senle ben

Teoman - Sus Konuşma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Konuşma Özürlüler

Konuşma Özürlüler

konuşma özürlüler Hayret ki ne hayret... Toplumda neyi nasıl diyeceğini bilmeyen nice insan var. Hem de kimlerden bilir misiniz? Aydın geçinen kişilerden. Kendini entelektüel bilenlerden... Kaş yaparken göz çıkaran cinsten kişiler bunlar. Hani toplum içinde sakar kişiler vardır. Bir iş yaparken on tane çam devirir. Özrü kabahatinden daha beterdir böylelerinin. Sakın özür dilemesi için...
  2. Konuşmada akıcı konuşmada bozukluk

Konuşmada akıcı konuşmada bozukluk

konuşmada nefes İletişim sırasında düşüncelerin aktarılmasına yarayan konuşmanın oluşturulduğu dil ve dudak gibi aktarma organları ise henüz bu hıza yetişememektedir. Böylesi durumlarda konuşmanın başlangıcında bazı sözcükleri bulmada zorluk, takılma, gereksiz duraklama ve nefes düzenleme ile ilgili güçlükler ortaya çıkmaktadır. Eğer sesin oluşumu ile ilgili beyin işlevlerinde ya da aktarma...
  3. YöReSEl KOnUŞMalAr

YöReSEl KOnUŞMalAr

şiveli konuşmalar yöresel konuşmalar komik şiveli ege konuşmaları ege şivesi konuşmaları Hindi=Şimdi (EGE BÖLGESİ YÖRESEL DİLLERİ) Ende=Bu;Şu;O Zıvıtmak=Cıvık Hale getirmek. Geren=Guney Ege bolgesinde deniz borulcesine verilen ad. Höle=Şöyle GIRAN GiRESiCE=SOYUN SOPUN KURUSUN GÜCÜLE= HENUZ SIMDI ZAPIRAMAK=KOŞMAK ŞIVKITMAK=ETKISIZ HALE GETIRMEK;DOVMEK BULDUKCA BUSRAMAK=YETINMEMEK...
  4. Konuşmamız Lazım....

Konuşmamız Lazım....

Kaçacaksın. Bu cümleyi duyunca pılını pırtını toplayıp kaçacaksın. Unutturana kadar da yok olacaksın. Bazı kelimeler, bazı cümleler var ki; kim, hangi durumda söylerse söylesin altından hep aynı duygular çıkar. Daha doğrusu hep aynı duyguyu uyandırır. Tıpkı, “konuşmamız lazım” gibi... İnsanda direkt kaçma hissi uyandırıyor. Tabii söyleyen değilseniz. Ne kahredici bir cümle. Allah ne...
  5. Teoman

Teoman

dursun dünya bir çılgın gibi şimdi hayatım ne sevgim kaldı çünkü ne gözyaşlarım kurtulmak için her seferinde kaçtım koşar gibi içimdeki senden ateş düşünce hep söndüm,hep sırılsıklam şimdi dursun ister dönsün dünya dursun ister dönsün dünya etrafında hiç farketmez çünkü artık sen yoksun ya sönsün tüm mumlar bitsin sevgim ister dursun ister dönsün dünya.. mektuplar gibiyiz hiç açılmamış...

Sayfayı Paylaş