gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

terazinin kefelerini kıran kağıdın gücü

Konu, 'Çöplük' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

Kocasının çok hasta olduğunu,çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.

Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkanını terk etmesini ister.Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek:
    - 'Lütfen efendim' der. 'paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim.'

Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını,kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler.

O sırada dükkanın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir.İçeriye girerek manava yaklaşır ve: 'ben o kadının almak istediklerine kefilim' der. 'ailesinin ihtiyacı olan şeyleri ona ver.'

Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve 'bir alışveriş listen var mıydı? Diye sorar.Kadın 'evet efendim' der. 'tamam' der manav. 'şimdi onu terazinin şu kefesine koy,onun ağırlığınca diğer kefeye istediklerinden koyacağım

Kadın bir an duraklar,sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır ve manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.

Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür.Manav müşteriye dönerek,kısık bir sesle 'inanamıyorum' der.İnanılacak gibi değildir.

Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile,diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır.

Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir.Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur.Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur.Sadece bir dua yazılıdır.

ALLAH'IM

'Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin
    Kendimi senin ellerine teslim ediyorum.'

Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür.Kadın kendisine teşekkür ederek dükkandan ayrılır.Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken 'her kuruşuna değdi' der.Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.

Bizim için hiçbir bedeli,masrafı ve karşılığı olmayan,güzel bir hediyedir.

DUA

Son düzenleme: 29 Ekim 2008
  2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: terazinin kefelerini kıran kağıdın gücü

ne güzel paylaşım meğine sağlık

terazinin kefelerini kıran kağıdın gücü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güç

Güç

Bakınız; Kuvvet.Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Rüyasında kuvvetlendiğini gören kimse gerçek yaşamında da kuvvetli olacak demektir. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.Rüyasında güçlendiğini gören gerçek hayatta da güçlü olur. Güç rüyaları olduğu gibi alınır.
  2. Terazi

Terazi

terazi ve ölçek görmek iman güzelliğine, söz ve işinde adaletten ayrılmamaya, borcu ödemeye, adağını yerine getirmeye, usta yahut mühendise delalet eder.Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret eder. Teraziyle bir şey tarttığını görmek kendisiyle ilgili önemli bir karar verecek demektir. Rüyada terazi görmek, önemli bir konuda karar vermesi gerektiğini işaret...
  3. Sezen Aksu - Kıran Kırana

Sezen Aksu - Kıran Kırana

sezen aksu bağ bozumu Unutma, unutma Sen yine sardunyalara su ver ben yokken Unutma, unutma Gazeteleri oku kahvaltı ederken Unutma, unutma Haberleri dinle her saat başı lütfen Sen ki acı çekmenin en kibarını bilirsin Sen ki mum gibi içine içine erirsin Sen ki acı çekmenin en kibarını bilirsin Sen ki mum gibi içine içine erirsin Dayan gözümün nuru Kavuşacağız elbet bir bağ bozumu Kıran kırana...
  4. Kefen

Kefen

Birgün gözlerin dalacak derinlere... Belkide aklına ben geleceğim... Beraber yaşadığımız güzel günleri düşüneceksin ....Birde herşey mazimizi anlatacak sana, unutamadığını anlayacaksın... Yanıma gelmeyi düşünebilirsin bir buket gülle... Gideceksin çiçekçiye.alacaksın en sevdiğim gülleri.... Geldiğin zaman kapım kalabalık olacak. Düğünüm olduğunu düşünüp kahrolacaksın Ansızın karşına gözü...
  5. GELiNLiK KEFENiM

GELiNLiK KEFENiM

Bir Gün Gözlerin Dalacak Derinlere Belkide Aklina Ben Gelecegim Beraber Yasadigimiz Güzel Günleri Düsüneceksin Birden Hersey Mazimizi Anlatacak Sana Unutamadigini Anlayacaksin... Yanima Gelmeyi Düsünebilirsin Bir Buket GüLLe Gideceksin Ciçekçiye Alacaksin En Sevdigim GüLLeri GeLdigin Zaman Kapim Kalabalik OLacak. Dügünüm OLdugunu Düsünüp Kahrolacaksin Ansizin Karsina Gözü Aglamakli Anam...

Sayfayı Paylaş