gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Teravih Namazı'nın yarısında yetişen kimse ne yapar?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Teravih namazına, yarısında yetişen kimse, önce yatsı namazının farzını kılar ve daha sonra teravih namazını kılmak için imama uyar. Eksik kalan teravih rekatlarını, daha sonra kendisi tamamlar. Hatim ile teravih namazını kılmak sünnettir.

Teravih Namazı'nın yarısında yetişen kimse ne yapar? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne yaparsınız?

Ne yaparsınız?

Telefonun çekmediği ve ıssız bi yolda kar yağmaya başlıyor. Zincir takmak üzere arabanızı durduruyorsunuz. Arka lastiklerden birini söküp 4 tane vidayı kenara koyuyorsunuz. Bir süre sonra her yeri kar kaplıyor ve vidaları nereye koyduğunuzu bulamıyorsunuz. Oysa lastiği tekrar takıp, acilen yola devam etmeniz gerekiyor. Ne Yaparsınız?
  2. Teravih

Teravih

Rüyada kendinizi bir camide cemaatle birlikte teravih namazi kilarken görmeniz, günahlarinizin affedilecegine ve Peygamber (SAV) Efendimizin sefaatine nail olacaginiza delalet eder.
  3. Bir mescitte hiç kimse Teravih Namazı kılmazsa ne olur?

Bir mescitte hiç kimse Teravih Namazı kılmazsa ne olur?

En sağlam görüşe göre, teravihte cemaat olmak sünnet-i kifâyedir. Yani bir mescitte hiç kimse teravihi cemaatle kılmazsa, hepsi günahkâr olur. Teravih namazı tek başına kılınabilir. Fakat cemaatle kılınması daha faziletlidir.
  4. Yas Tutulduğunda Neden Bayraklar Yarıya İndirilir?

Yas Tutulduğunda Neden Bayraklar Yarıya İndirilir?

yas tutulurken neden bayraklar yarıya indirilir, matem, matemde bayrağın durumu, gönderde ki bayrak, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de ,bir felaket sonucu toplu ölümler olduğunda , Atamızı anarken ya da bir başka ülkede bir felaket yaşandığında bayraklarımızı yarıya indiririz. Bu geleneğin kökeni eski...
  5. Ne yaparım

Ne yaparım

Ben aldatıldım.Eşim olacak o adam işte çok önemli dosyalar falan var diyodu eve gelemiyecekmiş.Arkadaşıma giderken kızla gördüm böyle genö alımlı sarışın bi kız .Böyle minicik şort bide ip askılı bir badı giymiş o eşim olcak adama saarılşmışlar bide aradım o sırada nerdesin diy hala işteyim diyo.Eve gel dedim kavgs ettik üstüne dayak yedim.Boşanma davası acıcam dedim bıçk tuttu yaa.Burayada...

Sayfayı Paylaş