gebe
  1. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0

Testosteron Tiyatro (Oyun Atölyesi)

Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında tavuk_kavurma tarafından paylaşıldı.

testosteron tiyatro testosteron tiyatro oyunu Oyun çok başarılı bulunuyor gidenlerin yorumlarına ve konu içeriğine bakıcak olursak oldukça eğlenceli bi oyun. +18 yaş sınırı var.. Oyun Atölyesinde sahne alıyorlar. Çarşamba günü izlemeye gidicem bakalım nasıl geçicek :) Eğer fırsatınız varsa kaçırmayın derim ;)

Oyun Bilgileri :

Başlangıç Yılı :
    2008

Kadro :
    Yazan: Andrzej Saramonowicz
    Çeviren: Neşe Taluy Yüce
    Yöneten: Kemal Aydoğan
    Sahne Tasarımı: Bengi Günay
    Müzik: Tolga Çebi
    Işık Tasarımı: İrfan Varlı
    Yönetmen Asistanları: Toğan Şerif Önay - Gözde Kırgız
    Afiş/Broşür Tasarımı: İskender Kardaşlar
    Hareket Çalışması: Gizem Erdem
    Oyun Fotoğrafları: İrfan varlı
    Stajerler: Cansu Aslan - Aygül İleri - Efe Soykaraman - Tahir Soner Sügür

Oynayanlar
    Stavros: Metin Coşkun
    Kornel: Onur Ünsal
    Fistach: Emre Karayel
    Robal: İnan Ulaş Torun
    Tretyn: Mert Fırat
    Janis:Timur Acar
    Tytus: Tuna Akın

NOT:
    2008-2009 sezonunda Kornel rolünde Furat Tanış oynuyordu.

Oyun Hakkında :
    Testosteron:
    “Erkekçe” bir kapışma…
    “Erkekçe” bir hesaplaşma

Bir nikah töreni. Nikahın en önemli anı. Geline soruluyor: Kocalığa kabul ediyor musun? Gelinin yanıtı: HAYIR! Ve gelin, davetliler arasından birini işaret eder. Bu işaret “erkekçe kapışma”nın da başlama işareti olur. Kafalar, burunlar kırılır, gözler çıkar.

2. raunt düğün yemeği yenilecek restorantta devam eder. Büyük hesaplaşmanın görüleceği restorantta bir araya gelen (kimi zorla gelir) 7 erkek “HAYIR” olayını aydınlatmaya çalışırlar.

Testosteron oyunu, bu nikah ve onun bozulması üzerinden değişik mesleklerden (mikrobiyolog, kuş bilimci, baterist, gazeteci, avukat, garson ve baba) 7 erkeğin cinselliğe, kadına, doğaya “ERKEKÇE” bakışlarını sergiler. Tabi ki bu “ERKEKÇE” bakışın ürettiği şiddet ve ayrımcı dille seyirciyi karşı karşıya bırakarak.

Fotoğraf :

Testosteron Tiyatro (Oyun Atölyesi) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor

Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor

Tiyatrolar 3 yeni oyunla sezonu açıyor İstanbul Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Ekim ayında başlayacak yeni sezona 3 yeni oyunla girmeye hazırlanıyor. İstanbul Devlet Tiyatrosu, Ekim ayında Çek yazar Oldrick Danek'in "Savaş İkinci Perdede Çıkacak" oyununu tiyatroseverlerle buluşturacak. Oyunun prömiyeri 16 Ekim...
  2. Oyun Atölyesi perdelerini açıyor

Oyun Atölyesi perdelerini açıyor

Oyun Atölyesi, yeni sezona 4 Ekimde yepyeni bir oyunla "merhaba" diyor. Haluk Bilginer ve Vahide Gördüm'ün rollerini paylaştığı "Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler" isimli oyun Ekim ayı boyunca tiyatro severlerle buluşacak. Eric-Emmanuel Schmitt'in yazdığı Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler'in rollerini Haluk BİLGİNER ve Vahide GÖRDÜM paylaşıyorlar. Kemal AYDOĞAN'ınyönettiği...
  3. Şehir Tiyatrolarından İki Yeni Oyun

Şehir Tiyatrolarından İki Yeni Oyun

Şehir Tiyatrolarında ilk kez perdelerini açacak oyunlardan biri Woody Allen’ın yazdığı, İhsan Mursaloğlu’nun çevirdiği ve Ragıp Yavuz’un yönettiği "Tekrar Çal Sam".. Komedinin dramaturgluğunu Arzu Işıtman, dekor tasarımını Barış Dinçel, kostüm tasarımını Duygu Türkekul, koreografisini Çiğdem Gürel, ışık tasarımını Murat Özdemir ve efekt tasarımını Yusuf Tuncer yaptı. Oyunda...
  4. takı atölyesi

takı atölyesi

kızlar şenay akın atölyeye katıldı kardeşim. günlük takı tasarım atölyesine ve bu minik agaçları yapmış ki katılanlar yüzükler kolyeler vs bir sürü şey çıkarmışlar. ben de bi merak saldım. 17 eylülde başlıyormuş günlük atölyeler. gidecek olan olursa konusup beraber gidelim :) ben de facebook sayfalarından takip ediyorum siz de bakabilirsiniz burdan Şenay Akın Atölye | Facebook
  5. Testosteron testi neden yapılır ?

Testosteron testi neden yapılır ?

Testosteron testi, kandaki testosteron hormon seviyesini ölçer. Testosteron, erkeklerde cinsel özelliklerin ve vücudun gelişimini sağlayan steroid bir hormondur. Ergenlik dönemi ile salgılanmaya başlayan testosteron, erkek çocukların seslerinin kalınlaşmasına, kaslarının ve cinsel organının gelişimine, sperm yapımının artışına ve vücudun kıllanmasına yol açar. Erkeklerde 40 yaşlarında...

Sayfayı Paylaş