gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Tevhide Gel İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

tevhide gel ilahisi Buyruğun tut Rahmân'ın tevhide gel tevhide! Tâzelensin imanın tevhide gel tevhide!

Müşkilde kalan kişi güç etme âsan işi
    Bırak gayrı teşvişi tevhide gel tevhide!

Sen seni ne sanırsın fâniye aldanırsın
    Hoş bir gün uyanırsın tevhide gel tevhide!

Yaban yerlere bakma canın odlara yakma
    Her gördüğüne akma tevhide gel tevhide!

Hüdâi'yi gûş eyle aşka gelip cûş eyle
    Bu kevserden nûş eyle tevhide gel tevhide!

Tevhide Gel İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin Ey Kardeşler İlahisi

Gelin ey kardeşler gelin Bu menzil uzağa benzer Nazar kıldım şu dünyaya Heman bir tuzağa benzer Bir pirin eteğin tuttum Ara beni deyüp gitti Nice yüzbin günah ettim Her biri bir dağa benzer Ağla derviş Yunus ağla Sen özünü Hakk’a bağla Ağlar isen başına ağla Elden vefa yoğa benzer
  2. gel ilahisi

gel ilahisi

gel imanım gel ilahisi imanım suyum sıcak oldu suyum sıcak oldu dinle Azral geldi canıma Şeytan başladı çalıma Şeyhin bakınsın halime Gözüm yaşla doldu gel gel Son nefeside alıyor Biri çenemi bağlıyor Çoluk çocuğum ağlıyor Evim figan doldu gel gel Camide sela verdiler Uzaktakiler geldiler Gözümü açık gördüler Gözüm açık geldi gel gel Can boğazımda duruyor Şeytan imanım çalıyor Dilim...
  3. Gel Mevlana İlahisi

Gel Mevlana İlahisi

mevlana ilahisi mevlana ilahileri Dağlar ile taşlar ile Çağırayım Mevlam seni Seherlerde Kuşlar ile Çağırayım Mevlam seni Gökyüzünde İsa ile Tur dağında Musa ile Elindeki asa ile Çağırayım Mevlam seni Derdi aşkın Eyyub ile Gözü yaşlı Yakub ile Ol Muhammed Mahbub ile Çağırayım Mevlam seni Yunus okur diller ile Hakkı seven kullar ile Ol Fahri bilenler ile Çağırayım Mevlam seni
  4. gelin allah diyelim ilahisi

gelin allah diyelim ilahisi

gelin allah diyelim ilahisi gelin allah diyelim kalpten pası silelim Gelin Allah Diyelim Kalpten pası silelim Alemleri seyredelim Allah Allah dedikçe Nerde tehvid çekilir Melekler saf saf gelir Hepsi tekbir getiriri Allah Allah dedikçe Zikr-i Hakk'a başlandı İsm-i Celal hızlandı Arş-ı ala sallandı Allah Allah dedikçe Gönüller şadan olur Kaygudan azad olur Can mülke abad olur Allah Allah dedikçe
  5. tehvide gel ilahisi

tehvide gel ilahisi

Buyruğun tut Rahmân'ın tevhide gel tevhide! Tâzelensin imanın tevhide gel tevhide! Müşkilde kalan kişi güç etme âsan işi Bırak gayrı teşvişi tevhide gel tevhide! Sen seni ne sanırsın fâniye aldanırsın Hoş bir gün uyanırsın tevhide gel tevhide! Yaban yerlere bakma canın odlara yakma Her gördüğüne akma tevhide gel tevhide! Hüdâi'yi gûş eyle aşka gelip cûş eyle Bu kevserden nûş eyle...

Sayfayı Paylaş