gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

terbiyeli düğün çorbası!

Konu, 'Çorbalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

terbiyeli düğün çorbası unlu çorba terbiyesi düğün çorbası video terbiyesi Kullanılan Malzemeler : 200 gr. kuşbaşı koyun eti
    1 su bardağı un
    5 su bardağı et suyu
    1 çorba kaşığı tereyağ
    1 tatlı kaşığı tuz
    1 tatlı kaşığı kırmızıbiber

TERBİYESİ İÇİN:
    1 Yumurta sarısı
    1 limon suyu Yarım bardak su

Tarifi : Etleri küp küp doğrayın. Bir tencereye yeteri miktarda su koyup etleri pişirin. Unla bir bardak suyu karıştırıp bulamaç yapın. Kalan et suyunu bir tencereye alın. Pişen etleri ekleyin. Unlu bulamaca etleri iyice yedirerek ilave edin. Tuz koyup 10 dk. kadar pişirin. Terbiyesi için hazırladığınız malzemeleri iyice karıştırıp yavaş yavaş çorbaya koyun. Üzerine kırmızıbiber ve yağ gezdirip servis yapın.

terbiyeli düğün çorbası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. terbiyeli pirinçli tavuk çorbası!

terbiyeli pirinçli tavuk çorbası!

pirincli tavuk corbasi pirinçli tavuk çorbası pirinçli çorbası tarifi terbiyeli çorba bebek 4 kap tavuk suyu 1/2 kap pirinc, yikanmis, suzulmus 1 tavuk gogsu, kub seklinde dogranmis Tuz Karabiber Terbiyesi: 2 yumurta sarisi 4 yk limon suyu Tavuk suyunu orta boy bir tencerenin icinde kaynatin. Icine pirinc, tavuk parcalari, tuz ve karabiberi ilave edin. Isiyi ortanin altina dusurun. Kapagini...
  2. Erişte Terbiyeli mercimek çorbası

Erişte Terbiyeli mercimek çorbası

terbiyeli yeşil mercimek çorbası terbiyeli erişteli yeşil mercimek çorbası erişte Kızlar mercimek çorbasını birde erişte terbiyeli deneyin:) Malzemeler 1 su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 su b. erişte 1 su b. tavuk suyu 1 soğan 2 diş sarımsak su tuz sıvıyağ Terbiyesi için 3 çorba k. un bir kase yoğurt yarım limon Üzeri için 1 çorba k. tereyağ reyhan Hazırlanışı Soğanı ve...
  3. Terbiyeli ciğer çorbası

Terbiyeli ciğer çorbası

bebekler için ciğer çorbası ciğer çorbası bebeklere tarifi bebekler için tarifi yemekleri Açıkcası ben ciğeri mangal hariç hiçbirşekilde yiyemiyorum.Ama sevenler için Osmanlı mutfağından sizlere terbiyeli ciğer çorbasının tarifini veriyorum 5 kişilik Malzemesi: -350gr, kuzuya da kuyun ciğeri (küçük küpler biçiminde doğranmış) -1,5 lt. et suyu (6 su bardağı) -tuz -2 adet yumurta sarısı -1/2...
  4. Terbiyeli patates çorbası

Terbiyeli patates çorbası

Besin değeri yüksek olan gıdalardan patatesin sizlere terbiyeli çorbasının tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum şimdiden afiyet olsun=) 5 kişilik Malzemesi: -500 gr. patates (soyulmuş) -1 lt. et suyu (4 su bardagt) -250 gr. az yağlı köftelik kıyma -tuz -taze çekilmiş karabiber -120 gr. tereyağı (8 çorba kş) -1/2 adet limon duyu) -50 ml. domates suyu(1/5 su bardağı) - 2 adet...
  5. Terbiyeli işkembe çorbası tarifi

Terbiyeli işkembe çorbası tarifi

terbiyeli işkembe çorbası yemek tarifi İşkembe çorbasının terbiyesi nasıl yapılır Özellikle soğuk kış sabahlarında ya da sabah doğru tan ağardığında, sıcacık pideyle enfes giden işkembe çorbasının teybiyeli olanının tarifini sunuyoruz bu yazımızda sizlere :) Buyrun Melek'ler, işkembe çorbası tarifi hemde terbiyeli, çok terbiyeli efendi :) Terbiye Malzemeleri: 1 Yemek...

Sayfayı Paylaş