gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Terfi Etmek Sadece Başlangıçtır

Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

terfi görüşmeleri Yıllar boyu işinize gösterdiğiniz titizliğiniz, özveriniz ve yetenekleriniz nihayet takdir gördü ve yöneticiliğe terfi ettiniz. Size küçük bir sır verelim. Aslında her şey yeni başlıyor. Tecrübesiz yöneticiler ilk günlerde sayısız hata yapıyor. New York''ta kurulu olan Amerikan Yöneticiler Birliği danışmanlarından Nicole Morgenstern, "Yöneticiler bu işi nasıl yapacaklarını asıl olarak tecrübe yoluyla öğreniyor" diyor ve sık düşülen hatalara şöyle örnekler veriyor:
    Durumdan vazife çıkarmayın
    Yönetici oldunuz ama bir anda her işi üstünüze alıp koşuştururken mi buldunuz kendinizi? Genç yöneticilerin sık düştüğü tuzaklardan biri bu; işleri delege edeyim derken kendini bizzat yapıyor bulmak. Unutmayın, yöneticilik başkalarına iş yaptırma sanatıdır, bir işi en iyi yapma değil...

Yardım istemekten çekinmeyin
    Kendi konumuza yakın kişilere akıl sormak, işi paylaşmak bir yetersizlik değil, sonuca odaklanmanın göstergesidir.

Mutlaka bir planınız olsun
    Plansız hareket etmeyin. İyi bir iş planı yapın fakat bunu ekibinizle de paylaşın.

Titrinize fazla güvenmeyin
    Sahip olduğunuz yöneticilik titri çalışanlarınızın otomatik olarak size saygı duyması ve itaat etmesi için yeterli değildir. İşin stresli olduğu durumlarda genç müdürlerin pek çoğu kendini sağa sola yüksek sesle talimat verirken bulur. Çalışanlarınızı bire bir görüşerek disipline edin. Daha küçük harflerle ama kararlı bir beden diliyle insanlara talimatlarınızı daha etkili iletebilirsiniz.

alıntı

Terfi Etmek Sadece Başlangıçtır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Terfi

Terfi

Rüyanizda mevkiinizin ve maasinizin artarak terfi ettiginizi görmek umulmadik bir olayla karsilasacaginiza ve sonunda bazi menfaatleriniz olacagina delalet eder.
  2. Makyaj yaparken sadece moda renkleri takip etmek çok yanlış!

Makyaj yaparken sadece moda renkleri takip etmek çok yanlış!

Makyaj yaparken, son trendleri ve moda renkleri takip etmek kadar, kişiliğin, sosyal statünün, saç, cilt, ten ve göz rengi hatta daha da önemlisi yüz şeklinin de dikkate alınması gerektiği bildirildi. Belirtilen hususlara dikkat edildiği takdirde son derece doğal, güzel unsurları öne çıkaran ve eğer varsa bazı kusurları da kolayca gizleyen bir sonuç elde edilebileceğini belirten uzmanlar,...
  3. sadece onu sinir etmek icin biseyler yaptınız mı

sadece onu sinir etmek icin biseyler yaptınız mı

ben vala esimi sinir etmek icin o konusunca cvp vermem delirir ya siz naparsınız
  4. seni seviyorum demek sadece bir başlangıctır....

seni seviyorum demek sadece bir başlangıctır....

seni seviyorum yazıları Günün birinde bir çiçekle su karşılaşır ve arkadaş olurlar. İlk önceleri güzel bir arkadaşlık olarak devam eder birliktelikleri,tabii zaman lazımdır birbirlerini tanımak için. Gel zaman git zaman çiçek okadar mutlu olur ki,mutluluktan içi içine sığmaz artık anlar ki su’ya aşik olmuştur. İlk kez aşık olan çiçek,etrafa kokular saçar,’sırf senin hatırın için,ey Su…’...
  5. Amacım sadece anonimce, anonimlere yardım etmek :)

Amacım sadece anonimce, anonimlere yardım etmek :)

Öncelikle merhaba birkaç gündür aklımda olan yapmak istediğim fakat Sadmin'in Rüyam'ın, Mawi'nin ne kadar doğru bulacağını bilmeden eğer hatalıysa silinmesinden gücenmeyeceğim bir konu açmak istedim burada umarım kusur işlememde kızmazlar. :) Bazılarımız çok güzel burada dertlerini paylaşabiliyor ama kimisi her ne kadar nickleride olsa o yazının okişiye ait olduğu belli veya tüh keske...

Sayfayı Paylaş