gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

tercih senin...

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Bütün ibadetlerine yerine getirmeye çalışan bir adam varmış. Orucunu tutar, zekatını verir, insanlara yardım elini uzatmaktan hiç geri kalmazmış.
    Yalnız bu adamın bir kusuru varmış: Namaz kılmak ona çok ağır gelirmiş, üşenirmiş.
    Bir gün varmış gitmiş çok bilgili bir hocanın yanına.

Demiş ki:Hocam ne yap et beni şu namazdan kurtar. Namaz kılmamak için ne
    yapmam gerekse söyle yapayım. Yeter ki şu namazdan kurtulayım demiş.

Hoca:Ya evlat ben hiçbir yerde ne duydum ne işittim bu namazdan kurtuluş yok, borcun kılacaksın demiş.

Adam yalvarmış bul hocam diye. Hoca müddet istemiş adam gitmiş. Aradan haftalar geçmiş, adam gelmiş.

Buldun mu hocam demiş,kurtulacak mıyım?

Hoca:Buldum evladım eğer şu 5 şarttan biri sana uyuyorsa NAMAZ dan mesul değilsin:

1: ÖLÜ İSEN

2: DELİ İSEN

3: ÇOCUK İSEN

4: HAYVAN İSEN

5: KAFİR İSEN

tercih senin...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: tercih senin...
    emeğine sağlık

tercih senin... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tercih etmek/Tercih edilmek

Tercih etmek/Tercih edilmek

Annemin kardeşimi daha çok sevdiğini düşünürdüm. Çocukluk işte ama öyle düşünürdüm... İtiraf edeyim... Küçük küskünlükler sırasında kocamın benden önceki sevgililerini benden daha çok sevdiğini düşündüğüm de oldu. Nedense insan hep en son ve en çok sevilen olmak istiyor. Sahip olduğu sevgiden daha çoğunu istiyor hep. Yersiz bir istek ama.. Oluyor iste... Sevdikleri hep bir tercihte...
  2. seni

seni

Ve en çok seni özledim ben. Karşı komşunun sokağa çıkacağı zamanı beklemeni. Her teyzeyi annen gibi sevmeni. Sanki ayıpmış gibi kimselere söylememeni. Ve o bisikleti ilk gördüğünde koşuşunu. Yağmurlu bir günde annenin elinden yediğin ekmeği. Islanan sokaklara bakıp duygulanmanı. Yaz akşamlarında oturduğun kaldırımı. Seni bir kez daha görmek isterdim... hiç konuşmadan… kısa pantolonlu...
  3. Üniversite Tercihleri

Üniversite Tercihleri

Hepinizin bildiği gibi tercih dönemi başladı ve neredeyse bitmek üzere. Sanırım birçoğunuz (burayı okuyan) üniversite hayatı, koşulları hakkında bilgiye ihtiyaç duyuyorsunuzdur. Bir Atılım Üniversitesi mezunu olarak diyebilirimki kesinlikle burada okumanızı tavsiye ederim. Burs kesintisi korkusunu ensesinde hissetmeden sadece akademik takvimine odaklanmak, aynı zamanda özel üniversitelere has...
  4. Oges Tercihleri 2012 SBS Tercihleri 2012

Oges Tercihleri 2012 SBS Tercihleri 2012

2012 SBS Tercih Klavuzu 2012 SBS Tercihleri Sevgili melekler, daha önce tercih kılavuzu ile ilgili bilgiler verdiğimiz, bu yıl Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi puanınıza göre 2012 Sbs tercihi yapacak adaylar için gerekli olan linki aşağıda ki adresten sizlerle paylaşıyoruz.. 2012 yılı OGES puanınıza göre SBS tercihlerinizi aşağıdaki adresten yapabilirsiniz. 2012 Ortaöğretim...
  5. Hangi Marketi Tercih Ediyorsunuz?

Hangi Marketi Tercih Ediyorsunuz?

en iyi market en iyi market hangisi Sevgili melekler, eskiden pazarlar ve mahalle bakkalları vardı. Birer ikişer süpermarketlerin çıkmasının ardından sektör büyüdü ve dev marketler zincirleriyle tanıştık. Şimdilerde birçok marketler zincirinden alışveriş yapıyorurz ama hepsinde fiyatlar da değişik oluyor. Farklı zamanlarda farklı ürünlerde yapılan indirimleri takip ettiğinizde hayli karlı...

Sayfayı Paylaş